Brković iz kaznenog udarca donio pobjedu Slavenu Belupu protiv Hrvatskog dragovoljca (VIDEO)

U prvom susretu 25. kola HT Prve lige Slaven Belupo je na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici bio bolji od Hrvatskog dragovoljca rezultatom 1:0 (0:0). Jedini zgoditak na utakmici bilo je djelo Arijana Brkovića koji je u 64. minuti bio precizan iz kaznenog udarca.

Izabranici Zorana Zekića su tako upisali osmu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu kojom su došli do 29 osvojenih bodova, a jednak broj na šestom i sedmom imaju i Lokomotiva te Gorica.

U 4. minuti utakmice dobro je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pucao Brković, a lopta je prošla malo pored stative. Pet minuta kasnije sa 17 metara iz okreta je pokušao Zapata, no Šubarić odličnom paradom spašava svoja vrata. Novu prijetnju domaćih iz slobodnog udarca sa 17 metara bilježimo u 13. minuti, ali Laušić nije uspio prebaciti živi zid.

Prvu šansu Dragovoljca bilježimo u 22. minuti kada je Majstorović ubacio s desne strane, a Bristrić je s prve stative pucao pored gola. Pet minuta kasnije s dvadesetak metara je pucao Čirjak, no Sušak sigurno brani.

Dobra prilika za Farmaceute uslijedila je u 30. minuti kada je Brković iz kornera ubacio za usamljenog Caimacova, a njegov udarac glavom sa sedam metara brani Šubarić.

Božić je okomitim dodavanjem u 39. minuti proigrao Zapatu, a njegov udarac s desetak metara iskosa od bloka Galešića odlazi u korner. Dvije minute kasnije Božić je uputio udarac s dvadesetak metara, no nije bio precizan.

U 49. minuti Paracki je napravio prekršaj nad Karricom, a sudac Titlić je pokazao na bijelu točku, no nakon intervencije VAR-a promijenio je svoju odluku obzirom da se start dogodio izvan kaznenog prostora. Iz slobodnog udarca pucao je potom Bristrić, a lopta je prošla malo iznad prečke.

Slaven je uzvratio u 62. minuti kada je Bogojević uputio dugo dodavanje za Zapatu, a on bježi obrani gostiju nakon čega ga na ulazu u šesnaesterac ruši Galešić te je sudac Titlić ponovno pokazao na bijelu točku.

Odgovornost je u izostanku Krstanovića preuzeo Brković te je sigurnim udarcem pod prečku zatresao mrežu Dragovoljca. Bio je to njegov prvijenac u dresu Farmaceuta.

Caimacov je u 75. minuti nakon solo prodora odlično proigrao Crnca, no Šubarić je na vrijeme napustio svoj gol te mu je obranio udarac.

Samo minutu kasnije Braut je asistent za Bristrića koji je odlično pucao s desetak metara iskosa, a Sušak je krajnjim naporom prebacio loptu preko svog gola.

Moldavski veznjak Caimacov je u akciji i u 79. minuti kada je iz slobodno udarca opasno ubacio u šesnaesterac, ali Soldo nije uspio skrenuti loptu u gol. Minutu kasnije s ruba kaznenog prostora udarac je uputio Zapata, a lopta je prošle pokraj vratiju gostiju.

U 88. minuti Crnac je s dvadesetak metara gađao suprotni kut Šubarićeva gola, a lopta je liznula vratnicu i završila u gol-autu. Minutu kasnije oštar ubačaj u peterac je uputio Zapata, ali nitko od njegovih suigrača nije bio spreman na njegovo dodavanje.

Završna minuta sudačke nadoknade ponudila je akciju Crnca, no njegov udarac na koncu završava u bloku gostujućih napadača što je ujedno bila posljednja akcija na utakmici.

Dvadeset i peto kolo nastavlja se sutra kada u 15 sati igraju Lokomotiva i Gorica dok od 18 sati na Poljudu počinje Jadranski derbi.

Od 18 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš počinje prvi dvoboj 25. kola HT Prve lige u kojem će snage odmjeriti Slaven Belupo i Hrvatski dragovoljac. U njihova dva prethodna ovosezonska međusobna sraza vidjeli smo dvije gostujuće pobjede. Prvo su Crni u Koprivnici slavili s 0:1 da bi Farmaceuti u Kranjčevićevoj uzvratili s 1:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Marinu te Zirduma, Kocijana, Zvonareka i Krstanovića koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istog razloga bez Veljače te bolesnog Cvetkovića, a Frigan odrađuje suspenziju zbog žutih kartona.

Trener Slavena Zoran Zekić je u najavi susreta rekao: “Hrvatski dragovoljac u potpunosti je nova momčad u odnosu na jesen, puno se toga promijenilo kod njih. Mladi su i poletni, ali dobro smo ih analizirali. Pokušat ćemo pronaći najbolju soluciju i biti u ritmu utakmica iza nas. Želimo biti dobri i agresivni, a doći će i više ljudi na utakmicu pa ćemo ih svojom igrom i pristupom pokušati zadržati.”

Njegov kolega Dragan Tadić je za SN izjavio: “Samo fantastičnom borbenošću možemo se nečemu nadati u Koprivnici. Moramo ponavljati stvari koje su kvalitetne te ispravljati neke sitne stvari koje nam se ponavljaju. Imamo mladu momčad punu energije i elana, a prati nas dobra igra koja, osim u Šibeniku, dosad nije bila adekvatno nagrađena.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić iz Potravlja kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Kruno Šarić (Županja) i Duje Strukan (Split) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), a kontrolor suđenja Miroslav Vitković (Velika Gorica).