Atletico Madrid nakon jedanaesteraca eliminirao Hajduka iz UEFA Lige mladih (VIDEO)

Završio je europski put juniora Hajduka. U play-off fazi UEFA Lige mladih nakon izvođenja jedanaesteraca pred 8.761 gledateljem na Poljudu poraženi su od Atletico Madrida rezultatom 2:3 (0:0). Nakon 90 minuta igre nije bilo golova, a u raspucavanju s 11 metara za Bile su promašili Ljubičić, Capan i Pukštas. Izabranici legendarnog Fernarda Torresa tako su izborili plasman među 16 najboljih europskih momčadi.

Prvih pola sata utakmice obje momčadi su igrale s dosta opreza tako da nismo vidjeli nijednu situaciju vrijednu pažnje. Gosti su tijekom tog perioda imali veći posjed lopte te su prvi kreirali šansu.

U 35. minuti Kostis je dugim dodavanjem pokušao proigrati El Jebarija koji je iskoristio slabiju reakciju Silića te je povratnom loptom uposlio Corrala, no on sa šest metara nije dobro zahvatio loptu koja je u visokom luku završila na vrhu mreže.

Dvije minute kasnije Curras je lucidnim dodavanjem tražio Carlosa Martina, no pravovremenim i dobrim istrčavanjem ispred njega loptu kupi Silić.

Hajduk je prvu gužvu ispred gola Iturbea imao u 43. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta lopta iz druge bila upućena Kroli, ali ispred njega je dobro reagirao vratar gostiju.

U posljednjim trenucima prvog dijela Capan je iz slobodnog udarca odlično ubacio za Čuića koji je na drugoj stativi s pet metara zatresao gredu. U nastavku akcije Pukštas je ubacio loptu u gol nakon asistencije Krole, ali sudac Pignard je označio da je američki veznjak prethodno napravio prekršaj nad golmanom Atletica tako da zgoditak nije priznat.

Novi ubačaj iz slobodnog udarca Capana uslijedio je u 51. minuti, a u gužvi u šesnaestercu Atletica igrači Hajduka nisu uspjeli uputiti udarac. U 63. minuti Capan je iz kornera na prvoj stativi tražio Bradarića, no on na koncu nije uspio zahvatiti loptu glavom.

Veliku priliku gosti su imali u 64. minuti kada je Roland odlično s desne strane ubacio za usamljenog El Jebarija, a njegov udarac glavom sa sedam metara prolazi malo pokraj stative. Dobar udarac u 79. minuti s dvadesetak metara je uputio El Jebari, a lopta je prošla malo iznad vratnice.

Pukstas je u 94. minuti ubacio za Ljubičića, no odličnom reakcijom Corral je spriječio napadača domaćih da uputi udarac tako da su o pobjedniku odlučivali udarci s 11 metara.

Raspucavanje jedanaesteraca:

1. serija: Ljubičić – promašio / Curras – zabio
  2. serija: Hrgović – zabio / Corral – Silić obranio
  3. serija: Vrcić – zabio / Ginard – zabio
  4. serija: Capan – promašio / Carlos Martin – zabio
  5. serija: Pukštas – promašio

Ždrijeb osmine finala UEFA Lige mladih na rasporedu je u ponedjeljak, 14. veljače, u Nyonu, a utakmice se igraju 1. i 2. ožujka. Izravan plasman među 16 najboljih ostvarili su pobjednici grupne faze natjecanja, a to su bili Benfica, Juventus, Liverpool, Manchester United, PSG, Real Madrid, Red Bull Salzburg i Sporting Lisabon.