Autogol Solde presudio Farmaceutima u Kranjčevićevoj

U 25. kolu SuperSport HNL-a Lokomotiva je u Kranjčevićevoj slavila protiv Slaven Belupa rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak na utakmici postignut je u 47. minuti kada je Vinko Soldo zatresao vlastitu mrežu.

Momčad Silvija Čabraje je tako upisala devetu pobjedu u sezoni kojim je dogurala do 31 osvojenog boda čime se uključila u borbu za mjesta koja vode u europska natjecanja.

Slaven je pak osmim porazom ostao na 33 boda te se trenutno nalazi na petom mjestu ljestvice.

Prvu opasnost na utakmici kreirali su domaćini u 10. minuti kada je nakon kontre Bubanja s desne strane ubacio za Kačavendu, a on je iz odlične situacije s desetak metara loše zahvatio loptu glavom tako da je prilika otišla u nepovrat.

Gosti su uzvratili u 27. minuti kada je Mioč iz kornera ubacio na drugu stativu gdje se nalazio usamljeni Crnac, no mladi napadač Slavena je također loše zahvatio loptu koja odlazi pokraj gola.

Stojković se deset minuta kasnije rolicom odlično oslobodio Boseca, a njegov udarac sa 17 metara potom odlazi iznad prečke. Posljednja minuta prvog dijela je ponudila dalekometni pokušaj Kalaice kojeg Čović lagano brani.

Lokomotiva je povela na početku drugog poluvremena. Milićević je s lijeve strane oštro ubacio u peterac, a loptu je u vlastitu mrežu prilikom duela s Aliyuom skrenuo Soldo.

Nakon ubačaja Stojkovića u 50. minuti lopta je u šesnaestercu Farmaceuta u ruku pogodila Boseca, no sudac Bebek i VAR soba nisu se oglasili.

Stojković je aktivan i u 61. minuti kada je iz kornera pronašao Mersinaja, a on glavom s vrha peterca puca visoko iznad prečke.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Kocijan je ubacio s desne strane, a efektan pokušaj Mudražije brani Čavlina. Nedugo potom velika šansa za Lokomotivu kada je Cipetić s desne strane pronašao Stojkovića, a on je iz odlične situacije s desetak metara pucao ravno u Čovića.

U 65. minuti u igru je ušao Ivan Krstanović koji je tako postao treći najstariji igrač u povijesti HNL-a. Zaigrao je s 40 godina što su osim njega još učinili Surać, Vugrinec i Ješe.

Stojković je u 72. minuti donio loptu do Goričana, a njegov udarac s desetak metara iskosa prolazi pokraj suprotne stative.

Nakon kombinacije s Kulenovićem u 84. minuti Goričan je pucao sa 17 metara, a lopta je otišla malo iznad grede. Minutu kasnije sa skoro identično mjesta je pucao i Bubanja, a lopta od bloka odlazi pokraj okvira gola.

Čavlina se u 87. minuti iskazao dobrim rješenjem kad je u prazno poslao nadolazećeg Krstanovića.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Cipetić je ubačajem iz slobodnog udarca pronašao Vasilja, a njegov udarac glavom s desetak metara odlazi tik uz vratnicu što je bila posljednja prilika na susretu.

Kolo se nastavlja od 18:10 kada se na Šubićevcu susreću Šibenik i Dinamo.

Ranije obavljeno:

U sklopu 25. dionice SuperSport HNL-a od 16 sati u Kranjčevićevoj počinje duel Lokomotive i Slaven Belupa. Njihov prvi ovosezonski ogled odigran u Zagrebu pripao je Farmaceutima rezultatom 0:1 dok u Koprivnici nije bilo golova.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Santinija, Pivarića i Boškovića dok su gosti bez Manaja i Žuljevića.

Trener Lokomotive Silvijo Čabaraja je utakmicu najavio sljedećim riječima: “Nastavili smo kvalitetno trenirati, fokus je usmjeren samo na sljedeću utakmicu, prošlo kolo uspješno smo apsolvirali i sada smo okrenuti samo ka ogledu sa Slavenom. Dolazi nam jedna kvalitetna i čvrsta momčad, njihovo stanje na tablici i naši međusobni rezultati ove sezone govore nam da moramo biti maksimalno angažirani tokom čitavog susreta kako bi ostvarili željeno i nastavili s pozitivnim rezultatima.”

Strateg Slavena Zoran Zekić je dodao: “Čeka nas protivnik koji je u jako dobroj formi. Moderna, mlada, okomita momčad koja je pokazala u Splitu u prošlom kolu i prije toga protiv Dinama u kupu i protiv Rijeke u Kranjčevićevoj da ima veliku kvalitetu. Mi imamo neke probleme u kadru koji će definirati sastav i sustav, ali plakanja nema. Bitna je energija i mentalitet koji ćemo pokazati tijekom svih 90 minuta.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Željko Bučar (Duga Resa) i Dario Kulušić (Šibenik) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Mladen Jurišić iz Osijeka, a suce će kontrolirati njegov sugrađanin Danijel Trampus.