Bez pogodaka u srazu Rijeke i Dinama na Rujevici (VIDEO)

U posljednjoj utakmici programa 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka i Dinamo su, pred 5 543 gledatelja na Rujevici, odigrali susret bez pogodaka.

Prvu dobru situaciju bilježimo u 7. minuti kada je na ubačaj Olma iz prekida na drugoj vratnici na lopti bio Stojanović, no njegov ubačaj u peterac čiste domaći.

Tri minute poslije Petković se na ubačaj Stojanovića našao u dobroj situaciji na pet metara, no bio je dobro čuvan i njegov pokušaj odlazi daleko pored vrata.

U 23. minuti Gojak je uputio ne pretjerano opasan udarac s nekih 18 metara, Sluga uz manje probleme čuva mrežu netaknutom.

Sluge se u 26. minuti iskazao fantastičnom obranom. Nakon udarca Olma iz kuta Rrahmani je poslao loptu u okvir, no domaći vratar odličnom reakcijom upisuje još jednu obranu. U nastavku Oršić puca pored vrata.

Minutu poslije Halilović za domaće popravlja statistiku, udarac iz velike daljine mirno brani Livaković.

Novu vrlo dobru situaciju Dinamo je kreirao u 30. minuti, Olmov prizemni ubačaj iz prekida prošao je malo pored dvojice igrača Dinama, u konačnici i vratnice.

Poluvrijeme u kojem se s dvije zaista čudne odluke (dojam je) na štetu Dinama iskazao i Zebec, dosta je konkretnije odigrala Bjeličina momčad no na odmor se odlazi bez promjene rezultata.

U nastavku prvi prijeti Dinamo. Atiemwen se izborio za prostor u 47. minuti i uputio udarac koji je blokiran, odbijenu loptu ispred Oršića čiste domaći.

Minutu poslije Plavi ponovno blizu pogotka. Nakon udarca Stojanovića lijevom nogom s nekih 20 metara lopta je pogodila gredu Sluginih vrata.

U 51. minuti Halilović pokušava zaprijetiti s dvadesetak metara, no Livaković je dobro postavljen i mirno brani.

Dinamo je i u drugom dijelu bio izrazito dominantnija momčad, no pravih prilika ne bilježimo.

U 63. minuti Halilović je uputio ubačaj/udarac s nekih tridesetak metara, Livaković vrlo loše reagira i lopta je u korneru iz kojeg domaći nisu kreirali opasnost.

Prvu izmjenu na utakmici radi Bišćan, kada je u 67. umjesto Jakova Puljića ušao Mirko Čolak.

Oršić se nakon greške domaće obrane u 71. minuti našao u jedan na jedan situaciji sa Slugom, koji ipak ispred gostujućeg igrača ispucava loptu u aut.

Dvije minute poslije Slugi je ispala lopta nakon ubačaja Olma iz prekida, no uspio je ponovno prvi doći do lopte ispred Petkovića.

U 82. Bjelica radi prvu promjenu, umjesto Mislava Oršića u igru je ušao Mario Šitum.

Dvije minute poslije u redovima domaćih umjesto Stjepana Lončara ušao je Robert Murić.

Atiemwen je u 86. nakon ubačaja iz kuta na drugoj vratnici ispred Escovala došao u situaciju za pogodak, no njegov pokušaj otišao je visoko iznad okvira.

Tri minute poslije gosti (dojam je neopravdano) traže kazneni udarac zbog starta nad Petkovićem.

U 90. Čolak se izborio za poziciju za udarac, no njegov pokušaj s nekih 17 metara odlazi pored vrata.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Bišćan je napravio i treću promjenu, Capan za Halilovića.

Bilo je to i posljednje spomena vrijedno na ovoj utakmici. Dinamo može žaliti za neostvarenom pobjedom, iako su u drugom dijelu bili dosta manje dominantni u odnosu na prvo poluvrijeme.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje u Gradskom vrtu kod Osijeka, dok će Dinamo na Maksimiru biti domaćin Gorici.

U posljednjoj utakmici 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici se s početkom u 19 sati igra derbi kola u kojem Rijeka dočekuje Dinamo.

U ovosezonskim međusobnim okršajima susret 6. kola odigran na Maksimiru je okončan bez pobjednika (1-1), uslijedilo je 1-0 domaće slavlje Rijeke, a u 24. kolu Dinamo je u Zagrebu slavio rezultatom 3-1.

Što se izostanaka tiče oba trenera probleme imaju isključivo s nedostatcima ozlijeđenih igrača. Bišćan tako ne može računati Raspopovića, Tomečaka, Pavelića, Gorgona i Vuka, dok će Bjelici nedostajati usluge Ademija, Theophila, Gavranovića i Majera.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Varaždina, a pomoćnici će mu biti Goran Pataki iz Đakova i Marjan Tomas iz Vladislavaca. Dopunski suci za ovu utakmicu su Marko Matoc iz Zaprešića i Dario Bel iz Osijeka.

Treneri Igor Bišćan i Nenad Bjelica na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: