Bakrar u 93. minuti zabio za pobjedu Istre 1961 nad Osijekom (VIDEO)

Alžirski ofenzivac Monsef Bakrar junak je pobjede Istre 1961 nad Osijekom. Zeleno-žuti su u 4. kolu SuperSport HNL-a njegovim prvijencem iz 93. minute slavili protiv Bijelo-plavih rezultatom 1:0 (0:0).

Izabranici Gonzala Garcije su tako nakon tri uvodna prvenstvena poraza upisali prve bodove čime su sve momčadi u ligi osvojile barem po bod.

Osijek je pak nastavio svoju negativnu seriju te je uz ispadanje iz Konferencijske lige tri utakmice u prvenstvu bez poraza.

Prva zanimljiva situacija na utakmici uslijedila je u 14. minuti kada je Bakar nakon prodora uputio povratnu loptu u peterac, ali stoperi Osijeka su na koncu otklonili opasnost.

Gosti uzvraćaju u 19. minuti kada se nakon ubačaja iz auta Bartoleca lopta odbila do Škorića koji je snažnim udarcem s desetak metara zatresao gredu.

Četiri minute kasnije okvir gola su zatresli i Zeleno-žuti. Iz voleja je malo izvan kaznenog prostora pucao Marin, a Ivušić je samo ispratio loptu kojoj je malo nedostajalo da završi u njegovoj mreži. U 30. minuti je s desetak metara iskosa snažno u prvi kut pucao Perković, ali vratar Osijeka je uspio odbiti loptu.

Caktaš je u 38. minuti dobro uposlio Topčagića, ali Majkić pravovremenim izlaskom sprječava dobru šansu za Osijek. Četiri minute kasnije je s ruba kaznenog prostora iskosa snažno pucao Lončar, a golman Istre je upisao sigurnu obranu.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela ponovno opasnost po gol Istre nakon ubačaja iz auta. Ovaj put se lopta odbila do Jugovića čiji udarac sa 16 metara Majkić ipak brani.

Beljo se u 52. minuti izborio za udarac s dvadesetak metara, no nije pogodio okvir gola Istre. Šest minuta kasnije isti igrač je pucao glavom nakon ubačaja s desne strane, a ishod je bio isti.

Mreža Osijeka se u 61. minuti zatresla nakon što je Bakrar pospremio u gol odbijanac poslije Petkovićeva udarca koji je završio na stativi, ali nakon provjere VAR-a pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Nova prilika za Belju nakon ubačaja Bartoleca je uslijedila u 73. minuti, ali sa šest metara ponovno nije uspio biti dovoljno precizan. U istoj minuti je snažno iz daljine pucao Jurčević za još jednu obranu Majkića.

Bakrar je mrežu zatresao i u 77. minuti nakon brze kontre u kojoj su sudjelovali Marin i Mumba, no i ovaj put je to učinio iz nedozvoljene situacije.

U 84. minuti za udarac sa 17 metara se izborio Erceg, a lopta je prohujala iznad grede.

Druga minuta sudačke nadoknade ponudila je dvije velike šanse za Osijel. Prvo je Majkić odlično obranio udarac Miereza glavom s vrha peterca, a potom Fiolić iz slične pozicije nije uspio proslijediti loptu u gol nakon ubačaja Miloša s desne strane.

Monsef Bakrar se u strijelce napokon upisao u 93. minuti kada je nakon asistencije Antovskog sa 17 metara lobom svladao istrčalog Ivušića. Ovaj put je pravovremeno utrčao u prostor izbjegavši zaleđe i donijevši svojoj momčadi vrijednu pobjedu.

Posljednju šansu da ipak dođu do gola gosti su propustili u desetoj minuti nadoknade kada je Lončar nakon ubačaj iz kuta s vrha peterce pucao iznad gola Istre.

Četvrto kolo se nastavlja sutra kada se od 21 sat u Kranjčevićevoj sastaju Lokomotiva i Rijeka. Dvoboj Hajduka i Gorice je pak odgođen zbog europskih obveza Bilih.

