Četveroboj za prvaka Slovenije (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Nitko se u Sloveniji ne sprema za derbije kao što to rade u Murskoj Soboti. Ovog vikenda im je na daleko gostovanje stigla vodeća Olimpija, a Muraši su za njih pripremili vatromet – na travnjaku i na nebu.

Na stadionu Fazanerija okupilo se preko četiri tisuće ljudi kako bi bodrili svoje crno-bijele koji su se im za podršku odužili pobjedom te su se tako opet direktno uključili u borbu za prvaka. Nakon 16 kola Olimpija još drži vodstvo, no njena prednost sad iznosi tek dva boda.

Prvo poluvrijeme u Murskoj Soboti završilo je 0:0, iako su obe ekipe jednom pogodile okvir vrata. U drugom poluvremenu je temperaturu dignuo vatromet domaćih navijača iza tribine i slijedio je pravi šou domaćina. Muraši su između 65. i 79. minute postigli tri zgoditke. Olimpija je uspjela odgovoriti tek u 89. minuti s novim golom prvog strijelca lige Ante Vukušića. Ali to je bilo prekasno za Zmajeve.

Ljubljančani tako ostaju na 33 boda, dva manje imaju Mura, Maribor i Aluminij koji su također skupili sve moguće bodove ovaj vikend.

Maribor je gostovao u Ljubljani i vrlo neuvjerljivo slavio protiv Brava. Predzadnji klub lige pokazao je dobru igru protiv favoriziranih gostiju što je nakon utakmice priznao i trener domaćih Dejan Grabić koji je mišljenja da je njegova ekipa zaslužila najmanje bod, a vjerojatno i sve tri. Domaćini ipak ne mogu kriviti nikoga drugoga osim sebe za poraz. Jedini gol dobili su u 24. minuti nakon kontranapada gostiju u kojem je Rok Kronaveter pospremio loptu u prazan gol.

Aluminij je ispod reflektora domaćeg stadiona slavio protiv Domžala koje još uvijek love priključak do gornje polovice ljestvice. Razlika između 5. i 6. ekipe lige trenutno iznosi velikih 10 bodova, a Domžale će se ovakvom obranom teško uključiti u borbu za Europu što im je i osnovni cilj. U 16 utakmica tzv. Žuta obitelj primila je čak 32 gola, četiri im je zabio Aluminij u nedjelju. Domžale su dvaput uspjele izjednačiti rezultat na 1:1 i 2:2, ali nakon toga se je na travnjaku i manifestirala razlika na ljestvici.

Uspješan vikend za ekipa s istoka Slovenije popunilo je i Celje s rutinskom pobjedom 4:0 protiv Triglava iz Kranja. Deseti gol sezone postigao je Hrvat u dresu domaće ekipe Dario Vizinger koji se trenutno nalazi na trećem mjestu strijelaca prve lige.

S golom u sudačkoj nadoknadi Vizingera je preskočio je srpski napadač Predrag Sikimić. Njegov gol iz jedanaesterca Sežani je osigurao bod protiv Rudara iz Velenja koji je još uvijek bez pobjede ove sezone.