2. HNL: Cibalia srušila Šibenik

Odigrano je 12. kolo 2. HNL koje nam je donijelo dvoboj dvije prvoplasirane ekipe na ljestvici u kojem je Cibalija na Šubićevcu nanijela prvi prvenstveni poraz Šibeniku. Stipe Balajić je na klupi Imotskog upisao prvu pobjedu te je tako momčad s Gospina dolca prekinula niz od četiri uzastopna poraza. Lučko je pak pod vodstvom Davora Mladine zadržalo maksimalan učinak te je upisalo četvrtu uzastopnu pobjedu, ovaj put na gostovanju u Sisku. U dalmatinskom susretu Dugopolja i Zadra sva tri boda sa stadiona Hrvatski vitezovi su odnijeli gosti, a u susretima klubova iz zagrebačkog prstena Sesvete je uz još jedan gol Prskala nadvisilo Goricu, a Hrvatski dragovoljac i druga momčad Dinama odigrali su bez zgoditaka.

Rezultati:

Rudeš – Imotski 0:2 (0:2) (Vučemilović-Grgić 5′ 19′)
Segesta – Lučko 0:3 (0:1) (Nuredini 40′, Rak 70′, Brčić 81′)
Dugopolje – Zadar 1:2 (1:2) (Plazibat 20′ / Terkeš 25′, Blažević 44′)
Sesvete
– Gorica 2:1 (2:0) (Antunović 24′, Prskalo 35′ / Hodžić 88′)
Hrvatski dragovoljac – Dinamo II 0:0
Šibenik – Cibalia 0:1 (0:0) (Filipović 51′)

Na igralištu športskog centra Rudeš Stipe Balajić je upisao prvu pobjedu na klupi Imotskog te je tako prekinuo negativni niz od četiri uzastopna poraza svoje momčadi. Domaćini su pak nakon četiri kola bez poraza ponovno napustili teren pognutih glava. Konačni rezultat susreta postignut je već u prvom poluvremenu kada za goste u 5. i 19. minuti pogađa stoper Duje Vučemilović-Grgić. Duje je bio strijelac i u prošlom kolu na gostovanju kod Segeste. Imotski je ovom pobjedom začelje drugoligaške ljestvice prepustilo Siščanima koji su danas uvjerljivo poraženi od Lučkog.

Davor Mladina je upisao i četvrtu pobjedu u četvrtom nastupu na klupi Lučkog. Za uvjerljivih 3:0 na gostovanju u Sisku strijelci su bili Nuredini u 40., Rak u 70., i Brčić, koji je samo trenutak prije ušao u igru, u 81. minuti. Rezultat je mogao biti i veći da su gosti u 9. minuti iskoristili najstrožu kaznu.

U dalmatinskom susretu Dugopolja i Zadra uspješniji su bili gosti koji su se tako revanširali za poraz od 0:5 od na otvaranju prvenstva. Domaćini su poveli u 20. minuti preko Stipe Plazibata, ali ekipa Josipa Butića već do kraja prvog poluvremena uspijeva preokrenuti rezultat. Strijelci su bili veteran Terkeš u 25. i Vlatko Blažević u 44. minuti susreta. U drugom dijelu mreže su mirovale pa su Zadrani tako došli do četvrte prvenstvene pobjede ove sezone. Domaćini su pak upisali treći uzastopni poraz, a ostaje nam vidjeti kako će se negativni niz odraziti na status trenera Krešimira Sunare.

Sesvete su upisale drugu domaću pobjedu zaredom, a gosti iz Velike Gorice drugi gostujući poraz u istom tom razdoblju. Za domaćine su strijelci bili Antunović u 24. i Ivan Prskalo sa 8 golom sezone u 35. minuti. Poraz Gorice je na samom kraju susreta ublažio Hodžić. U Sigetu su pak Hrvatski dragovoljac i druga momčad Dinama po natopljenom terenu i kišnim uvjetima odigrali susret bez pogodaka. Plave nade tako ni u trećem susretu u nizu nisu postigle zgoditak, ali ovaj put su bar sačuvali svoju mrežu praznom.

Kolo je zaključeno na Šubićevcu derbijem dvije prvoplasirane ekipe u kojem je Cibalija nanijela prvi prvenstveni poraz momčadi Mirka Labrovića. Tako je završena velika serija Šibenčana koji su u prvih 11 kola upisali 10 pobjeda i samo jedan neriješen rezultat. Nakon prvih 45 minuta mreže su mirovale, a za veliko slavlje Vinkovčana u 51. minuti nakon kornera pogađa Jakov Filipović. Ekipa Miroslava Bojka tako 11 kola u nizu ne zna za poraz (6 pobjeda, 5 remija), jedini su upisali u prvom kolu u Vinkovcima protiv današnjeg protivnika.