2. HNL: Šibenik osigurao jesensku titulu

Odigrano je 16. kolo 2. HNL u kojem su postignuti sljedeći rezultati:

Hrvatski dragovoljac – Segesta 1:0 (0:0) (Petanjek 69′)
Dugopolje – Dinamo II 1:0 (0:0) (Babić 90′)
Cibalia – Gorica 2:2 (0:0) (Vitaić 85′-11m, Filipović 94′ / Dvorneković 52′, 80′)
Zadar – Imotski 0:1 (0:0) (Paponja 85′)
Šibenik – Lučko 2:0 (1:0) (Solomon 6′, Marina 61′)
Sesvete – Rudeš 3:0 (3:0) (Prskalo 10′ 17′, Filipović 25′)

16. kolo 2. HNL u petak su u Sigetu otvorili Hrvatski dragovoljac i Segesta, a pobjedu su odnijeli domaćini golom Filipa Petanjeka u 69. minuti susreta nakon što je udarac iz kuta izveo Dino Kluk. Tako već treće kola u nizu momčad Alena Horvata nije primila zgoditak, a u tim susretima osvojila je 7 od 9 bodova čime je sa posljednjeg skočila na 9. poziciju na ljestvici. Gosti iz Siska su pak nakon tri uspješna kola upisali deveti prvenstveni poraz.

Ostali susreti odigrani su u subotu, a najzanimljivije je bilo u Vinkovcima gdje smo vidjeli čak tri zgoditka u posljednjih 15-ak minuta susreta. Zanimljivo je da na klupi Gorice sjedi Damir Milinović koji je u sezonu ušao kao trener Cibalije. Gosti su golovima Matija Dvornekovića u 52. i 80. minuti utakmice bili na pragu sedme prvenstvene pobjede, ali bod Cibaliji donose Frane Vitaić u 85. iz kaznenog udarca te Jakov Filipović na samom isteku sudačke nadoknade. Momčad Miroslava Bojka je tako u tri posljednje kola osvojila samo dva boda.

Neriješen ishod u Vinkovcima iskoristili su Šibenčani koji su na Šubićevcu svladali Lučko te su tako tri kola prije kraja osigurali jesensku titulu. Gosti su tijekom tjedna jedan dio vremena proveli u štrajku zbog neisplate plaća, a očito situacija u klubu nije baš blistava usprkos tome što je predsjedničku titulu ovog ljeta preuzeo južnokorejski investitor Lee Kyung Won. Tri boda Šibeniku su svojim zgodicima donijeli Theophilus Solomon solo akcijom u 6. te Mario Marina u 61. minuti susreta na asistenciju Grge Živkovića.

Na trećem mjestu ljestvice nalaze se Sesvete koje su uvjerljivom pobjedom nad Rudešom od 3:0 došle na samo bod zaostatka za Cibalijom koja se nalazi na drugoj poziciji koja vodi u razigravanje za MAXtv Prvu ligu. Junak pobjede je bio igrač Hajduka na posudbi u Sesvetama i najbolji strijelac 2. HNL Ivan Prskalo koji je postigrao dva gola, u 10. i 17. minuti, a u 25. je asistirao Nikici Filipoviću za konačnih 3:0. Prskalo je u finišu utakmice izborio i najstrožu kaznu koju je sam izveo, ali njegov hat-trick je spriječio vratar Rudeša Hrvoje Vincek. Domaći su od 66. minute igrali sa igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Dajan Šimac.

Derbi začelja odigran je na Stanovima gdje je financijskim problemima i sa neizvjesnom budućnosti opterećeni Zadar dočekao Imotski. Gosti su do vrijedne pobjede stigli u 85. minuti golom Mate Paponje na asistenciju Dalibora Mandarića. Momčad Stipe Balajića je i dalje ostala na dnu ljestvice, ali je ovom pobjedom uhvatila priključak sa ostalim momčadima koje će se po svemu sudeći boriti za ostanak u drugom rangu hrvatskog nogometa.

Do minimalne pobjede u ovom kolu je došao još jedan dalamtinski predstavnik. Dugupolje je u 90. minuti golom Ante Babića svladalo drugu momčad Dinama za koju su od prve minute zaigrali Josip Brekalo i Borna Sosa, igrači koji su ugradili veliki doprinos u proboju Hrvatske do četvrtfinala Svjetskog prvenstva za igrače do 17 godina starosti koje je netom završeno u Čileu trijumfom Nigerije. Dugopolje je ovom pobjedom preskočilo plave nade na ljestvici 2. HNL.