Antonio Marin dvostruki strijelac u slavlju Šibenika nad Lokomotivom na Šubićevcu (VIDEO)

U trećoj utakmici programa 9. kola HT Prve lige Šibenik je na Šubićevcu rezultatom 2-1 (1-1) svladao Lokomotivu i tako stigao do treće pobjede u sezoni.

Dvostruki strijelac za momčad Marija Rosasa bio je Antonio Marin koji je Ivana Nevistića matirao u 5. i 78. minuti utakmice, dok je strijelac jedinog pogotka za goste bio Marko Dabro iz kaznenog udarca u 28. minuti susreta.

‘Narančasti’ su do vodstva došli poslije svog prvog konkretnijeg izlaska prema naprijed. Antonio Jakoliš u 5. je minuti izveo ubačaj sa strane i pronašao Delića koji glavom prebacuje na drugu vratnicu gdje se lopta od ruke Cipetić odbija do Marina koji udarcem sa šest metara pogađa donji desni kut za 1-0 Šibenika i svoj treći pogodak u sezoni, ukupno 4. u 45. Prva HNL nastupu.

Svoju prvu gol situaciju pred vratima Rogića Lokomotiva je kreirala u 11. minuti kada je u završnici Kulenović dobio loptu desno u prostor i ubacio u sredinu za Pivarića koji bježi neopreznim čuvarima, ali usamljen na devet metara ne uspijeva stići do lopte i tako propušta veliku priliku svoje momčadi.

Dominirala je Lokomotiva igrom na Šubićevcu, a svoje bolje izdanje gosti su kapitalizirali u 28. minuti iz kaznenog udarca. Minutu prije Ivan Bebek je pokazao na bijelu točku zbog starta Stefana Perića nad Josipom Pivarićem na lijevoj strani šesnaesterca, a siguran izvođač za 1-1 bio je Dabro koji je loptu od desne vratnice poslao u mrežu za izjednačenje i svoj peti ligaški pogodak u sezoni, ukupno deseti u 56. Prva HNL nastupu.

Do kraja s obje strane aktivnog, ali konkretnim prilikama vrlo siromašnog poluvremena, spomena vrijednu situaciju vidjeli smo još samo u 30. minuti kada su gosti izigrali desnu stranu domaće obrane, u završnici Kulenović atraktivno ‘prodaje tunel’ kroz noge Periću te ulazi u šesnaesterac i iskosa s dvanaest metara puca snažno prizemno u prvi kut, ali Rogić dobrom intervencijom upisuje obranu.

Prvom uzbuđenju u nastavku svjedočili smo u 47. minuti kada je poslije jedne ‘svijeće’ s desne strane domaćeg napada Mina bio najviši lijevo na rubu peterca, a lopta u visokom luku odsjela na vrhu grede okvira gostujućih vrata.

Konkretnije je momčad Marija Rosasa izgledala u igri prema naprijed u drugom dijelu. U 55. minuti nakon brze polukontre Jakoliš se probio po lijevoj strani napada i s četrnaest metara pucao u prvi kut, ali nije taj pokušaj bio prezahtijevan za Nevistića.

Minutu poslije Lokomotiva u nastavku prvi put prijeti. Dabro je kvalitetno iz sredine odigrao naprijed za Kulenovića, koji se u šesnaestercu s čuvarom na leđima kvalitetno gradi i puca u donji desni kut, no i Rogić je ‘u utakmici’ te i on upisuje sigurnu obranu.

Vratar domaćih sigurnom se intervencijom iskazao i u 63. minuti kada je poslije ubačaja Pivarića iz kuta Mersinaj na drugoj vratnici dobio skok i pucao glavom.

Samo minutu poslije ponovno prijeti Šibenik. Delić je snažnim udarcem sa sedamnaest metara pogodio lijevu vratnicu, a odbijenu loptu u mrežu poslao Mina, no pogodak 22-godišnjeg Kolumbijca opravdano nije priznat zbog označenog zaleđa.

Pritisak Rosasove momčadi u ovom periodu susreta bio je konstantan. U 67. minuti nakon još jedne lijepe akcije u završnici M. Jakoliš bježi po lijevoj strani šesnaesterca, utrčava sve do ruba peterca odakle pokušava proigrati kapetana Ćurića u sredini, ali pravovremenim uklizavanjem loptu je u korner odbio Mersinaj.

Domaćini su do pogotka vrijednog tri boda stigli poslije kontre u 78. minuti. Gosti su imali korner poslije kojeg Marin Jakoliš bježi iz vlastite polovice u kontru, savršenim dodavanjem desno u prostor pronalazi Marina, a on mirno s četrnaest metara pogađa donji lijevi kut za svoj drugi pogodak na susretu i 2-1 ‘Narančastih’.

Do kraja susreta, četiri minute sudačke nadoknade, ‘Lokosi’ su aktivnom igrom nastojali nekako doći do izjednačenja, ali prave prijetnje za vratara Rogića nije bilo, te su domaćini na krilima odlične igre u drugom dijelu stigli do svoje treće pobjede u sezoni i desetog boda na kontu.

U sljedećem kolu Šibenik će biti domaćin Osijeku, dok će Lokomotiva gostovati na Poljudu kod Hajduka. Prethodno ligaškim obvezama ‘Narančasti’ moraju odraditi i sraz šesnaestine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa kod Međimurja (srijeda, 18:00), a ‘Lokosi’ kod Dugopolja (utorak, 15:30). U ovom kolu sutra se još igra derbi kola u kojem Osijek s početkom u 19:05 u Gradskom vrtu dočekuje Goricu, dok je najveći derbi hrvatskog sporta između Hajduka i Dinama, koji se trebao igrati na Poljudu, odgođen na zahtjev ‘Plavih’ zbog obveza u Europskoj ligi.