Bez golova u Pireju, Hrvatska se plasirala na Svjetsko prvenstvo

Hrvatska reprezentacija izborila je plasman na Svjetsko prvenstvo naredne godine u Rusiji. Nakon slavlja 4-1 na Maksimiru, izabranicima Zlatka Dalića bio je dovoljan remi (0-0) u Pireju za odlazak u Rusiju.

U prvom poluvremenu Hrvatska je uspješno čuvala visoko vodstvo iz prve utakmice, dok domaća momčad nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti te učiniti utakmicu zanimljivo. Detalj vrijedan spomena iz prvog dijela samo je sjajan pokušaj Ivana Perišića u 43. minuti, koji je snažnim udarcem uzdrmao vratnicu Karnezisa.

U drugom dijelu stvari se nisu promijenile, Grčka je prijetila tek pred kraj utakmice, no za nekakvo čudo bilo je prekasno. Grci su u 79. minuti zatresli mrežu, ali gol je opravdano poništen zbog zaleđa Torosidisa. Još je nekoliko puta domaća momčad zaprijetila Subašiću, ali nisu uspjeli postići niti jedan zgoditak.

Hrvatska nogometna reprezentacija na korak je do plasmana na Svjetsko prvenstvo, nakon pobjede na Maksimiru od 4-1 u četvrtak. Iako je hrvatski izbornik Zlatko Dalić najavljivao kako ništa još nije gotovo, jasno je da su Grcima ostale minimalne šanse za plasman na prvenstvo.

U korist Hrvatskoj svakako ide činjenica da niti jedna reprezentacija u dodatnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo nije uspjela nadoknaditi poraz od 4-1 iz prve utakmice. Grčka je u posljednjih pet kvalifikacijskih domaćih utakmica upisala tek jedan poraz, dok je Hrvatska poražena u dva od posljednja tri gostovanja u natjecateljskim utakmicama.

U tri utakmice koliko su ove dvije reprezentacije odigrale u Grčkoj, domaćin je slavio dva puta. Jedinu pobjedu Hrvatska je ostvarila 1997. godine kada je bilo 0-1, dok su Grci uspješiji bili u preostale dvije, 1999., i 2011. godine.

Izbornici Michael Skibbe i Zlatko Dalić na teren su odlučili poslati ove sastave: