Austrija pregazila Hrvatsku na otvaranju novog izdanja Lige nacija

Vatreni su porazom otvorili novo izdanje UEFA Lige nacija. Izabranici Zlatka Dalića su u komornoj atmosferi Gradskog vrta izgubili od Austrije s čak 0:3 (0:1), a strijelci za goste su bili Marko Arnautović, Michael Gregoritsch i Marcel Sabitzer. U izborničkom debiju Ralfa Rangnicka Austrija je tako uspjela doći do prve pobjede u šestom međusobnom susretu s Hrvatskom.

Hrvatski reprezentativci nemaju puno vremena za analizu večerašnjeg poraza obzirom da ih već u ponedjeljak na Poljudu očekuje dvoboj 2. kola s Francuskom koja je večeras na domaćem terenu poražena od Danske.

U nedostatku Luke Modrića prvi put kapetansku vrpcu Vatrenih na otvaranju utakmice je ponio Mateo Kovačić. Opasnu situaciju Hrvatska je kreirala u 2. minuti, no Danso je u šesnaestercu nadmudrio Pašalića prilikom pokušaja driblinga.

Ubačaj Majera s desne strane u 8. minuti zamalo je ispred Kramarića u vlastitu mrežu skrenuo Lainer. Pašalić je u 19. minuti s deset metara glavom poslao loptu pokraj stative nakon što ga je ubačajem pronašao Brekalo.

U istoj minuti na suprotnoj strani travnjaka Sosa je odličnim uklizavanjem zaustavio prodor Arnautovića kojem je bio otvoren put prema Ivušića.

Weimann je u 23. minuti imao dosta prostora s desetak metara iskosa gađati suprotnu malu mrežicu, ali nije bio dovoljno precizan.

Hrvatska uzvraća dvije minute kasnije minuti kada je Brozović lucidnim dodavanjem u šansu izbacio Pašalića, a njegov udarac je u posljednji trenutak uspio blokirati Wober.

U 29. minuti je s dvadesetak metara udaljenosti dobro pucao Kovačić, no Linder odbija loptu u korner. Tri minute kasnije zaprijetio je i Kramarić za još jednu obranu vratara Austrije.

Austrija je u 35. minuti kreirala opasnost preko Arnautović, ali on je u dobroj poziciji loše pucao poslavši loptu daleko od okvira gola nakon čega je označeno zaleđe.

Gosti su u vodstvo došli u 41. minuti kada se Arnautović pored neodlučnog Ćalete-Cara izborio za prizemni udarac sa 16 metara kojim je matirao Ivušića.

Brekalo je u 44. minuti asistirao za Majera koji je iz teške pozicije uz korner liniju dobro pucao, no Linder i ovaj put uspijeva odbiti loptu u korner.

Nakon pogreške Ćalete-Cara i Pongračića u 51. minuti veliku šansu je imao Gregoritsch, no u situaciji 1 na 1 s Ivušićem vratar Hrvatske izlazi kao pobjednik.

Gregoritsch se u strijelce ipak upisao tri minute kasnije kada je s desetak metara proslijedio loptu u mrežu nakon što ga je poslije prodora po lijevoj strani izvrsno pronašao Seiwald.

U 57. minuti već je 0:3 za Austriju. Ovaj put je preciznim udarcem s dvadesetak metara loptu u gol poslao Sabitzer.

Nova šansa za goste uslijedila je u 65. minuti kada Ivušić uz malu nesigurnost brani udarac Schlagera s dvadesetak metara. U 72. minuti Vlašić je blokirao udarac Weimanna.

Sabitzer je u 76. minuti dobro ubacio pred gol Ivušića, a Barišić je zamalo poslao loptu u vlastitu mrežu.

Austrija je blizu četvrtog zgoditka bila u 83. minuti, no Ivušić ponovno brani u situaciji 1 na 1, ovaj put je pucao Schlager.

U prvim sekundama sudačke nadoknade ubačaj Juranovića je sletio na glavu Budimira, ali u njegovom udarcu nije bilo dovoljno preciznosti. Bila je to posljednja situacija vrijedna pažnje od igrače obje momčadi.