Bodø/Glimt pogotkom Pellegrina slavio protiv Dinama u prvom susretu play-offa Lige prvaka (VIDEO)

Dinamo će idućeg tjedna u Maksimiru pokušati nadoknaditi pogodak zaostatka protiv norveškog prvaka Bodø/Glimta kako bi izborio plasman u grupnu fazu Lige prvaka. Plavi su u prvom dvoboju play-offa odigranom pred nešto manje od osam tisuća navijača na Aspmyra stadionu poraženi golom Pellegrina koncem prvog poluvremena.

Izabranici Ante Čačića su u drugom dijelu dvoboja pružili bolju igru, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja. Veliku priliku da se upiše u strijelce na koncu susreta imao je Petković koji iz dobre pozicije s ruba kaznenog prostora nije bio dovoljno precizan.

Prvo veće uzbuđenje na susretu vidjeli smo tek u 23. minuti kada je Oršić s dvadesetak metara dobro gađao donji desni kut, no Haikin se nije dao iznenaditi te je uspio odbiti loptu u korner.

Domaćini u vodstvo dolaze u 37. minuti kada je Mugisha s desne strane ubacio za Pellegrina, Lauritsen nije uspio otkloniti opasnost, a napadač Boda se ubacio ispred Ristovskog te je sa šest metara glavom svladao Livakovića.

Blizu novog pogotka Bodo je bio u 42. minuti kada je Salvesen pucao glavom s pet metara nakon ubačaja Hagena iz kuta, a lopta je zatresla gredu.

Trener Dinama Ante Čačić je na poluvremenu odlučio napraviti dvije zamjene. U svlačionici su ostali Špikić i Drmić, a priliku su dobili Ivanušec i Petković.

U 54. minuti Vetlesen je ostavio loptu za Pellegrina koji je s ruba kaznenog prostora gađao suprotnu malu mrežicu, a lopta je prohujala malo pored stative. Samo minutu kasnije Mugisha je probio po desnoj strani nakon čega je uputio oštru loptu u peterac, a Livaković je uspio odbiti u korner.

Dinamo je uzvratio nakon sat vremena igre kada je Oršić ubacio za Petkovića koji je sa šest metara glavom prebacio Haikina, ali i vrata domaćih. Nedugo potom nakon pogreške obrane Boda Petković je proslijedio loptu za Oršića, no on iz šesnaesterca nije bio dovoljno precizan.

Baturina je u 70. minuti snažnim udarcem pod gredu s desetak metara zatresao mrežu domaćih, no pogodak nije bio priznat jer je Petković u začetku akcije bio u nedozvoljenoj poziciji.

U 82. minuti Ristovski je na drugoj stativi ubacio za Ademija, a njegov pokušaj glavom brani Haikin. Nakon kombinacije iz kuta uslijedio je i ubačaj Ivanušeca i pokušaj Petkovića kojeg vratara Boda također uspijeva zaustaviti. Dvije minute kasnije u šansi je bio i Emreli koji je iz teške pozicije pogodio vanjski dio mreže.

Kolosalnu priliku za izjednačenje Plavi su propustili u 86. minuti kada je Ristovski proigrao Petkovića koji se othrvao prekršaju domaćeg braniča, ali je s 15 metara gađao malo pored gola Boda. Bilo je to posljednje veće uzbuđenje na utakmici.

Uzvratni susret Dinama i Bodø/Glimt na rasporedu je u srijedu, 24. kolovoza, s početkom u 21 sat na stadionu Maksimir u Zagrebu.

U prvoj utakmici play-offa Lige prvaka od 21 sat na Aspmyra stadionu u Bodu sastaju se aktualni norveški prvak Bodø/Glimt i Dinamo.

Domaćini su na korak od skupina stigli tako što su u ranijoj fazi natjecanja eliminirali litavski Žalgiris (6:1), sjevernoirski Linfield (8:1) i Klaksvíkar s Farskih Otoka (4:3). Plavi su pak bili bolji od sjevernomakedonskog Shkupija (3:2) i bugarskog Ludogoreca (6:3).

Norveška momčad u današnjem susretu ne može računati na ozlijeđene Haikina, Feta i Solbakkena dok je Dinamo iz istog razloga bez Josipa Šutala, Theophilea i Bulata.

Trener domaćih Kjetill Knutsen je u najavi rekao: “Igramo povijesnu utakmicu, moramo biti svoji i osloboditi se pritiska. Ali nismo toliko naivni da ne bismo vodili računa i o protivniku. Dobro poznajemo zagrebački Dinamo, to je klub s velikim iskustvom i rezultatima na domaćem i europskom planu. Pomalo su pragmatična momčad koja će vjerojatno htjeti igrati na rezultat.”

Strateg Dinama Ante Čačić je dodao: “Igramo protiv domaćina koji zaslužuje svaki respekt, koji će učiniti sve za dobar rezultat u prvoj utakmici. Isto tako mi ćemo učiniti sve da napravimo čvrsti korak prema Ligi prvaka. Zato očekujem jako dobru utakmicu. Optimist sam jer je moja momčad u posljednje dvije utakmice pokazala da je u dobrom tonusu, da se veliki broj igrača približava optimalnoj formi, i nadam se da ćemo napraviti rezultat koji će nas zadovoljiti.”

Glavni sudac utakmice je Danny Makkelie iz Nizozemske kojem će pomagati Hessel Steegstra, Jan de Vries i Allard Lindhout dok su za VAR zaduženi Marco Fritz i Mark Borsch iz Njemačke. Delegat susreta je Jaroslav Dudl iz Češke, a kontrolor suđenja Švicarac Francesco Bianchi.