Belgija nakon preokreta slavila protiv hrabre Danske (VIDEO)

Belgija je zadržala maksimalan učinak na Europskom prvenstvu. U 2. kolu skupine B u Kopenhagenu su nakon preokreta slavili protiv domaćina Danske rezultatom 1:2 (1:0). Bila je to utakmica s dva različita poluvremena u kojem smo vidjeli uraganski početak Danske te dvije odlične akcije Belgije u drugih 45 minuta.

Za domaćine je na samom početku duela zabio Yussuf Poulsen, a novi trijumf Belgiji donose Thorgan Hazard i Kevin De Bruyne. Izabranici Roberta Martineza tako su praktično osigurali osminu finala natjecanja dok je Danskoj ostala nada da do prvih bodova na kontinentalnoj smotri mogu doći u srazu s Rusijom.

Danska do vodstva dolazi već u 99. sekundi utakmice kada je Hojbjerg oduzimanjem lopte iskoristio veliku pogrešku Denayera prilikom dodavanja te je proslijedio loptu za Poulsena koji s ruba kaznenog prostora šalje preciznu prizemnu loptu pored Courtoisa u suprotnu malu mrežicu. Bio je to drugi najbrži zgoditak u povijesti Europskih prvenstva, a rekord drži Rus Dmitri Kiričenko koji je 2004. u srazu s Grčkom zabio u 65. sekundi.

Već u 4. minuti Belgija uzvraća preko Tielemansa koji asistira za Mertensa, a na njegov pokušaj glavom spreman je Schemeichel.

Minutu kasnije dvije prilike za Dansku. Prvo je Maehle prošao Meuniera i Alderweirelda, ali je Courtois pravovremeno istrčao i ušao u šut danskom igraču. Nedugo potom je nakon ubačaja s desne strane glavom pucao Braithwaite, no nije bio dovoljno precizan.

U 6. minuti Maehle je dobro vidio ulazak Wassa iz drugog plana te ga je pronašao dobrim ubačajem na drugu stativu, a njegov udarac glavom s pet metara paradom brani golman gostiju.

Deseta minuta susreta bila je posvećena Christianu Eriksenu. Lopta je izbačena iz igre, a igrači obje momčadi uz gledatelje pljeskom su poželjeli reprezentativcu Danske što brži i uspješniji oporavak.

Poulsen je u 13. minuti pokušao pronaći Damsgaarda koji je dolazio iz drugog plana. ali obrana Belgije je ovaj put bila prisebna i pravovremena. Tri minute kasnije Maehle je ubačajem s lijeve strane asistirao za Braithwaitea na prvoj stativi koji je pored Denayera uspio pucati glavom, ali ne i pogoditi okvir gola.

Nakon početnog uragana Danske uslijedio je period u kojem se igra primirila tako da prvu sljedeću ozbiljniju situaciju bilježimo tek u 35. minuti kada se Damsgaard pored pet igrača Belgije izborio za udarac s 15 metara koji prošao malo pokraj suprotne vratnice.

U trećoj minuti drugog poluvremena Delaney je s dvadesetak metara poslao loptu pokraj suprotne vratnice. Miuntu kasnije Meunier je loše pucao glavom nakon centaršuta Tielemansa.

Belgija do izjednačenja dolazi fantastičnom akcijom kroz tri poteza u 54. minuti. Lukaku se na desnoj strani oslobodio dva čuvara, puvukao je loptu do šesnaesterca, a potom je povratnim dodavanjem pronašao De Bruynea koji je odgodom udarca poslao tri suparnička igrača u prazno, a potom je proslijedio loptu za Thorgana Hazarda kojem nije bilo teško matirati Schmeichela.

Lijevi bočni Maehle se u 69. minuti odlučio za udarac desnom nogom s dvadesetak metara koji je završio ravno u rukama Courtoisa. Minutu kasnije Damsgaard je zaluženo dobio žuti karton nakon što je simulacijom pokušao dobiti kazneni udarac.

Belgija do gola vrijednog potpunog preokreta dolazi nakon još jedne dobre akcije u 70. minuti kada preciznim udarcem sa 17 metara nakon asistencije Hazarda dansku mrežu para De Bruyne.

Danska je blizu izjednačenja bila u 75. minuti kada dobar pokušaj Braithwaitea s ruba kaznenog prostora odlično brani Courtois, odmah potom uslijedila je kontra gostiju koja je završila udarcem De Bruynea s dvadesetak metara i sigurnom obranom golmana Danske.

Braithwaite je u šansi i u 76. minuti kada je nakon prodora uputio udarac s 15 metara, a u posljednji trenutak blokom se iskazao čuvar mreže Belgije.

Cornelius je u 84. minuti s lijeve strane uputio oštru loptu u peterac na koju za malo kasni Braithwaite. Tri minute kasnije isti igrač je udarcem glavom sa osam metara zatresao prečku nakon što ga je ubačajem s desne strane odlično pronašao Olsen. U 90. minuti Jensen snažno puca s dvadesetak metara iskosa, a lopta je prohujala pored gola Belgije.

U petoj minuti sudačke nadoknade i Schmeichel je otišao u šesnaesterac domaćih na skok, Belgija je to iskoristila za kontru iz koje je Meunier gađao iz daljine, no svoja vrata požrtvovnom reakcijom spašava Olsen.

U posljednjem susretu današnjeg programa Europskog prvenstva Nizozemska će od 21 sati u sklopu 2. kola skupine C odmjeriti snage s Austrijom.