U trećoj utakmici programa 4. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 s početkom u 21 sat na Aldo Drosini dočekuje Osijek.

Puležani su nakon tri odigrana kola jedina momčad koja je bez osvojenog boda. Sezonu su otvorili domaćim (0-2) porazom od Hajduka, a zatim ih je u Puli svladao i Varaždin (1-2), da bi u posljednjem kolu teško stradali na Maksimiru od Dinama (4-1).

Osijek je svoje ovosezonske izazove otvorio 2-1 slavljem nad Goricom doma, zatim je svladao identičnim rezultatom Kizilžara u gostima, a onda su uslijedila dva poraza. Prvo je Lokomotiva svladala ‘Bijelo-Plave’ (2-1) u Zagrebu da bi četiri dana poslije uslijedio i 0-2 poraz od kazahstanske momčadi te ispadanje iz Konferencijske lige. U posljednjem ligaškom izazovu pred današnji momčad Nenada Bjelice je odigrala bez pogodaka u Gradskom vrtu sa Slaven Belupom.

‘Zeleno-Žuti’ danas ne mogu računati na ozlijeđene Blagojevića, Lisicu, Kneževića i Lauša dok gostima iz istih razloga nedostaju Leovac, Nejašmić te Kleinheisler.

U najavi susreta strateg domaćih Gonzalo Garcia je izjavio: “Bit će nam ovo teška utakmica, no tjedan dana smo više zajedno, imamo još novih igrača koji se postupno moraju uklopiti. Radimo jako na tome da se što prije podignemo u formi. Što se Osijeka tiče, svaka velika momčad ima ovakve faze. Ispali su iz Europe, po meni uz dosta peha, ali jasno da se to osjeti u samopouzdanju momčadi. Ne znaš nikad je li bolje takve suparnike sresti u ovakvoj situaciji ili kad im ide bolje. Imaju odličnog trenera i igrače, očekujem ih agresivne, tvrde, kao i u prethodnim susretima. Što se nas tiče, upisali smo tri poraza i vrijeme je da promijenimo taj kurs”.

Nenad Bjelica svjestan je da je pred njim i klubom zahtijevan posao izdizanja iz trenutne situacije u kojoj su se raspletom događanja u Europi našli: “Nema nekog pravila kako se izlazi iz ovakve situacije. Ono što možemo je raditi bolje i kvalitetnije, svaki preuzeti odgovornost za ono što radi na terenu. Naravno da nas je jako uzdrmalo ispadanje protiv kazahstanske momčadi i zbog toga smo svi razočarani, ali moramo dati potporu našim igračima, u dvije godine su postigli jako lijepe rezultate, navijači su uživali borbu za prvaka u koju je prvi put u povijesti bio uključen i Osijek i zbog toga naši igrači zaslužuju respekt. Mi ćemo im ga dati, želimo ih podići, dovesti na razinu na kojoj su bili kada su najbolje igrali. Treba puno pozitivnih vibracija, pozitivne energije i razgovora, samo tako se može doći do pozitivnog rezultata. I prethodne utakmice su pokazale da nije važno tko je s druge strane, već kakvi smo mi. Jer mi u prethodnim utakmicama nismo bili na potrebnoj razini i zbog toga smo polučili slabe rezultate. Fokusirat ćemo se na nas, svaki igrač pojedinačno na sebe, ja kao trener na sebe… Ukoliko budemo spremni preuzeti odgovornost svaki u svom dijelu kog radi onda ćemo doći i do kvalitetnog rezultata”.

Glavni sudac utakmice bit će Patrik Kolarić iz Čakovca, a na terenu će mu asistirati Jerko Crnčić iz Vrbovca i Nikola Kečkiš iz Virovitice. Četvrti sudac je Ante Čuljak iz Zagreba, a delegat Dražen Posavec iz Maruševca. VAR i AVAR suci su Mario Zebec (Varaždin) te Bojan Zobenica (Velika Gorica), a svih će ih kontrolirati Domagoj Vučkog iz Rijeke.