Bjelica pobjedom nad Rijekom započeo mandat na klupi Osijeka (VIDEO)

Nenad Bjelica je pobjedom započeo svoj mandat na klupi Osijeka. U 4. kolu HT Prve lige Bijelo-plavi su pred praznim tribinama Gradskog vrta upisali uvjerljivu pobjedu nad Rijekom rezultatom 3:0 (2:0). Osijek je tako došao do prve pobjede u aktualnoj prvenstvenoj sezoni dok je Rijeka upisala drugi poraz.

Strijelci za domaćine su bili Vedran Jugović, Petar Bočkaj i Ramon Mierez, a za razliku od potonjeg Zoran Arsenić neće po dobrome pamtit debi u dresu gostiju obzirom da mu je u 36. minuti pokazan crveni karton.

Domaćini su odlično otvorili susret i do vodstva dolaze već u 5. minuti kada je Silva s desne strane uposlio Ercega, a on je proslijedio loptu za Jugovića koji pored dva gostujuća braniča ulazi u šesnaesterac i u situaciji 1 na 1 mirno prebacuje Nevistića.

U 20. minuti Čerin je u kaznenom prostoru Osijeka pronašao usamljenog Čolaka koji je s desetak metara pokušao atraktivnom pucati škaricama, ali nije uspio zahvatiti loptu.

Dvije minute kasnije Bočkaj je s desne strane na vrhu peterca pronašao Grezdu koji je potom ostavio loptu za Ercega, a napadač Bijelo-plavih s desetak metara snažno puca preko gola.

U 26. minuti udarac je s dvadesetak metara okušao Galešić, ali Ivušić je uz pomoć bloka Škorića ukrotio tu loptu.

Deset minuta kasnije Rijeka je ostala s igračem manje nakon intervencije VAR-a. Matoc je prvo Arseniću za grubi prekršaj na Grezdi pokazao žuti karton, no nakon pregleda snimke promijenio je svoju prvotnu odluku te je isključio 26-godišnjeg stopera u njegovom debiju za klub s Rujevice.

Potom je iz slobodnog udarca s oko 25 metara odlično preko živog zida i uz samu stativu precizno pogodio Bočkaj za povećanje prednosti Osijeka.

U prvoj minuti drugog poluvremena Tomečak je ubačajem s desne strane pronašao ponovno usamljenog Čolaka koji ovaj put sa sedam metara iz odlične pozicije loše puca pored gola.

Dvije minute kasnije nova prilika za Rijeku nakon što je Andrijašević nakon kornera smirio loptu za Galovića, ali stoper gostiju je nije uspio zahvatiti.

U 53. minuti nakon ubačaja s lijeve strane glavom je pored gola pucao Andrijašević. Tri minute kasnije iz slobodnog udarca s oko 25 metara poviš gola je puca Lončar.

Bijelo-plavi su prvu priliku u drugom dijelu kreirali u 62. minuti kada je Mierez uposlio Kleinheislera a on s 15 metara prizemnim udarcem šalje loptu pokraj vratnice.

Rijeka je pogotku bila blizu u 64. minuti kada je Lončar asistirao Pavičiću, a on je sa 17 metara zatresao gredu od koje se lopta odbija u polje. U nastavku akcije Matoc je svirao prekršaj Andrijaševića nad Bočkajem, a VAR se nije oglasio u vezi te situacije iako je napadač Rijeke bio prvi na lopti.

Domaćini su uzvratili četiri minute kasnije kada je po lijevoj strani napada pobjegao Grezda, ali njegov udarac brani Nevistić.

Argentinski napadač Ramon Mierez je svoj debi u dresu Osijeka okrunio pogotkom u 75. minuti. Nakon ubačaja Silve s desne strane ostao je usamljen na drugoj stativi te je zakucao loptu iza leđa Nevistića.

U 81. minuti s ruba kaznenog prostora suprotni kut je gađao Pilj, ali vratar Rijeke paradom hvata loptu. Bila je to posljednja ozbiljnija situacija na susretu.

Subotnji program 4. kola nastavlja se od 19:05 na Poljudu gdje Hajduk u najvećem derbiju hrvatskog sporta dočekuje Dinamo.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Subotnji program 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige od 17 sati u Gradskom vrtu otvaraju Osijek i Rijeka. Bit će to debi Nenada Bjelice na klupi Bijelo-plavih.

Osijek je u uvodna tri kola zabilježio remi protiv Slaven Belupa i poraze od Hajduka i Dinama nakon čega se vodstvo kluba razišlo s Ivicom Kuleševićem. Rijeka je pak na šest osvojenih bodova nakon što je slavlja protiv Šibenika i Istre 1961 te poraza od Lokomotive.

Domaćini danas nemaju na raspolaganje ozlijeđene Ndockyta i Lopu dok je novi španjolski stoper Caro nespreman dok su gosti bez Halilovića i Yateke koji su na oporavku od povreda.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je u najavi utakmice rekao: “Stvarno se veselim toj prvoj utakmici i samo mi je žao što će biti pred praznim tribinama. Momčad je tijekom tjedna kvalitetno trenirala, mislim da su igrači dovoljno toga „upili“ i primili točno onoliko informacija koliko im je zasad potrebno. Vjerujem u maksimalno zalaganje, kao i da ćemo doći do tri boda. Ozbiljan sam u svom poslu, očekujem da to budu i igrači i da potpuno koncentrirani odrade svaki trening jer tada i na utakmici možeš uvijek biti maksimalno ozbiljan. Navijači mogu očekivati izniman angažman svakog pojedinca, odgovornost i veliku želju za pobjedom. Takav Osijek očekujem od prve utakmice na klupi svoga kluba.

Njegov kolega Simon Rožman je pak izjavio: “Deset dana je bilo sve samo ne idealno u našim pripremama. Radili smo u uvjetima korone, bez svlačionica, mogu pohvaliti dečke koji su ostali. Ne idemo s bijelom zastavom u Osijek, želimo ići u pozitivnom smjeru. Imamo nove igrače koji su se dobro uklopili. Osijek je promijenio trenera i teško se pripremiti na njihovu igru. Fokus mora biti na našoj igri, ostali smo dužnici u zadnjih nekoliko gostovanja u Osijeku. Odigrali bismo jedno dobro poluvrijeme, ali nismo uzeli niti jedan bod. Moramo biti spremni u glavi, želimo biti pravi i nametnuti se. Čekaju nas bitne utakmice koje smo jedva čekali.”

Glavni sudac utakmice je Marko Matoc iz Zaprešića kojem će asistirati Jerko Crnčić (Vrbovec), Vedran Đurak (Stupno) i Tomislav Bionda (Zaprešić). U VAR sobi će biti Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Zoran Pandža (Vinkovci), a kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar).