Atiemwen donio Dinamu važnu pobjedu protiv Wolfsbergera (VIDEO)

U 3. kolu Europske lige Dinamo je došao do prve pobjede u grupnoj fazi natjecanja. Plavi su pred praznim tribinama Maksimira pogotkom Iyayija Atiemwena slavili protiv austrijskog Wolfsbergera te su preuzeli vodeću poziciju u skupini K.

Obje momčadi su u susret ušle oslabljene zbog zaraze koronvirusom. Domaćinima je zbog toga nedostajalo čak devet igrača i trener Zoran Mamić dok je kod gostiju osam članova kluba bilo pozitivno na testiranju pred utakmicu.

Do prve velike prilike čekalo se sve do 19. minute kada je Ademi uposlio usamljenog Gavranovića koji usamljen u šesnaestercu loše reagira te puca visoko poviš gola.

U 26. minuti s dvadesetak metara iskosa malo poviš gola udarac je uputio Mislav Oršić.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena gosti ostaju s igračem manje nakon što je drugi žuti karton poslije gaženja Jakića dobio Taferner.

Početkom drugog poluvremena Majer se driblingom izborio za poziciju za udarac, no ni on nije bio precizan.

Dinamo je blizu gola bio u 73. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta Majera kapetan Ademi pucao glavom, ali obranom se iskazao vratar Kofler.

Samo tri minute kasnije Plavi su poveli. Majer odličnom asistencijom pronalazi Atiemwena koji iz okreta sa šest metara trese mrežu gostiju.

U 88. minuti Leovac se solo akcijom izborio za dobru šansu, ali u ključnom trenutku pucao je loše.

U drugom večerašnjem susretu u skupini K Feyenoord je na domaćem terenu slavio protiv CSKA Moskve rezultatom 3:1.

U 4. kolu grupe K Dinamo će 26. studenog gostovati u Austriji kod Wolfsbergera dok CSKA u Moskvi dočekuje Feyenoord.