Brekalo i Pašalić strijelci u prvoj pobjedi Hrvatske nad Švicarskom (VIDEO)

Nakon dva remija i poraza Hrvatska je upisala prvu pobjedu u dvobojima sa Švicarskom. U prijateljskom susretu odigranom na Kybunparku u St. Gallenu Vatreni su nakon prekreta slavili rezultatom 1:2 (1:1). Domaćini su poveli preko Marija Gavranovića da bi pobjedu izabranicima Zlatka Dalića donijeli Josip Brekalo i Mario Pašalić.

Izbornik je ovom prilikom priliku dao igračima koji su u proteklom razdoblju imali manju minutažu, kao i nekim debitantima obzirom da slijede susreti Lige nacija sa Švedskom i Francuskom.

Prvu priliku na utakmici imala je Švicarska. Ricardo Rodriguez se u 6. minuti nakon ubačaja s desne strane driblingom oslobodio Bradarića, ali njegov udarac s desetak metara iskosa brani Livaković.

Hrvatska je uzvratila u 10. minute preko Brekala čiji je udarac sa 17 metara ipak nije pronašao okvir gola. Minutu kasnije udarac je okušao i kapetan Švicarska Xhaka čiji je pokušaj s oko tridesetak metara prohujao iznad grede.

Gavranović je propustio u 23. minuti dovesti domaćina u vodstvo. Nakon pogreške Badelja Xhaka je uposlio napadača Dinama, ali u situaciji 1 na 1 kao pobjednik izlazi njegov klupski kolega Livaković.

Osam minuta kasnije kombinacija Xhaka – Gavranović ipak je bila ubojitija. Prvi je ubačajem s lijeve strane pronašao Hrvata sa švicarskom putovnicom koji pored Ćalete-Cara glavom s desetak metara šalje loptu pokraj Livakovića za vodstvo domaćina nakon nešto više od pola sata igre.

Hrvatska je veliku priliku za izjednačenje propustila u 36. minuti. Ćaleta-Car je odličnom dugom loptom uposlio Melnjaka koji bježi obrani domaćih te s lijeve strane poslužuje Petkovića koji sa šest metara šalje loptu pored vratnice.

Vatreni do izjednačenja ipak dolaze do konca poluvremena. U 43. minuti Pašalić je uposlio Bradarića koji u debitantskom nastupu izvrsno asistira Brekalu za odličan pogodak iz poluvoleja kojim je pogodio prvi kut gola Omlina.

Bradarić je nakon asistencije odmah mogao i do pogotka. U posljednjoj minuti prvog dijela nakon dodavanja Petkovića pucao je s desetak metara iskosa, a lopta se odbija od Shara i odlazi malo preko grede.

Već u drugoj minuti nastavka velika prilika za Švicarsku. Vargas je odličnim dodavanjem pronašao Lotombu čiji udarac sa šest metara u posljednji trenutak blokira Bradarić. Isti igrač je zaprijetio i nakon kornera kada je snažno iz poluvoleja pucao s oko 25 metara, ali Livaković uz male poteškoće ipak lovi loptu.

Hrvatska u vodstvo dolazi u 66. minuti. Nakon duplog pasa Pašalića i Budimira prvi je upisao prvijenac u nacionalnom dresu dok je drugi poput Bradarića došao do asistencije u debitantskom nastupu.

Švicarska je uzvratila u 71. minuti kada je Vargas iskoristio pogrešku Jedvaja te se sjurio u šesnaesterac iz kojeg je pucao u prvi kut, no Livaković je siguran na vratima.

U 82. minuti u dobroj prilici našao se Itten nakon što je izbjegao zaleđe, ali udarac iskosa odlazi poviš gola. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Hrvatsku novi izazov očekuje već u nedjelju kada će u Maksimiru u 3. kolu Lige nacija ugostiti Švedsku, a tri dana kasnije na istom mjestu na rasporedu je duel i s Francuskom.