Argentina uvjerljivim slavljem nad Hrvatskom izborila finale Svjetskog prvenstva

Argentina se plasirala u šesto finale Svjetskog prvenstva u kojem će tražiti treći naslov, prvi nakon 1986. godine. Gaučosi su u polufinalnom ogledu odigranom na Lusail stadionu bili bolji od Hrvatske rezultatom s uvjerljivih 3:0 (2:0).

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u drugom dijelu prvog poluvremena kada je Messi u 34. minuti realizirao kazneni udarac kojeg je izborio Alvarez, a potom je sam Alvarez pet minuta kasnije zatresao mrežu Livakovića. Konačan rezultat je postavljen u 69. minuti nakon što je Messi odlično asistirao za još jedan gol Alvareza.

Izabranici Lionela Scalonija će tako u nedjelju u velikom finalu odmjeriti snage s boljim iz sraza Francuske i Maroko koji se igra sutra dok će se Vatreni s poraženim iz tog dvoboja u subotu boriti za treću medalju na svjetskim prvenstvima.

Obje momčadi su utakmicu otvorile s dosta opreza tako da smo do prvog uzbuđenja čekali sve do 25. minute kada je s dvadesetak metara udarac uputio Alvarez, a Livaković je odbio loptu koja je išla u njegov donji lijevi kut.

Prvi pokušaj Vatrenih vidjeli smo u 31. minuti kada je nakon tečne akcije lopta došla do Perišića koji je s ruba kaznenog prostora iskosa lukavim udarcem pokušao prevariti Martineza, no to mu nije pošlo za nogom.

Samo minutu kasnije nakon dubinskog proigravanja Alvarez bježi Lovrenu, nakon čega prebacuje vratara Hrvatske i pada poslije sudara s Livakovićem, a sudac Orsato je pokazao na bijelu točku u korist Argentine. Siguran izvođač s 11 metara bio je Messi koji je loptu zakucao pod gredu. Bio je to njegov 11. zgoditak na svjetskim prvenstvima čime je postao najbolji argentinski strijelac prestigavši Batistutu.

Gaučosi su povećali prednost u 39. minuti. Nakon kornera Hrvatske sijevnula je kontra Argentine koju je povukao Alvarez te je na koncu uz dosta sreće pored Juranovića i Sose poslao loptu pored Livakovića.

De Paul je u 41. minuti tražio kazneni udarac nakon što je Gvardiola lopta pogodila u ruku, no talijanski sudac je smatrao da je ona bila uz tijelo.

U slijedio je ubačaja iz kornera nakon kojeg je odlično s prve stative glavom pucao Mac Allister za još bolju intervenciju Livakovića.

Hrvatska je zaprijetila u 45. minuti kada je Juranović nakon proigravanja Modrića pucao s dvadesetak metara iskosa, no vratar Argentine se nije dao iznenaditi te je obranio udarac koji je išao u njegov prvi kut.

Dobra akcija Argentine uslijedila je u 58. minuti kada su dubili pas odigrali Messi i Fernandez, a udarac kapetana Gaučosa brani Livaković.

Ozbiljnu šansu Vatreni su kreirali u 62. minuti kada je nakon ubačaja iz slobodnog udarca priliku da ugrozi gol Argentine dobio Lovren, ali Martinez je naposljetku odbio loptu.

Do novog gola Argentina dolazi u 69. minuti kada se Messi prilikom prodora po desnoj strani oslobodio Gvardiola nakon čega je idealno poslužio Alvareza kojem nije bilo teško s vrha peterca po drugi put na susretu zatresti mrežu.

U 73. minuti iz slobodnog udarca sa skoro trideset metara udaljenosti pucao je Perišić za sigurnu obranu Martineza.

Do novog gola Argentina je mogla doći u 83. minuti kada je Mac Allister nakon proigravanja Dybale s desetak metara pucao malo pored stative.

Hrvatska je uzvratila dvije minute kasnije i to nakon kornera kojeg je izveo Majer. Njegov ubačaj je s prve stative na drugu prebacio Perišić, ali Lovren nije bio dovoljno brz da pospremi loptu u gol. Potom je u 89. minuti zaprijetio i sam Majer, ali Martinez se ni ovaj put nije dao iznenaditi.

Posljednja šansa na susretu pripala je Vlašiću koji je u 93. minuti s ruba kaznenog prostora pucao pored vratnice.

Polufinale:

Hrvatska – Argentina 0:3
Francuska – Maroko 14.12. 20h

Za treće mjesto:

Hrvatska – poraženi iz dvoboja Francuska – Maroko 17.12. 16h (Khalifa International stadion, Al Rayyan)

Finale:

Argentina – pobjednik iz dvoboja Francuska – Maroko 18.12. 16h (Lusail stadion, Lusail)