Bakrar u 90. minuti zabio za pobjedu Istre 1961 nad Goricom (VIDEO)

Prvi susret 16. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige odlučio je jedan zgoditak, a u 90. minuti postigao ga je Monsef Bakrar koji je tako Istri 1961 na Aldo Drosini u Puli donio tri boda protiv Gorice.

Zeleno-žuti su time zabilježili petu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu te su se sa skorom od po jošp pet remija i poraza i uz 20 osvojenih bodova učvrstili na šestom mjestu ljestvice.

Gorica pak ni dvanaesti prvenstveni sraz u nizu nije upisala pobjedu, a pod vodstvom Igora Angelovskog su u desetoj HNL utakmici došli do čak osmog poraza te uvjerljivo drže začelje tablice.

U 4. minuti susreta bili smo svjedoci neželjene scene kada je petarda bačena s dijela tribine gdje se nalaze Demoni eksplodirala pokraj vratara Gorice Banića zbog čega mu je bilo potrebno ukazati pomoć. Nakon stanke od skoro četiri minute susret je nastavljen.

Domaćini su od početka imali terensku inicijativu, ali do prve velike prilike čekali smo sve do 28. minute kada je Erceg idealnim okomitim dodavanjem uposlio Boultama, no njegov prizemnim udarac s ruba kaznenog prostora nogama brani Banić.

Zeleno-žuti su blizu zgoditka i u 40. minuti kada je odlično s desne strane na vrh peterca ubacio Hujber, a Erceg je klizećim startom usmjerio loptu u gredu.

Gorica je prvu opasnu situaciju kreirala u 44. minuti kada je Pršir iz kornera pronašao Korcu, a njegov udarac glavom sa šest metara brani Majkić.

U prvoj minuti sudačke nadoknade ponovno je aktivan Hujber čiji je ubačaj odnosno udarac išao pod samu gredu, ali Banić je ipak uspio loptu prebaciti preko gola.

Prva šansa u drugom dijelu bila je djelo danas jako aktivnog Hujbera koji je u 52. minuti s desetak metara iskosa prizemnim udarcem gađao suprotni kut, no vratar Gorice je uspio skrenuti loptu u korner.

Gorica je u 70. minuti zaprijetila preko Pršira koji je iz dobre pozicije u šesnaestercu loše zahvatio loptu koju mu je nakon ubačaja D. Jurića atraktivno spustio Raspopović.

Osam minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka Hujber je uposlio Lauša, a njegov opasan udarac s desetak metara iskosa dolazi tik pored suprotne stative.

Trenutak odluke dogodio se u posljednjim sekundama 90. minute kada je Marin dugim proigravanjem uputio loptu prema Bakraru, a on se pored Krizmanića izborio za posjed te je s desetak metara plasirao loptu pored Banića. Alžirskom napadaču, koji je u igru ušao pet minuta ranije, bio je to treći ovosezonski zgoditak. Zanimljivo da je tri boda na sličan način donio i u 4. kolu u domaćem duelu s Osijekom.

Kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu dvoboji Slaven Belupa i Lokomotive te Hajduka i Osijeka.

Standings provided by Sofascore

U prvoj utakmici 16. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige od 18 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli sastaju se Istra 1961 i posljednjoplasirana Gorica. Njihov prvi ovosezonski duel odigran u Velikoj Gorici završio je slavljem Zeleno-žutih rezultatom 0:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Perkovića, Blagojevića, Duvnjaka, Lisicu, Kneževića i Kopljara dok su gosti bez Fruka.

Trener Istre Gonzalo Garcija je u najavi rekao: “Čeka nas utakmica s protivnikom koji je na zadnjem mjestu, no to nije njihovo realno mjesto. Upravo zbog toga očekujem tešku utakmicu – kada si na dnu jače se boriš. Imaju vrlo dobre individualce, no mi se moramo potruditi osvojiti bodove. Na zadnjoj utakmici s Goricom je krenuo naš dobar period – tada nas je u prvom poluvremenu Majkić dosta spašavao, no nakon toga smo se otvorili i dobro završili. Oni u napadu imaju dosta dobrih igrača te u vezi brze igrače koji mogu potegnuti. Možda trenutno imaju nekih internih problema, ali uvijek se mogu pokazati opasnima prema naprijed, tako da otprilike znamo što očekujemo. Igrači su sretni radi zadnje pobjede, no u poslijednje vrijeme smo od 11 utakmica izgubili samo dvije čini mi se – zbog toga je atmosfera odlična. Nakon utakmice sa Šibenikom nismo bili zadovoljni, no kada su krenuli treninzi u novom tjednu, svi su imali dobar pristup za nastaviti dalje. U nogometu je sve moguće – jedan tjedan si pobjednik, drugi tjedan si katastrofa. Smatram da bi nas ljudi trebali nastaviti podržavati, i kada je loše i kada je dobro, to nam puno znači.”

Njegov kolega na klupi Gorice Igor Angelovski je izjavio: “Igrači i ja znamo da možemo bolje, ali rekao sam nakon utakmice protiv Slaven Belupa da razumijem igrače i pritisak koji utječe na njihovu igru. Želim im poručiti da se moraju opustiti jer ovo nije njihova prava razina i kvaliteta. Nadam se da ćemo u Puli biti na razini koju imaju i da ćemo doći do pozitivnog rezultata.  Svaka utakmica je nova situacija, a rezultat će ovisiti o tome kako uđemo u utakmicu. Nadam se da ćemo ući s pravim gardom jer nam u ovoj situaciji svaki bod značajan.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati Nikola Kečkiš (Virovitica), Ivan Janić (Ilok) i Goran Pečarić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Zdenko Lovrić (Đakovo) i Kristijan Novosel (Valpovo). Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), a kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci).