‘Crni’ s pet pogodaka u mreži Rogića svladali Šibenik na Šubićevcu i stigli do druge ligaške pobjede u sezoni (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 23. kola HT Prve lige Hrvatski dragovoljac je pred 522 gledatelja na Šubićevcu rezultatom 0-5 (0-3) svladao Šibenik i time prekinuo niz od osam utakmica bez osvojenog boda te ujedno upisao svoju drugu ligašku pobjedu u sezoni, prvu nakon 0-1 slavlja nad ‘Farmaceutima’ u okviru 7. kola.

Veliko slavlje ‘Crnih’ i prvu prvoligašku pobjedu za 48-godišnjeg stratega Dragana Tadića prvijencima su osigurali Admir Bristrić (22.), Niko Galešić (49.) i Matija Frigan (75.), te Bernard Karrica koji je u 19. minuti svojim drugim prvoligaškim pogotkom postavio 0-1 i kapetan Valentino Majstorović, mirno poentiravši s bijele točke za 0-3 u trećoj minuti produžetka prvog dijela.

Uvodno smo gledali generalno ravnopravan dvoboj bez konkretnih dolazaka u posljednju trećinu, ali ipak vidljivo bolje povezane i uigrane goste u igri prema naprijed.

Nakon više od petnaest minuta bez ikakve spomena vrijedna situacije pred vratarima kreće ‘show’ Hrvatskog dragovoljca koji u svega tri minute dolazi do dva pogotka prednosti.

Delić je u pokušaju izlaska iz vlastite polovice u duelu s Hodžom izgubio posjed, u nastavku se Frigan okrenut leđima odlično rješava pritiska Grdića i dodavanjem desno u prostor otvara Majstorovića koji ubačajem pronalazi Karricu, a 21-godišnjak na posudbi iz Rijeke usamljen s lijevog ruba peterca glavom pogađa suprotni donji kut za 0-1 u 19. minuti i svoj drugi pogodak u trećem Prva HNL nastupu.

Samo tri minute poslije momčad Dragana Tadića povećava prednost. I ovaj put je slavljenik Frigan (danas mu je rođendan) odradio dobar posao, 19-godišnjak je u otvaranju kontre izvukao na lijevu stranu napada i pod pritiskom tri suparnika odlično odigrao naprijed u prostor za Karricu koji se s ruba šesnaesterca, umjesto na udarac, odlučio na ‘školsko prebrojavanje’ i savršeno poslužio natrčalog Bristrića desno, a 18-godišnjak je mirno prizemnim udarcem iz prve s jedanaest metara pogodio suprotni kut Rogićevih vrata za 0-2 i svoj prvijenac u trećem prvoligaškom nastupu.

Iako se igralo zaista aktivno s obje strane, osim pogodaka, i dalje je nedostojalo kvalitete u organizaciji igre prema naprijed, primarno domaćinima koji nikako nisu uspijevali doći do pozicije za ozbiljniji pokušaj udarca prema vratima nezaposlenog Šubarića.

Uz, u ovom periodu nešto posjedom dominantnije domaćine, ušlo se u samu završnicu poluvremena u kojoj prvo Karrica dalekometnim udarcem s dvadesetak metara u 44. minuti tjera Rogića na odbijanje u korner, a zatim na ulasku u drugu minutu sudačke nadoknade Frigan bijegom tjera Grdića na rušenje za kazneni udarac. Glavni sudac Bebek odmah je pokazao na bijelu točku za goste i opomenu 20-godišnjem domaćem stoperu, a siguran izvođač za velikih 0-3 ‘Crnih’ na poluvremenu bio je kapetan Majstorović, kojem je to bio četvrti ligaški pogodak u sezoni i ukupno u 22. Prva HNL nastupu.

Čudesno učinkovito izdanje gostiju nastavilo se i na otvaranju drugog dijela. Već u 49. minuti posljednjeplasirana momčad prvenstva stigla je i do svog četvrtog pogotka na gostovanju. Ubačaj iz prekida s lijeve strane napada izveo je Karrica, Smolčić skokom s trinaest metara glavom prosljedio u daljnji kut gdje Rogić uspijeva samo odbiti u vratnicu, a u nastavku nečuvana vrata s metra mrežu za 0-4 pogađa Galešić, kojem je to bio prvijenac u ukupno 15. Prva HNL nastupu.

Prvu kakvu takvu za Šubarića izazovnu situaciju domaćini su kreirali u 55. minuti kada je ubačaj Jurišića s lijeve strane napada od bloka u visokom luku zavšrio malo iznad okvira gostujućih vrata.

U 58. minuti gosti ponovno bježe u opasnu kontru, Bristrić se s desne strane napada pod pritiskom sjurio u sredinu i odigrao kvalitetno u prostor za Frigana koji ispred Grdića i istrčalog Rogića uspijeva doći do lopte, ali potom i pada zbog starta domaćeg vratara. Gosti očekivano traže kazneni udarac, suci prvotno pokazuju gol-aut, a zatim nakon tihe VAR provjere samo korner za ‘Crne’.

Prvi udarac Milinove momčadi u okvir vidjeli smo u 63. minuti kada je Skorup potegao snažno s devetnaest metara, a Šubarić uz manje probleme upisao prvu obranu.

Veliku priliku Dragovoljac je imao u 71. minuti kada je Frigan na desnoj strani napada odradio odličan posao i proigrao Kukoča koji oštrim ubačajem u sredinu pronalazi Hodžu, ali lopta nakon njegovog udarca sa sedam metara odlazi malo pored suprotne vratnice.

Za ‘petardu’ na Šubićevcu pobrinuo se danas zaista odlični Frigan koji je u 75. minuti iskoristio veliku pogrešku Batarela, sjurio se do jedanaest metara i mirno pospremio loptu u donji bliži kut za svoj rođendanski prvijenac u trećem Prva HNL nastupu.

Do kraja susreta, dvije minute sudačke nadoknade, gosti su mirno čuvali visoku prednost, a Šibenik potvrdio jedno od svojih najgorih ligaških izdanja, ne uspijevši nijednom ozbiljno ugroziti protivničkog vratara.

Sljedeći prvenstveni izazov za ‘Narančaste’ je gostovanje na Rujevici kod Rijeke, dok će ‘Crni’ u Kranjčevićevoj biti domaćini Hajduku. Program ovog kola nastavlja se sutrašnjim okršajima Lokomotive i Istre 1961 (15:00) te Dinama i Gorice (17:05).

Od 18 sati na Šubićevcu počinje prvi sraz 23. kola HT Prve lige u kojem će Šibenik biti domaćin Hrvatskom dragovoljcu. U njihova dva prethodna ovosezonska sraza vidjeli smo pobjedu Narančastih na domaćem terenu od 6:2 te remi 1:1 u Kranjčevićevoj.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartonirane Bilića i Kvesića te ozlijeđenog Minu dok kod Crnih iz istog razloga nema Zoungrane i Cvetkovića.

Trener Šibenika Ferdo Milin je u najavi dvoboja rekao: “Osjeća se pritisak da se mora pobijediti, smatra se da je to lagana utakmica, ali ona je zbog tog pritiska puno zahtjevnija.”

Njegov kolega na suparničkoj klupi Dragan Tadić je za SN dodao: “Nema laganog suparnika u HNL-u, pogotovo ne za nas, koji nismo na sto posto sa snagom. Šibenik nije u visokom društvu na tablici, ali je pokazao u Koprivnici da je itekako opasan i kvalitetan suparnik.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Patrik Kolarić (Čakovec) dok su za VAR zaduženi Zdenko Lovrić (Đakovo) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat susreta je Milan Rukavina (Rijeka), a kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak).