Asistencija Brekala; dva gola Kiša, jedan Tadića u Litvi (VIDEO)

FC Vilniaus Žalgiris / Facebook

Dobar ulazak u sezonu asistencijom je danas potvrdio Josip Brekalo. Tomislav Kiš zabio je dva pogotka u Litvi gdje je uvjerljivo prvi strijelac lige, a u strijelce se u Litvi upisao i Josip Tadić.

Brekalo asistent

Večeras je odigrana prva utakmica četvrtog kola njemačke Bundeslige. Fortuna Düsseldorf je nakon slavlja u prvom kolu doživjela dva poraza te je pred svojim navijačima tražila bodove protiv Wolfsburga koji je vrlo dobro ušao u sezonu.

Domaći su odlično ušli u utakmici i u 16. minuti stižu do vodstva. Lopta je stigla do Giesselmanna koji ju sjajnim udarcem šalje u mrežu. ‘Vukovi’ su poravnali u 29. minuti. Josip Brekalo potvrdio je dobar ulazak u sezonu novom asistencijom, gurnuo je loptu domaćem stoperu kroz noge a onda uposlio Weghorsta koji zabija treći pogodak u prvenstvu. Brekalo sada ima dva gola i dvije asistencije u četiri kola.

Dva gola Kiša

Najbolji strijelac u Litvi i danas je bio dobro raspoložen. Doprvak države Žalgiris nastavio je s dobrom formom i uvjerljivo je svladao Panevezys rezultatom 5:0. Cijeli susret za domaće odigrao je hrvatski napadač Tomislav Kiš koji se dva puta upisao u strijelce.

Bivši napadač splitskog Hajduka postigao je drugi i treći pogodak svoje ekipe danas u 61. i 68. minuti. Kiš je uvjerljivo prvi strijelac lige s 18 pogodaka, šest više od Belgijca Antala, njegova suigrača.

Žalgiris je na tablici prvi, nakon 22 utakmice imaju 55 bodova, sedam više od Suduve koja ima i dvije utakmice manje.

I Tadić strijelac u Litvi

U strijelce se u Litvi upisao još jedan hrvatski napadač – Josip Tadić. Nekadašnji napadač Dinama trenutno nosi dres aktualnog prvaka Suduve i druge momčadi lige trenutno.

Njegova Suduva s uvjerljivih je 0:4 svladala Atlantas te u 19. utakmici upisala 16. slavlje u prvenstvu. Cijeli je susret odigrao i Tadić koji je u 37. minuti pogodio za 0:3.

Tadiću je to prvi pogodak u dresu novog kluba za koji je potpisao početkom srpnja ove godine.

Pogodak Glumca na asistenciju Mršića

Hrvatski branič Tomislav Glumac postigao je svoj prvi pogodak u novoj sezoni druge turske lige. Njegov Balikesirspor svladao je rezultatom 2:0 Umraniyespor u susretu četvrtog kola.

28-godišnji stoper koji je član Balikserispora još od siječnja 2015. godine pogodio je za 2:0 u 32. minuti utakmice kada mu je asistirao još jedan bivši član RNK Splita – Antonio Mršić.

Balikesirspor je pobjedom protiv vodeće momčadi lige stigao na petu poziciju sa šest bodova iz četiri utakmice.

Drugi pogodak Martinovića

Hrvatski veznjak Josip Martinović koji nosi dres austrijskog drugoligaša Vorwärts Steyra upisao se u strijelce u porazu njegova tima danas. Njegov Steyr poražen je protiv Amstettena rezultatom 2:1, a Martinović je postigao počasni pogodak u 88. minuti.

To je njegov drugi pogodak ove sezone u prvenstvu, Steyr nakon sedam kola ima 12 bodova i zauzima četvrtu poziciju.

Mikić strijelac, asistencija Faletara

Posljednja momčad druge austrijske lige Kapfenberg doživjela je težak poraz danas na gostovanju u Hornu kod istoimenog protivnika. Dobro je počelo za goste, poveli su u 11. minuti zahvaljujući pogotku 27-godišnjeg hrvatskog nogometaša Lea Mikića. Leo je doveo svoju momčad prvim pogotkom u prvenstvu ove sezone, a uz njega ima i jednu asistenciju.

Nastavak utakmice nikako nije bio dobar za Kapfenberg. Horn je poravnao već nakon osam minuta igre, a 3:1 je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom dijelu Horn zabija još dva zgoditka i stiže do uvjerljive pobjede. U njoj je sudjelovao i 24-godišnji hrvatski veznjak Filip Faletar koji je u igru ušao u 63. minuti a asistirao je za četvrti pogodak u 80.

Horn je na tablici peti s 11 bodova a Kapfenberg je nakon sedam utakmica prikovan za dno sa samo jednim bodom i gol razlikom 7:20.

Zubak asistent

Zanimljiv susret u sedmom kolu druge austrijske Bundeslige odigrali su Austria Klagenfurt i Austria Lustenau, bilo je 3:3. Za domaće je nastupio i 23-godišnji hrvatski napadač Petar Zubak. Zubak je u igru ušao u 84. minuti a samo minutu kasnije upisao je drugu prvenstvenu asistenciju za vodstvo 3:1 njegove ekipe.

Ipak, gosti su do kraja utakmice postigli još dva zgoditka te poravnali na 3:3.

Bod Begovića

Iskusni hrvatski trener, 70-godišnji Vinko Begović i njegov Gol Gohar upisali su remi u trećem kolu iranske prve lige. Gol Gohar je dočekao Pars Janoobi Jam i utakmica je završena rezultatom 1:1. Begovićeva momčad vodila je od 26. minute ali gosti u 56. minuti pogotkom iz kaznenog udarca zabijaju za bod.

Gol Gohar prošle se sezone natjecao u drugoj ligi, ali je Vinko Begović svoju momčad koju vodi od srpnja 2016. uveo u prvu ligu osvojivši prvo mjesto.