Brazil i Švicarska remizirali u prvom kolu grupe E (VIDEO)

Još jedan od favorita nije uspio slaviti. Brazilci su u prvom kolu u Rostovu remizirali sa Švicarskom, 1:1.

The Ultimate Managed Hosting Platform

Dominantno su Brazilci otvorili susret, a u 12. minuti su prvi put ozbiljnije zaprijetili. Na asistenciju Neymara udarac Paulinha uspio je nekako obraniti vratar Sommer. Do vodstva, momčad Titea stigla je u 20. minuti. Fenomenalno je Philippe Coutinho pogodio s 20-ak metara. Gol koji će vjerojatno konkurirati za najljepši na prvenstvu, to se već sada može reći.

Do kraja poluvremena Brazil je kontrolirao utakmicu, sve je išlo po njihovom planu. U drugoj minuti sudačke nadoknade mogli su povisiti i na 2:0, kada je nakon kornera Thiago Silva glavom pucao malo preko gola. Nastavak nam je ubrzo donio poravnanje. Nakon kornera koji je izveo Shaqiri Zuber je bio jači u duelu od Mirande, te zabija za 1:1. Brazilci su tražili prekršaj u napadu, ali meksički sudac Ramos nije ništa pokazao.

Nakon toga igralo se nešto mirnije. Sljedeća prijetnja viđena je tek u 70. minuti, kada je opet zaprijetio Coutinho, no ovog puta nije bio precizan. Tri minute kasnije Gabriel Jesus i ostatak brazilske ekipe tražili su kazneni udarac, no sudac Ramos opet ih nije pomilovao.

U posljednjim minutama Brazil se probudio i zaprijetio nekoliko puta. Najprije je u 90. minuti nakon prekida Neymara glavom pucao Firmino, no vratar Sommer sjajno brani njegov pokušaj. Samo minutu kasnije pucao je i Miranda, no njegov udarac odlazi pored gola. Za kraj, u petoj minuti sudačke nadoknade, još je jednom zaprijetio Brazil, opet nakon prekida, no Schar u zadnji tren blokira udarac Renata Augusta.