Biti ili ne biti: Futsal Dinamo i Rijeka u majstorici se bore za polufinale

Futsal Dinamo

Nakon što je u prvoj utakmici četvrtfinala u Draženovom domu pobijedio Rijeku, Futsal Dinamo poražen je na Trsatu nakon drame šesteraca pa će tako svoje novo polufinale HMNL-a tražiti u majstorici.

Hoće li jedan od sudionika polufinala biti dvostruki uzastopni prvak Hrvatske Futsal Dinamo, ili će to biti debitant u HMNL-u Rijeka, saznat ćemo nakon majstorice koja se igra u KC Dražen Petrović u utorak, 6. svibnja u 20 sati.

Prvak Hrvatske slavio je u prvoj zagrebačkoj utakmici rezultatom 3:2, ali novo polufinale nije uspio izboriti ‘dvokorakom’ jer je Rijeka uzvratila na domaćem terenu. Nakon 40 minuta igre rezultat na semaforu pokazivao je 1:1. Prešlo se na produžetke u kojima je svaka momčad zabila po pogodak pa su tako pobjednika odlučili šesterci. U njima se bolje snašao domaćin i odveo četvrtfinalnu seriju nazad u Zagreb.

Plavi su na svom terenu uvijek favoriti, a s tim statusom ulaze i u majstoricu. Dinamo je bio bolji od Rijeke u obje dosadašnje utakmice u Draženovom domu, a po novu pobjedu ići će i večeras pred svojim vjernim i glasnim navijačima.

Majstoricu je najavio trener Futsal Dinama Matija Đulvat:

„Na redu je za nas već tradicionalna treća utakmicu u četvrtfinalu. Očekivali smo da će protiv Rijeke biti teško. Mislim da smo tamo odigrali dobru utakmicu, ali nismo ju zatvorilimna vrijeme pa smo se tako doveli do šesteraca. Oni su tada bili malo koncentriraniji od nas i ostvarili su pobjedu. Trebat ćemo u majstorici uložiti puno energije, ali mislim da smo mi ipak bolja ekipa i da ćemo to i pokazati na terenu.“

Od sedam četvrtfinala HMNL-a, koliko ih je Futsal Dinamo dosad igrao, četiri puta igrao je i majstoricu, a u njima ima tri pobjede i jedan poraz. Sve tri pobjede u trećim utakmicama četvrtfinala Plavi su ostvarili na svom terenu.

Pobjednik ove majstorice u polufinalu će igrati protiv boljeg iz trećeg susreta između Torcide i Osijeka. Jedini poznati polufinalist je makarsko Novo Vrijeme koje je u dvije utakmice bilo bolje od Futsal Pule. I makarski će klub svog protivnika saznati večeras, a bit će to Olmissum ili Crnica.

Utakmicu Futsal Dinamo – Rijeka (6. svibnja, KC Dražen Petrović, 20 sati) moguće je pratiti i na kanalu MAXSporta.

Ulaznice za utakmicu mogu se nabaviti na platformi CoreEvent, u Bad Blue Boys Fan Shopu (Preradovićeva 22) ili od 19 sati na blagajni KC Dražen Petrović. Cijena ulaznice iznosi sedam eura, a ulaz je za navijače rođene 2017. i mlađe slobodan.


Kada ste već ovdje...
... imamo jednu molbu za Vas. Iako nam čitanost raste, prihodi od neprofitnih izvora za neovisne medije, kao i prihodi oglašivača su u padu. Volonteri smo koji od nogometa ne žive, već žive za njega, ali rad i rast kojeg želimo ostvariti ne možemo postići bez financija, a ne želimo u svom rastu izgubiti neovisnost. Stoga Vas moramo zamoliti, ukoliko Vam se sviđaju naše analize, tekstovi i komentari, da nas podržite.

Pošaljite SMS sa tekstom NPLUS na broj 616478 (cijena 0,49 € s uključenim PDV-om)
Operator SMS usluge: IPT d.o.o., Miramarska 24, 10000 Zagreb, OIB: 74377537525, tel: 01/6005-607

Donirajte putem jednokratne uplate ili trajnog naloga na IBAN: HR8324070001100511089
Donirajte kreditnom karticom putem PayPala ili trajnim nalogom.

Zadnje objavljeno

Twitter