CSKA Sofija okončala europsku sezonu Osijeka (VIDEO)

lechpoznan.pl

Osijek se nije uspio plasirati u play-off Konferencijske lige. U uzvratnom susretu 3. pretkola Bijelo-plavi su u Gradskom vrtu remizirali sa CSKA Sofijom rezultatom 1:1 (1:1). U večerašnjem dvoboju prvi su do vodstva došli gosti lijepim golom Grahama Careyja, a za domaćine je u završnici prvog poluvremena poentirao kapetan Mile Škorić.

Bugarski predstavnik je tako s ukupnih 3:5 izborio doigravanje u kojem će se sučeliti s češkom Viktorijom Plzen koja je tek nakon jedanaesteraca bila bolja od velškog TNS-a.

CSKA je europski put Osijeka okončao i 2019. godine kada ih je izbacio iz kvalifikacija Europske lige nakon boljeg izvođenja udaraca s 11 metara.

Prvu priliku na utakmici domaćini su imali u 9. minuti kada se Mierez na rubu kaznenog prostora izborio za udarac koji brani Busatto.

U 17. minuti Bočkaj je gurnuo loptu za Kleinheislera koji je snažnog poslao loptu pod gredu, a vratar CSKA odbija loptu u korner. Bočkaj je u akciji i u 26. minuti kada je iz kornera pronašao Žapera, no obrana gostiju blokira njegov pokušaj.

Uslijedio je potom u 29. minuti i udarac iz slobodnog udarca Bočkaja koji nije napravio probleme Busattu.

Do prvog gola na susretu u 33. minuti dolaze gosti kada je odlično s 18 metara gornji desni kut Ivušićeva gola pogodio Carey.

Osijek do izjednačenja dolazi u samoj završnici prvog dijela. Nakon ubačaja iz kuta Bočkaja lopta se odbija do Škorića koji je prizemnim udarcem s desetak metara šalje u gol CSKA.

Na samom početku drugog poluvremena velika šansa za goste. Nakon ubačaja iz kuta u 47. minuti s desetak metara je dobro pucao Geferson, no još boljom obranom Ivušić spašava svoja vrata.

U 54. minuti se nakon ubačaja iz kuta u prilici našao Mance koji je s vrha peterca udarcem glavom prebacio gol gostiju.

Četiri minute kasnije nakon novog ubačaja iz kuta Osijeka glavom je pucao Nejašmić, ali nije dobro zahvatio loptu tako da nije bilo opasnosti po gol Busatta.

Lončar je u 60. minuti snažno pucao s dvadesetak metara iskosa, a lopta je prošla daleko od okvira gola.

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 63. minuti domaćini su uspjeli zatresti mrežu CSKA, ali pomoćni sudac je signalizirao zaleđe Lončara tako da pogodak nije priznat.

Domaćini su u 74. minuti tražili kazneni udarac nakon što je nespretno u kaznenom prostoru rukom igrao Antov, no škotski sudac Roberson nije smatrao da se radi o kažnjivoj situaciji.

Hiroš je u 81. minuti sjajno podvalio loptu za Dakua, no u njegov udarac s desetak metara iskosa pravovremno je ušao Busatto koji je time upisao dobru obranu.

Busatto je u 85. minuti odličnom reakcijom obranio pokušaj Škorića koji je s ruba kaznenog prostora pucao glavom nakon što ga je ubačajem pronašao Bočkaj.

Osijek je u 87. minuti ostao s igračem manje nakon što je izravni crveni karton dobio Lončar koji je kao posljednji igrač obrane srušio Caiceda.

U prvoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja iz kuta Bočkaja u prilici se našao Daku čiji udarac ipak završava u bloku gostujuće obrane. Bila je to posljednja ozbiljnija šansa na susretu.

Uzvratne utakmice 3. kola kvalifikacija Konferencijske lige:

Rijeka – Hibernian 4:1/1:1 / PAOK – Bohemian 2:0/1:2
Osijek – CSKA Sofija 1:1/2:4 / Viktoria Plzen – TNS 7:2 nakon jedanaesteraca /2:4