Blitzkriegom u drugom poluvremenu Rijeka svladala Lokomotivu

Rijeka se vratila na treće mjesto ljestvice. Izabranici Sergeja Jakirovića su u posljednjem susretu 31. kola SuperSport HNL-a pred 4.248 gledatelja na Rujevici bila bolja od Lokomotive rezultatom 2:0 (0:0). Do 13. pobjede u sezoni domaćin je došao golovima Matije Frigana i Adriana Libera u 65. i 67. minuti utakmice.

Klub s Kvarnera je tako napravio dobar korak u smjeru da na koncu sezone osigura poziciju koja vodi u kvalifikacije Konferencijske lige. Prednost pred današnjim suparnikom su povećali na sedam bodova razlike dok Osijek i Slaven Belupo zaostaju dva odnosno četiri boda.

U uvodnim trenucima susreta aktivnija je bila Lokomotiva, no udarac glavom Kačavenda lako brani Labrović, a potom pokušaj Kalaice odlazi iznad gola.

Prvu intervenciju Čavline bilježimo tek u 38. minuti kada je obranio pokušaj Jankovića s ruba kaznenog prostora iskusa. Nedugo potom Kalaica je u posljednji trenutak blokirao udarac Kalaice s desetak metara iskosa. Nakon ubačaja iz kuta lopta se odbija do Selahija, a njegov šut odlazi pokraj stative.

U 40. minuti Goričan se lažnjakom oslobodio svog čuvara te je uputio oštar ubačaj u peterac kojeg Labrović lako lovi.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka lota se nakon ubačaja Veige odbija do Jankovića, no na njegov udarac sa šest metara spremno je reagirao Čavlina.

Ampem je u 54. minuti snažno zapucao iz daljine za sigurnu obranu vratara Lokomotive. Šest minuta kasnije Ampem je ostavio loptu za Selahija koji je s dvadesetak metara pucao preko gola.

Domaćin u vodstvo dolazi u 65. minuti 12. ovosezonskim golom Matije Frigana. Mladi napadač je spremno dočekao odbijenu loptu nakon što je Čavlina obranio snažni udarac Smolčića, a onda je preciznim udarcem sa šest metara iskosa poslao loptu u suprotni kut.

Dvije minute kasnije Rijeka je povećala prednost. Nakon udarca Veige lopta se od Frigana odbija do Libera, a on je s desetak metara udarcem vanjskom matirao Čavlinu za svoj drugi gol u dresu domaćina.

U 70. minuti dobro je sa 16 metara šutirao Veiga, ali golman Lokomotive je uspio odbiti loptu.

Dvije minute potom u prilici su i gosti, no dobar pokušaj Stojkovića s desetak metara iskosa brani Labrović. Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg je Kulenović odbio loptu na drugu stativu, ali Veiga je izbio loptu ispred Marića.

Do konca susreta tempo igre je pao tako da smo ozbiljniju šansu čekali sve do 92. minute kada je Šotiček povratnim dodavanjem uposlio Krivaka, no udarac s desetak metara je na koncu nehotično blokirao njegov suigrač Kulenović.

Slaven Belupo – Rijeka 1.5. 18:10h

Rijeka će u posljednjoj utakmici 31. kola SuperSport HNL-a od 18 sati na Rujevici dočekati Lokomotivu. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran u Rijeci završio je slavljem domaćina s 3:0 dok smo u Zagrebu vidjeli jednu pobjedu Lokomotiva (3:1) i jednu Rijeke (1:2).

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Dilavera, Bogojevića, Hodžu i Jurića dok su gosti bez Santinija i Boškovića, a Aliyu je ostvario transfer u Houston Dynamo.

Trener Rijeke Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Lokomotiva je mlada ekipa i željna dokazivanja, pozitivno bezobrazna. Dosta su efikasni i brzi i morat ćemo biti puno bolji nego u utakmici protiv Gorice. Da bismo ostvarili svoj cilj, a to su tri boda, nadam se da ćemo biti bolji i odigrati jednu dobru utakmicu.”

Strateg Lokomotive Silvijo Čabraja je izjavio: “Pobjeda u prošlom kolu protiv Šibenika nam je puno značila. Na određeni način kupili smo si mir, i praktički rasterećeni putujemo na Rujevicu. Rijeka igra jako dobar nogomet, doveli su u ovom prijelaznom roku pet, šest igrača i doveli su u ovom trenutku njihovu najvažniju kariku, trenera Jakirovića, i izuzetno dobro izgledaju ove polusezone.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), a suce će kontrolirati Ante Vučemilović (Višnjevac).