Belgija preko Brazila u uzbudljivoj utakmici do polufinala (VIDEO)

FIFA World Cup

U sjajnoj utakmici četvrtfinala Svjetskog prvenstva Belgija je svladala Brazil rezultatom 2:1 te se tako plasirala u polufinale gdje će se sastati s Francuskom. Pogotke za Belgiju postigli su Fernandinho (autogol) i De Bruyne, dok je za Brazilce pogodio Renato Augusto.

Utakmica je započeta prilikom Belgije, u drugoj minuti udarac De Bruynea otišao je pored gola. Dobar početak utakmice nastavljen je u osmoj minuti, nakon kornera je Miranda produžio loptu do Thiaga Silve, a lopta je nakon njegovog udarca završila na stativi. Dvije minute kasnije opet je prijetio Brazil, no belgijski braniči uspjeli su počistiti opasnost nakon gužve koju su predvodili Jesus i Paulinho.

Belgija je povela u 14. minuti. Korner je izveo Hazard, a Fernandinho umjesto da ispuca loptu pogodio je vlastitu mrežu za 0:1.

U 31. minuti Belgija je otišla na dva gola prednosti. Nakon kornera Brazila Lukaku je istrčao kontru, uposlio De Bruynea, koji sjajno pogađa mrežu Alissona za 0:2.

U 37. minuti lijepo je u svom stilu gađao Coutinho, ali je Courtois obranio njegov udarac. Još jednom je De Bruyne prijetio Alissonu, iz slobodnog udarca u 41. minuti, no ovog puta vratar Rome uspio je obraniti njegov udarac.

Prvu ozbiljniju prijetnju u drugom dijelu vidjeli smo u 55. minuti.  Dobro se Paulinho izborio za priliku ali je belgijski vratar opet bio siguran.  U 56. minuti Gabriel Jesus je dobro prošao u šesnaestercu ali je nakon toga srušen. Sudac Milorad Mažić čekao je na konzultacije s VAR-om, nakon čega je odlučio da ipak nema kaznenog udarca.

Pravu kontru Belgija je u drugom dijelu dočekala tek u 62. minuti. Uposlio je De Bruyne Hazarda, a ovaj lijevom nogom pucao malo pred gola. Već u sljedećem napadu u dobroj se situaciji na drugoj strani našao Douglas Costa, ali vratar Chelsea upisuje još jednu obranu. U 75. minuti opet je Courtois obranio udarac Douglasa Coste, da bi u istoj minuti Brazil stigao do pogotka. Sjajno je Philippe Coutinho ubacio za Renata Augusta, koji glavom precizno zabija za 1:2.

Strijelac pogotka imao je veliku priliku u 81. minuti da i poravna rezultat, no iz vrlo dobre situacije promašio je gol. Veliku prigodu imao je i Coutinho tri minute kasnije, no loše je zahvatio loptu i pucao daleko od gola iz vrlo dobre pozicije. Sjajan udarac u 95. minuti uputio je Neymar, lopta je išla pod prečku, ali Courtois se sjajno bacio i obranio taj udarac.