AEK u 90. minuti do pobjede protiv Dinama

U prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka AEK je pred 13.311 gledatelja na Maksimiru slavio protiv Dinama rezultatom 1:2 (1:0). Plavi su poveli odličnim golom Marka Bulata iz slobodnog udarca, a preokret gostima su u drugom dijelu donijeli Steven Zuber i Konstantinos Galanopoulos.

Uzvrat u Ateni igra se u subotu, a pobjednik će u play-offu igrati s belgijskom prvakom Royal Antwerpom dok će se poraženi za skupine Europske lige boriti protiv Sparte Prag. Obje momčadi su pak već sad osigurale grupnu fazu Konferencijske lige.

U redovima domaćina na klupi je ostao Baturina koji je proteklih dana imao povišenu temperaturu, a priliku je od prve minute dobio Bulat.

Uoči početka susreta održana je minuta šutnje za tragično preminulog navijača grčke momčadi zbog čega je odgođena prva utakmica u Ateni.

Već u prvoj minuti utakmice Ljubičić je pronašao Bulata koji je pucao sa 17 metara, a lopta je prošla malo pored suprotne stative.

Ljubičić je u 15. minuti nakon prodora pucao sa šest metara iskosa, a Stanković je uspio odbiti lopta do Petkovića koji nije stigao reagirati na pravi način.

Nedugo potom veliku šansu su propustili gosti. Nakon pogreške Moharramija Zuber je u nesebično uposlio Garciju, a njegov udarac s pet metara iskosa odlično brani Livaković.

U 20. minuti sa 17 metara je pucao i Petković, a lopta se odbija od bloka Vide nakon čega ju Stanković izbacuje preko gola.

Nakon ubačaja iz kuta u 26. minuti lopta se odbija do Ristovskog koji je snažno pucao s devet metara te je ispred gol linije pogodio u suigrača Mihajličenka koji je tako sučuvao suparnička vrata.

Šest minuta kasnije Špikić je dobro pucao s ruba kaznenog prostora iskosa, a vratar AEK-a je odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Nakon prigovora u 36. minuti isključen je pomoćni trener grčke momčadi koji je smatrao da je Šutalo napravio prekršaj na Garciji.

Dinamo je poveo u 39. minuti. Petković je izborio slobodan udarac na više od dvadesetak metara, a njega je fantastično izveo Bulat te je pogodio gornji desni kut Stankovićeva gola.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Mihajličenko se izborio za posjed pored Sibidbe, a onda je iz odlične situacije s osam metara pucao loše tako da je Stanković upisao laku obranu.

AEK je u 55. i 56. minuti imao dobru priliku zaprijetiti golu Livakovića iz slobodnih udarac, no na koncu nije bilo opasnosti po vrata Plavih.

Gosti su izjednačili u 58. minuti kada je Zuber s ruba kaznenog prostora precizno pogodio donji lijevi kut Dinamova gola. Prethodno su njegovi suigrači u opasnoj zoni oduzeli loptu Mišiću.

Dobru akciju Plavih vidjeli smo u 62. kada je Moharrami poslužio Bulata, a njegov udarac s 18 metara odlično paradom brani Stanković. Dvije minute kasnije desni bočni Dinama je ubacio za Emrelija, a njegov udarac glavom završava na prečki.

AEK je i u 72. minuti zatresao mrežu Dinama i to preko Pinede, no zbog zaleđa gol nije priznat. Gosti su u 85. minuti izigrali obranu Plavih kombinacijom iz slobodnog udarca, ali udarac Garcije s desetak metara brani Livaković.

Igrači Dinama u 90. minuti nisu uspjeli očistiti opasnost pa je Pizarro povratnim dodvanjem uposlio Galanopoulosa koji je preciznim udarcem sa sedam metara iskosa pogodio suprotni kut.

U sudačkoj nadoknadi značajniju prednost AEK-u su mogli donijeti i Amrabat te dva puta Vida, no Livaković je bio na visini zadatka.