A-liga: City jedini stopostotan, Roar do prvih bodova (VIDEO)

A-League Melbourne City
a-league.com.au

Odigrano je 4. kolo australske A-lige, a jedina momčad koja je uspjela ostati s maksimalnim učinkom jest Melbourne City, dok je Brisbane Roar došao do prvog ovosezonskog boda.

Sydney – Perth Glory 2:0

Prva utakmica proteklog vikenda odigrana je u petak, a Sydney je bio domaćin Perth Gloryju. Domaća momčad stigla je u vodstvo preko Boboa u 45. minuti iz kaznenog udarca. Zanimljivo, isti igrač promašio je kazneni udarac 20 minuta ranije.

Konačnih 2:0 postavio je poljski nogometaš Adrian Mierzejewski u drugoj minuti sudačke nadoknade te tako osigurao nova tri boda za aktualnog prvaka.

Wellington Phoenix – Brisbane Roar 3:3

Utakmica s najviše pogodaka odigrana je na Novom Zelandu gdje je domaći Wellington Phoenix dočekao Brisbane Roar. Gosti su uoči kola bili jedina momčad bez ijednog boda, a nakon 20. minuta igre izgledalo je da će tako ostati i nakon ovog kola.

Naime, Andrija Kaluđerović već je u 1. minuti načeo mrežu gostiju, a u 18. minuti Roy Krishna topovskim udarcem probušio je vratara Michaela Thea. Treći čin gostujuće tragedije uveličao je Kaluđerović svojim drugim pogotkom u 20. minuti.

Ipak, veliki preokret Roara kreće u posljednjim trenucima prvog dijela kada talijanski veteran Massimo Maccarone postiže pogodak za 3:1. Gostujući branič Avraam Papadopoulos precizan je u 66. minuti, dok je konačnih 3:3 postavio Maccarone iz kaznenog udarca u 82. minuti susreta. Zanimljivo, Roar je mogao do preokreta, ali okvir vratiju spasio je domaću momčad u samoj završnici utakmice.

Hrvatski nogometaši u domaćoj momčadi, Goran Paracki i Dario Vidošić, krenuli su od prve minute. Veznjak je zaradio žuti karton, dok je napadač napustio igru u 69. minuti.

Adelaide United – Melbourne City 0:2

Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Melbourne City na gostovanju kod Adelaide Uniteda. Oba pogotka djelo su škotskog nogometaša Rossa McCormacka koji je prvo realizirao kazneni udarac, a zatim je bio precizan i iz slobodnjaka. Škot je tako svojoj momčadi omogućio nastavak stopostotnog niza.

Newcastle Jets – Western Sydney Wanderers 1:1

Dvoboj u kojemu su sudjelovala čak tri hrvatska nogometaša, onaj između Newcastle Jetsa i Western Sydney Wanderersa, završio je bez pobjednika. Gosti su poveli preko Marka Bridgea u 16. minuti, dok je Dimitri Petratos poravnao rezultat u 68. minuti susreta.

U domaćim redovima nastupili su Ivan Vujica, koji je zaradio žuti karton, te Steven Ugarković koji je napustio teren u 84. minuti susreta. S druge strane, Vedran Janjetović branio je za Wandererse, a Steve Luštica nije bio u sastavu jer se oporavlja od ozljede lista.

Central Coast Mariners – Melbourne Victory 1:1

Posljednji susret 4. kola odigrali su Central Coast Marinersi i Melbourne Victory, a bilo je to čak treća od pet utakmica koja je završila podjelom bodova ovoga vikenda.

Ključni trenuci zbili su se u drugom dijelu kada je Connor Pain prelijepim pogotkom doveo domaćine u vodstvo, a bod gostima osigurao je Leroy George iz maestralno izvedenog slobodnog udarca gotovo pola sata prije kraja susreta.