Bavarski div ponovno vlada Njemačkom (VIDEO)

Pobjedom u Der Klassikeru Bayern je potpuno vratio nadmoć u Bundesligi, nanijevši rivalu iz Dortmunda treći poraz u posljednja četiri susreta. Na krilima raspoloženog Timo Wernera, Leipzig je pobijedio Hannover i skočio na drugo mjesto ispred Borussije, a vjerno ih slijede Schalke i Hoffenheim – koji su tri boda zaradili na gostovanjima kod Freiburga i Kolna. Bremen je porazom u Frankfurtu upisao 11. uzastopni susret bez pobjede, dok je Hamburg pobjedom nad Stuttgartom prekinuo crni niz od tri uzastopna poraza. U susretu s čak šest pogodaka bodove su podijelili Wolfsburg i Hertha, a remijem su završili i okršaji Augsburga i Leverkusena, te Gladbacha i Mainza.

Druga pobjeda Bayerna u Der Klassikeru

Nakon uvodne pobjede u superkupu, Bavarci su izašli kao pobjednici u još jednom Der Klassikeru. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu, sjajnim pogocima Robbena i Lewandowskog. Upravo je 33-godišnji Nizozemac, svojim 93. bundesligaškim zgoditkom, postao najbolji strani strijelac Bayerna – ispred Giovane Elbera. Nastavak susreta donio je još jedan zgoditak, Davida Alabe, a počasni pogodak za razbijenog domaćina djelo je braniča Bartre u posljednjim minutama susreta – koji je time zadao Bayernu prvi primljeni zgoditak pod vodstvom Heynckesa. Ovim porazom Dortmund je došao do niza od četiri susreta bez pobjede, čime su drugo mjesto prepustili Leipzigu, dok su se Bavarci odvojili na vrhu s četiri boda prednosti. Za malo više od mjesec dana očekuje nas novi okršaj Bayerna i Dortmunda, kada se susreću već u osmini finala njemačkog kupa.

Dortmund – Bayern 1:3 (Bartra 88 / Robben 17, Lewandowski 37, Alaba 67)

Hoff prekinuo crni niz

Pobjeda nad Schalkeom krajem rujna bila je i posljednja za momčad Hoffenheima, nakon koje je nanizala dva poraza i dva remija. Usprkos lošim rezultatima i ispadanju iz kupa, izabranici Juliana Nagelsmanna uspjeli su zadržati priključak za četiri vodeće momčadi prvenstva – na samo tri boda iza drugoplasiranog Leipziga. momčad Hoffa, koja je na svakom ovosezonskom susretu postigla pogodak, krenula je žustro i protiv posljednjeg Kolna – zgoditkom Geigera već u devetoj minuti susreta. Jarci, koji ove sezone još ne znaju za pobjedu, pokazali su se kao lak plijen, te Hoffenheim dolazi do visoke pobjede – dvama pogocima Sandra Wagnera.

Koln – Hoffenheim 0:3 (Geiger 9, Wagner (pk) 56, 80)

Vukovi specijalizirani za neriješeni rezultat

Nevjerojatno zvuči činjenica da u odigranih jedanaest kola, momčad Wolfsburga remizirala je njih osam – od kojih sedam uzastopnih. Protiv gostiju iz Berlina Vukovi su vodili u dva navrata, no do kraja susreta nisu uspjeli sačuvati tri boda na Volkswagen Areni. Hertha je šokirala domaćine već nakon četrnaest sekundi susreta, kada kapetan Ibišević postiže svoj tek prvi ovosezonski pogodak. Do kraja poluvremena Wolfsburg je preokrenuo susret, zahvaljujući pogocima Yunusa Mallija i Maria Gomeza – koji je prethodno promašio udarac s bijele točke. Tri zgoditka postignuta su i u drugom dijelu susreta, prvo Karim Rekik vraća susret u egal, potom Divock Origi dovodi Vukove u novo vodstvo, da bi konačan rezultat postavio Davie Selke.

Wolfsburg – Hertha 3:3 (Malli 41, Gomez 44, Origi 60 / Ibišević 1, Rekik 53, Selke 83)