Brat na brata: Kako je Ante Vukušić svladao Senijada Ibričića (VIDEO)

Pet utakmica, 19 golova i jedan veliki preokret. Nakon drugog kola Prve slovenske nogometne lige, Olimpija i Aluminij bježe već pet bodova pred Mariborom.

Za slovenskim nogometom je uspješan tjedan. Maribor, Olimpija i Domžale pobijedili su protivnike u europskim natjecanjima dok je Mura pokazala dobru igru protiv favoriziranog Maccabija iz Haife. Maribor je s najmanje muke prošao islandskog protivnika, a u ligi se već našao u problemima.

Nakon uvodnog poraza protiv Triglava aktualni su prvaci u subotu iz Velenja odnijeli tek jedan bod. Fantastičan zgoditak Dina Hotiča u 11. minuti neutralizirao je u Njemačkoj rođeni hrvatski napadač Dominik Radić pred sam kraj utakmice. Najkontroverzniji trenutak utakmice dogodio se pak 20 minuta prije kad je Rok Kronaveter zbog grubog prigovora sucu, poslije nedosuđenog faula, dobio direktni crveni karton.

Kiks Maribora sljedeći dan iskoristila je Olimpija na domaćim Stožicama. Zeleno-bijeli su se brzo našli u zaostatku od dva gola nakon što su u 19. i 23. minuti zgoditke postigli Senijad Ibričić te Sven Karič (sin nekadašnjeg slovenskog reprezentativca Amira Karića). Tome je slijedila potpuna dominacija Ljubljančana. Do poluvremena je rezultat bio izjednačen, u 71. minuti su domaćini već vodili, a točku na i stavio je Ante Vukušić golom glavom pred kraj utakmice.

Perfektan start u sezonu pored Olimpije ima samo još Aluminij koji je u sudačkoj nadoknadi dosegao gol za 2:1 protiv vrlo solidnog Triglava.

Jedini klub bez bodova je ljubljanski Bravo koji je pred nešto manje od 2000 ljudi pokazao hrabru igru te izgubio s 3:4. Domaća Mura rezultatski je kontrolirala utakmicu, a u posebno lijepom pamćenju utakmica će ostati Međimurcu Luki Bobičancu i njegovom suigraču Žanu Karničniku – tko je dao ljepši gol presudite sami.

CB24 Tabor Sežana je pak već osvojila prve bodove u prvi ligi. Protiv Celja su na domaćem stadionu bili bolji protivnik, a to su i unovčili jedinim golom na utakmici u 38. minuti. Nakon drugog žutog kartona Darija Vizingera u 59. minuti je Celje ostalo s deset igrača i bez izgleda za osvajanje bodova.

Ovog tjedna prve tri ekipe iz prošle sezone čekaju novi europski izazovi. Maribor i Domžale na domaćim terenima očekuju švedske momčadi AIK i Malmö, dok Olimpija ide na gostovanje kod Yeni Malatyaspora.