Bez golova u srazu Slaven Belupa i Lokomotive

U prvom dvoboju 34. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo i Lokomotiva su u kišom okupanoj Koprivnici odigrali bez golova. Mreža se ipak zatresala u 80. minuti kada je Hoxha pogodio iz slobodnog udarca, no nakon intervencije VAR-a pogodak nije priznat jer je prilikom izvođenja dva puta dirao loptu.

Farmaceuti su tako upisali 12., a gosti deveti remi u sezoni kojim su i teoretski izgubili šansu da dohvate četvrto mjesto odnosno poziciju koja nudi europsku vizu. Izabranici Zorana Zekića još uvijek imaju šansu za tako što, iako je ona sve manja.

Već u 2. minuti Stojković je probio po desnoj strani nakon čega je u petercu tražio Kulenovića, no njegovo dodavanje je odličnom reakcijom presjekao Čović.

Novo uzbuđenje smo čekali sve do 29. minute kada je Milićević uposlio Kulenovića koji se pored Božića izborio za udarac sa šest metara iskosa kojeg Čović brani.

Tri minute kasnije Milićević je ubacio iz auta za Kulenovića, a on je proslijedio loptu do Bubanje čiji udarac iz srca šesnaesterca od bloka Božića odlazi pokraj gola.

Farmaceuti su uzvratili u 40. kada je Jambor iz slobodnog udarca pronašao Hoxhu koji je pucao s osam metara iskosa za odličnu intervenciju Čavline.

Nakon ubačaja iz kuta u 64. minuti sa šest metara je glavom pucao Marina, no vratar Lokomotive je bio spreman na njegov pokušaj.

Zanimljivu situaciju vidjeli smo u 80. minuti kada je Hoxha izborio prekršaj na dvadesetak metara iskosa, a onda je sam izveo slobodan udarac iz kojeg je pogodio suprotne rašlje. Čavlina je dirao loptu, ali nije uspio spriječiti da ona uđe u gol. Međutim nakon intervencije VAR-a zgoditak nije priznat jer se napadač domaćih prilikom izvođenja poskliznuo te je pri udarcu imao dupli dodir loptom.

Cipetić je u 88. minuti odlično s desne strane asistirao za Vasilja koji se pored Hlevnjaka izborio za udarac s desetak metara iskosa, no Čović je uz male poteškoće ipak uspio zaustaviti njegov pokušaj. Bila je to posljednja konkretnija situacija na utakmici.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 17 sati sastaju Hajduk i Osijek dok je od 19:10 Istra 1961 domaćin Gorici.

U prvoj utakmici 34. kola SuperSport HNL-a snage će od 18 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš odmjeriti Slaven Belupo i Lokomotiva. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Koprivnici završio je bez golova dok smo u Kranjčevićevoj vidjeli po jedno slavlje svake momčadi rezultatom 1:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Tepšića, Marinu, Kocijana i Žuljevića dok su gosti bez Žilinskog i Boškovića.

Trener Farmaceuta Zoran Zekić je u najavi rekao: “Zanimljiva utakmica, zanimljiv protivnik. Ulog je još dosta velik, nije nam svejedno na kojoj ćemo poziciji završiti. Moja velika želja je da sve ovo završi u dobrom tonu i da u pozitivi svi zajedno odemo na odmor.”

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je dodao: “Ovosezonski ogledi sa Slavenom bili su tvrdi i zahtjevni susreti. Po svaka momčad ima minimalnu pobjedu od 1:0 uz jedan remi bez golova. Prošlotjedna utakmica bila je fizički i psihički vrlo zahtjevna za moje igrače, no rekuperirali smo se, skupili, dobro treniramo i spremni smo za susret na Kušek Apašu. Još su tri utakmice do kraja sezone, dati ćemo sve od sebe kako bi pobjedama ostvarili što bolji plasman na tablici. Želimo se vratiti iz Koprivnice s bodovima.”

Glavni sudac utakmice je Cipranin Kyriakos Athanasiou kojem će pomagati sunarodnjaci Petros Petrou i Charalampos Georgiou te Patrik Kolarić iz Čakovca dok će u VAR sobi biti Rovertos Kosta i Evagoras Evagorou. Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac).