Brodić junak pobjede Varaždina protiv Gorice

Pobjedom Varaždina nad Goricom pred 1.585 gledatelja na stadionu Varteksa otvoreno je 26. kolo SuperSport HNL-a. Domaćini su do desetog ovosezonskog slavlja stigli zahvaljujući dvostrukom strijelcu Franu Brodiću dok je za goste privremeno izjednačenje osigurao Josip Mitrović.

Izabranici Marija Kovačevića su s nova tri boda došli do 36 ukupno čime su se s odigranom utakmicom više izjednačili s Osijekom na trećem mjestu ljestvice. Momčad koju vodi Željko Sopić je pak 16. put u sezoni travnjak napustili lošeg raspoloženja pa je zaostatak za pretposljednjim Šibenikom ostao na najmanje sedam bodova.

Prvu dobru priliku na utakmici vidjeli smo u 22. minuti kada je Drožđek dočekao odbijenu loptu te je snažno pucao s 18 metara, a Radošević paradom odbija loptu koja je išla pod samu gredu.

I gosti su prvi put zaprijetili nakon udarca iz daljine. U 36. minuti je s dvadesetak metara šutirao Julardžija, a Zelenika je bio spreman. Četiri minute kasnije je sa sedam metara iskosa loptu pokraj suprotne stative poslao Fućak, ali i dalje bio precizniji pogodak zbog prethodnog zaleđa ne bi bio priznat.

U 43. minuti Fućak je ubacio na drugu stativu, a Stolnik je spretno prebacio loptu na koju potom Pršir i Mitrović nisu stigli reagirati. Uslijedio je korner nakon kojeg je glavom mlako pucao Raspopović tako da nije bilo opasnosti po gol domaćih.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena Teklić je s lijeve strane pronašao Šegu, a njegov udarac sa šest metara u posljednji je trenutak blokirao Štiglec.

Domaćini u vodstvo dolaze u 53. minuti odličnom akcijom u tri poteza. Drožđek je atraktivno petom na desnoj strani pronašao Šegu koji je iz prve šalje loptu do Brodića, a on je iz peterca matirao Radoševića za svoj već deveti gol u aktualnoj sezoni.

Gorica je zaprijetila u 66. minuti kada je Fućak dugim proigravanjem pronašao Ndockyta, a on se pored Pellumbija izborio za udarac sa šest metara iskosa kojeg brani Zelenika.

Gosti do zgoditka dolaze u 74. minuti kada treće kolo u nizu zabija Mitrović. Nakon što se riješio Stolnika s lijeve strane je ubacio Fućak, a Matavž i Vojtko su prenijeli loptu do mladog ofenzivca koji je iz blizine poslao loptu u gol.

U 80. minuti nakon duplog pasa s Fućkom s 18 metara je pucao Pršir, a lopta je otišla iznad prečke. Tri minute kasnije Fućak je spustio loptu za Mitrović, a on je iz slične pozicije pucao pokraj suprotne stative. Nedugo potom isti igrač je pucao i s runa kaznenog prostora, ali ravno u golmana domaćih.

Usprkos napadima gostiju do novog pogotka su u 87. minuti došli domaćini. Nakon kontre Banovec je gurnuo loptu u prostor koju je prihvatio Brodić te je s 15 metara poslao loptu pokraj stative. Bio je to njegov deseti gol u sezoni čime se izdvojio na drugom mjestu ljestvice najboljih strijelaca.

Prva minuta sudačke nadoknade donijela je posljednji pokušaj na utakmici. Udarac Matavža s desetak metara od bloka odlazi u korner.

Kolo se nastavlja u subotu kada se od 16 sati u Gradskom vrtu sastaju Osijek i Šibenik od u 18:10 na Poljudu počinje duel Hajduka i Slaven Belupa.

U prvoj utakmici 26. kola SuperSport HNL-a od 17 sati na stadionu Varteksa snage će odmjeriti Varaždin i Gorica. U njihovom prvom ovosezonskom susretu odigranom na istom mjestu slavili su domaćini rezultatom 2:1 dok u Velikoj Gorici nije bilo golova.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Laminea, Puclina, Kolarića, Postonjskog i Vugrineca dok su gosti bez Banića, Steenvoordena, Bralića, Vujnovića i Jurića.

Trener Varaždina Mario Kovačević je uoči sraza izjavio: “Neću puno govoriti o njima, posljednja je utakmica pokazala da imaju karakter i da se bore do kraja. Nije im lako, puno je bodova u zaostatku, ali susret s Istrom 1961 pokazao je da su još živi, osvajaju bodove i sportski se nadaju ostanku u ligi. Mi gledamo sebe i ne zanima nas puno protivnik. Znamo da Gorica nema što izgubiti, ako želi ostati u najvišem rangu, mora osvajati bodova. I mi ćemo nakon poraza od Rijeke napravit sve da pobijedimo.”

Njegov kolega na klupi Gorice Željko Sopić je dodao: “Bez obzira protiv koga se igra, uvijek nema par igrača, mislim da nije stil ni moj niti ovog kluba tražiti alibije, znamo u kakvoj smo situaciji, može nas spasiti samo niz dobrih rezultata, dečki su koncentrirani, dobro rade i nadam se da ćemo to pretočiti u dobru partiju protiv Varaždina.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić iz Potravlja kojem će pomagati Hrvoje Radić i Vice Vidović iz Splita te Toni Dadić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Patrik Kolarić (Čakovec) i Ivan Starčević (Bjelovar). Delegat susreta je Josip Pulić (Rijeka), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac).