Cibalia još jednom pobjedom potvrdila prvoligaški status; strijelac i slavljenik Vitaić (VIDEO)

Screenshot Facebook/Moja Cibalia

MAXtv Prva liga Cibalia je u Vinkovcima rezultatom 3-1 porazila Goricu, te s ukupnih 5-1 osigurala ostanak u najvišem razredu hrvatskog nogometa. Domaći su u vodstvo mogli doći već u 15. minuti susreta, no vrlo dobar udarac Pervana pogodio je vratnicu. U zasluženo vodstvo Cibalia ipak dolazi u 29. minuti nakon lijepe lopte Glavice za Bašu koji mirno pogađa za 1-0 domaćina.

Imala je Cibalia odličnu priliku preko Baše i u 38. minuti, no ovog puta nije bio dovoljno koncentriran. Samo dvije minute poslije Gorica dolazi do izjednačenja, i kakve takve nade u preokret. Marin Pejić ostao je zaboravljen na drugoj vratnici te mirno pogodio za 1-1 u 40. minuti utakmice. Bio je to rezultat s kojim se otišlo na odmor.
Za 2-1 i ‘mir u kući’ pogodak postiže Dejan Glavica u 58. minuti.
Konačnih 3-1 u 89. minuti postavio je Frane Vitaić, inače slavljenik koji si je tako pogotkom uljepšao 35. rođendan.
Ovime je i konačno zaključena sezona 2016/2017 1. HNL – barem što se zelenog travnjaka tiče. U idućem izdanju tako ćemo ponovno gledati vinokački klub, a u društvo ‘najboljih u državi’ ulazi NK Rudeš. Ranije objavljeno: U Vinkovcima se s početkom u 20 sati igra uzvratni susret kvalifikacija za MAXtv Prvu ligu između HNK Cibalia i HNK Gorica. Prvi susret u Zaprešiću završio je pobjedom vinkovačke momčadi rezultatom 0-2. Do pobjede je Cibalia stigla pogocima u drugom poluvremenu. Prvo je Petar Mišić u 55. fantastično pogodio za 0-1, a konačnih 0-2 za Bartolovićevu momčad postavio je Edi Baša u 89. minuti i time donio pristojnu prednost vinkovačkom klubu pred današnji uzvrat. >> Cibalia na korak od ostanka u prvoligaškom društvu (VIDEO)  Glavni sudac susreta je Ivan Bebek iz Rijeke, s pomoćnicima Mirom Grgićem iz Osijeka i Tomislavom Petrovićem iz Valpova. Četvrti sudac je Bruno Marić iz Daruvara. Na travnjak u Vinkovcima treneri Mladen Bartolović i Davor Mladina odlučili su se poslati sljedeće sastave: ]]>