A-League: Roar i Glory u polufinalu (VIDEO)

Nakon što je prošloga vikenda kompletiran regularni dio australske A-lige, ovoga vikenda na rasporedu su bile prve, eliminacijske utakmice doigravanja. U prvoj utakmici snage su odmjerili Brisbane Roar i Western Sydney Wanderers, dok su drugi par činili Melbourne City i Perth Glory.

Nakon što su se prošle godine susreli u polufinalu, Roar i Wanderers ovoga puta bili su dio bitke za polufinale. Podsjetimo, u prošlogodišnjem dvoboju, poslije mnogo preokreta, a kasnije i produžetaka, slavila je momčad iz Sydneyja rezultatom 5:4.

U izrazito dinamičnom prvom poluvremenu, prepunom prilika, pogodak je stigao tek u posljednjim trenucima – i to iz kaznenog udarca. Neoprezni Papadopoulous srušio je Santalaba, glavni sudac pokazao je na bijelu točku, a video-sudac potvrdio je odluku glavnoga. Precizan je bio Antonis za šok na Suncorpu.

Nije dugo trebalo da Roar odgovori na gostujući pogodak pa je već u 55. minuti bilo 1:1. Broich, kojemu je ovo zadnja sezona u Brisbaneu, sjajno je povukao protunapad, uposlio je Borrella koji pogađa stativu, a na odbijenoj lopti je neumorni Maclaren koji postavlja i konačni rezultat utakmice.

Poslije produžetaka ponovno nije bilo pogodaka pa se pristupilo izvođenju kaznenih udarca. Za Roar precizni su bili: Borrello, D’Agostino, Maclaren, De Vere, Kristensen i Oar. S druge strane, Antonis, Dimas, Martinez, Hamill i Cornthwaite zabili su za Wandererse, a Kusukamiju je Young obranio odlučujući kazneni udarac. Inače, Young je zamijenio ozlijeđenog Thea u 9. minuti produžetka.

Drugi susret odigran je na AAMI Parku gdje je City ugostio Glory. Gostujuća momčad već u prvih pola sata utakmice uspjela riješiti pitanje prolaska. Španjolski čarobnjak Castro doveo je goste u vodstvo u 16. minuti poslije sjajne kombinacije s Koeghom. Otprilike jednako razdoblje trebalo je proći do idućeg pogotka kada je precizan bio Chianese.

City kao da nije znao što ga je snašlo u prvom dijelu pa je bio potreban odmor da se domaći redovi konsolidiraju. Ipak, mnogobrojni pokušaji na čelu s kapetan Fornarolijem bili su neuspješni i Glory je uspio osigurati prolazak u polufinale.