Crnac i Žuljević kreirali preokret Slaven Belupa protiv Gorice (VIDEO)

Slaven Belupo nastavlja s dobrim partijama u novoj sezoni SuperSport HNL-a. Momčad Zorana Zekića je u 6. kolu pred domaćim navijačima došla do treće ovosezonske pobjede svladavši Goricu nakon preokreta u završnici utakmice rezultatom 2:1 (0:1).

Prvi dio dvoboja pripao je gostima koji su do prednosti došli na samom otvaranju susreta pogotkom Momčila Raspopovića. Farmaceuti uzvraćaju u 78. i 83. minuti kada su za tri boda zabili Ante Crnac i Marko Žuljević.

U redovima gostiju neočekivano je izostao ponajbolji igrač Anthony Kalik o čijem transferu u Hajduk se trenutno vode pregovori između klubova.

Gorica je u vodstvo došla već u 4. minuti kada je Pršir iz slobodnog udarca spretno uz pomoć odbijanca od Kvržića uposlio Raspopovića, a on je u maniri rasnog strijelca sa sedam metara iskosa udarcem iz poluvoleja pogodio suprotni kut Slavenova gola. Bio je to prvi pogodak koji je obrana Farmaceuta primila nakon što su tri susreta u nizu sačuvali mrežu netaknutom.

Samo minutu kasnije uslijedio je i dobar pokušaj Fruka koji se oslobodio Tepšića, a potom je iz kaznenog prostora poslao loptu malo pored suprotne stative.

Fruk je još bolju šansu propustio u 9. minuti. Nakon što se odlično oslobodio dva igrača Slavena s deset metara je loptu poslao malo iznad grede.

U 24. minuti Cruz je glavom pokušao iznenaditi Markovića, a vratar Slavena bio je budan te je lagano upisao obranu. Dvije minute kasnije Banić na suprotnoj strani travnjaka također sigurno brani pokušaj Mihalića sa 17 metara.

Iduću zanimljivu situaciju bilježimo početkom drugog poluvremena, u 48. minuti, kada je Ndockyt iskoristio pogrešku Božića nakon čega je s desetak metara iskosa gađao suprotni kut, ali nije bio dovoljno precizan. Već u 51. minuti Tepšić nakon ubačaja Vojtka čisti loptu ispred Fruka.

U 54. minuti Marković je odlično obranio snažan udarac Vojtka s desetak metara iskosa. Prethodno Golubickas u dobroj situaciji nije uspio dovoljno dobro iskontrolirati loptu.

Četiri minute kasnije Golubickas je prizemnim ubačajem s desne strane u petercu pronašao Suka, a on s tri metra pogađa gredu.

Prodor Famina i njegova povratna lopta u 63. minuti nije pronašla nijednog igrača Slavena. Tri minute kasnije Krstanović je nakon kontakta sa Sukom pokušao iznuditi kazneni udarac, no sudac Čuljak mu je zbog prigovora samo pokazao žuti karton.

Kvržić je u 68. minuti uputio oštar ubačaj koji prolazi kroz peterac Gorica, a lopta je tom prilikom bila prebrza za Crnca. Sedam minuta kasnije i Žuljević je tražio od suca da pokaže na bijelu točku poslije njegova duela s Raspopovićem, no on mu nije uslišio zahtjeve.

Farmaceuti do izjednačenja dolaze u 78. minuti kada je Banić kratko odbio udarac Fanima sa 17 metara, na odbijenoj lopti najbrži je Žuljević koji potom golmana Gorice pogađa u lice, a najbolje se potom snašao mladi Crnac koji je petom poslao loptu u mrežu. Ofenzivac Slavena bio je strijelac i prošlom kolu u srazu s Rijekom.

Domaćini do preokreta stižu u 83. minuti kada je brzi Fanimo probio po desnoj strani nakon čega je poslužio Žuljevića koji s prve stative petom šalje loptu iza leđa Banića. Bio je to njegov prvijenac u dresu Slavena.

Domaćini su do konca susreta bez većih problema sačuvali stečenu prednost, a u samoj završnici susreta vidjeli smo i ozljedu kapetana Gorice Jovičića kojem je nakon jednog starta neugodno zaplesalo koljeno.

Šesto kolo nastavlja se sutra kada su na rasporedu utakmice Varaždina i Šibenika te Dinama i Osijeka.

U prvom susretu 6. kola SuperSport HNL-a od 20 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici sastaju se Slaven Belupo i Gorica. Farmaceti se trenutno nalaze na drugom mjestu ljestvice, a u dosadašnjem tijeku sezone su upisali pobjede nad Rijekom i Varaždinom, remije s Osijekom i Šibenikom te poraz od Dinama. Gosti su pak poraženi od Osijeka, neriješeno su odigrali sa Šibenikom i Rijekom, a svladali su Lokomotivu dok im je sraz s Hajdukom odgođen.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Boseca i ozlijeđenog Sušaka, a kod Gorice iz istog razloga nema Keite, Mitrovića i Denija Jurića.

Trener Slavena Zoran Zekić je u najavi rekao: “Očekuje nas težak suparnik koji se voli nadigravati, sigurno će biti zanimljivo i nadam se da ćemo biti u pravom izdanju. Dobro smo ušli u sezonu, pripremamo se iz utakmice u utakmicu i samo trebamo nastaviti raditi u ovom smjeru. Jasno, mislim da možemo igrati još bolje, brže i okomitije te biti kompaktniji. No zajedno smo tek dva mjeseca i još nismo došli na razinu koju priželjkujem, ali vjerujem da hoćemo.”

Njegov kolega na klupi Gorice Samir Toplak je dodao: “Ugodno su iznenađenje ovog dijela prvenstva, ekipa koja je samo protiv Dinama primila pogotke je sigurno dobra ekipa, disciplinirana i defenzivno sjajno posložena. Nemaju pojedince koji iskaču iz momčadi, trener Zekić je napravio odličan balans i svi odrađuju svoj posao na maksimumu. Očekuje nas jako teška utakmica i morat ćemo se puno namučiti da stvorimo nešto, ali nakon pobjede u prošlom kolu vidimo svoju šansu. Idemo se nametnuti, igrači su skinuli teret s leđa od pritiska te prve pobjede i dat ćemo sve od sebe da pariramo jako dobrom Slavenu.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba kojem će asistirati Luka Pajić (Rijeka), Anto Marić (Zagreb) i Ante Čulina (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Varaždin) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), a suce će kontrolirati Tomislav Šetka (Đakovo).