CAN 2017: Kamerun u finalu (VIDEO)

Drugi polufinalni susret, odigran uFracevilleu, pripao jeKamerunukoji je rezultatom 2-0 bio bolji od favoriziraneGane.

Nesavladivi lavovipuno su kvalitetnije ušli u utakmicu, te igrom, a pogotovo prilikama dominirali prvim dijelom utakmice.Kamerunje prema prikazanom trebao voditi već do 25. minute, no obranaGanenekoliko je puta paničnim čišćenjem spašavala svoja vrata. Negdje oko 25′ budi seGana, no osim nekoliko dalekometnih udaraca i pokušajaAyewanisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vrata mladogOndoe.

Drugo poluvrijeme bolje otvarajuCrnezvijezde. Uz nekoliko neiskorištenih dobrih i opasnih situacija zbog nedostatka koncentracije u završnici, te nekoliko odličnih reakcijaFabriceaOndoena vratimaKameruna, susret je usprkos mnogim dobrim prilikama, i dalje biona nuli. I tada u 72. minuti kapetanKamerunaMoukandjoubacuje odličnu loptu iz prekida u protivnički peterac gdje se vratarRazaki stoperBoyenisu najsretnije snašli, te lopta dolazi do stoper praškeSlavijeNgadeuNgadjuijakoji spretno zabija za 1-0Kameruna.

Nakon primljenog pogotkaAvramGrantna travnjak je poslao i nedovoljno zaliječenogAsamoahaGyana, no u jeku napadaCrnihzvijezda,Lavovipotvrđuju svoj ulazak u finale. Jedan loš ubačaj čisti obranaKameruna, Abobakar prima loptu, te zajedno sBassogogomkreće sam naAffulai vrataGane. Pravoremena predaja lopte i mirno plasirana loptaBassogogau 3. minuti prdoužetka ugasili su sve nadeGane.

Igrač utakmice:Christian Bassogog (Kamerun)

Granti njegoveCrnezvijezdetako će se pridružitiBurkiniFasouPortGentilugdje će se u subotu boriti za 3. mjesto.HugoBroosi njegoviLavoviidu u veliko finale u kojem ih očekujeEgipat. Reprezentacija s kojom su igrali, i izgubili (1-0), svoje posljednje finale. Bilo je to uGani2008. godine, a na putu do finala sFaraonimau polufinalu su izbacili upravo domaćina, i jučerašnjeg protivnika –Ganu.

>>CAN 2017: Egipat u finalu nakon jedanaesteraca (VIDEO)