Čudesan kup okršaj u Kranjčevićevoj: Devet pogodaka u Hajdukovom ‘gaženju’ Lokomotive (VIDEO)

U drugoj utakmici četvrtfinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa Hajduk je na stadionu u Kranjčevićevoj rezultatom 3-6 (1-1) svladao Lokomotivu i tako osigurao nastup u polufinalu 31. izdanja domaćeg kup natjecanja.

U utakmici prepunoj lijepih poteza Hajduk je do slavlja stigao zahvaljujući pogocima Filipa Krovinovića (7.), Janija Atanaosva (50., 66.), Marina Ljubičića (53.), Marka Livaje (56.) i Emira Sahitija (90.), dok su za ‘Lokose’ pogađali Josip Pivarić (kazneni udarac 45.+3) i Marko Dabro (59.), dok je konačnih 3-6 autogolom u četvrtoj minuti nadoknade postavio Josip Elez.

S obzirom na to da je u prvom četvrtfinalnom okršaju pobjednik odlučen tek nakon izvođenja jednaesteraca, na sraz u Zagrebu (HNTV jedini nositelj prava) uključivali smo se tek povremeno.

‘Bijeli’ su do vodstva stigli u 7. minuti nakon kvalitetno odrađenog visokog pritiska na posljednju liniju suparnika, što je rezultiralo stjecanjem posjeda. U završnici je Fossati odigrao naprijed prema Livaji koji uz par spretnih dodira prima loptu i igra idealno lijevo u prostor za Krovinovića, a veznjak je mirno sa sedam metara pogodio donji suprotni kut Nevistićevih vrata za 0-1 i svoj treći pogodak u petom kup nastupu.

Hajduk je vrlo blizu povećanja rezultatske prednosti bio u 13. minuti kada se Biuk odlično sjurio po lijevoj strani napada te uvukao prema sredini i s petnaest metara gađao suprotni kut, ali lopta umjesto u mreži završava tik pored vratnice.

‘Izvor’ sljedeće prijetnje na susretu ponovno je bio Biuk, koji se u 27. minuti opet othrvao pritiscima suparnika i probio desnu stranu domaće obrane, ali ovaj put je u završnici s vrlo slične pozicije neprecizno pucao pored bliže vratnice.

Lokomotiva nikako u ovom periodu nije uspijevala konkretnije pritisnuti goste, kreiravši tek nekoliko dobrih dolazaka u posljednju trećinu.

Do kraja poluvremena Hajduk je kreirao još dvije dobre situacije za pogodak, ali Lovrencicsov pokušaj s desne strane u 41. minuti uspješno je odbio Nevistić, a Livajin udarac u 45. upućen sa sedamnaest metara odlazi daleko preko okvira vrata.

U samoj završnici ‘Lokosi’ stižu do izjednačenja zahvaljujući kaznenom udarcu dosuđenom u prvoj minuti nadoknade. Na ubačaj s desne strane u sredini je Lovrencsics rukama gurnuo Kačavendu koji pada, a sudac Dario Bel odmah pokazuje na bijelu točku. Odluku je potvrdio i nakon konzultacija s VAR sobom, a siguran izvođač za 1-1 bio je Josip Pivarić u trećoj minuti nadoknade.

U nastavku totalni spektakl. Momčad Valdasa Dambrauskasa u svega šest minuta razmaka postiže tri pogotka i time odlazi na velikih 1-4! Za 1-2 strijelac je u 51. minuti bio Jani Atanasov, koji je okončao prekrasnu kontru gostiju pogodivši iz vrlo teškog kuta  desno iskosa sa sedam metara donji suprotni kut. Mladi Makedonac vrlo je emotivno proživio ovaj trenutak.

Tri minute poslije Ljubičićev ubačaj kratko glavom odbija Mersinaj lijevo do Biuka koji ne zahvaća dobro loptu, ali ista dolazi natrag desno do ‘nesuđenog asistenta’, koji s tri metra u padu pogađa pod gredu za 1-3.

U 57. minuti svjedočili smo trenutku malonogometne čarolije. Na ubačaj sa strane Livaja je leđima okrenut golu primio loptu na sedamnaest metara, okrenuo se i sjurio pored De Haasa, zatim na rubu peterca prekrasnim driblingom u prazno poslao Mersinaja i pogodio donji suprotni kut za novo slavlje gostujućih igrača i navijača.

Nadu u eventualnu mogućnost povratka u susret Lokomotivi je donio Marko Dabro pogodivši za 2-4 u 59. minuti. Njegov udarac glavom sa sedam metara obranio je i kratko odbio Kalinić, što je mladi napadač iskoristio i s metra gurnuo loptu u mrežu.

Atanasov se u 66. minuti s preko dvadeset metara na desnoj strani napada odlučio na udarac i prekrasno pogodio donji suprotni kut za 2-5!

Četiri minute poslije još jednu lijepu akciju nepriznatim je pogotkom okončao Mlakar, nakon VAR intervencije zbog zaleđa se nastavilo dalje bez promjene rezultata.

U 90. minuti se Sahiti na jednu dugu loptu sjurio po desnoj strani i u padu iskosa sa četrnaest metara pogodio sami donji suprotni kut za 2-6.

Četvrta od pet minuta sudačke nadoknade donijela nam je i konačnih 3-6. Na ubačaj Cipetića s desne strane napada Elez je neoprezno glavom s ruba peterca matirao Subašića.

Sutra ćemo saznati i posljednje polufinaliste 31. izdanja Hrvatskog nogometnog kupa, u 16 sati u Gradskom vrtu istrčati Osijek i Slaven Belupo, a zatim u 18:30 Dinamo na Maksimiru dočekati Rijeku.

Od 18:30 sati Lokomotiva u sklopu četvrtfinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa u Kranjčevićevoj dočekuje Hajduk. U njihova dva prethodna ovosezonska međusobna susreta zabilježen je 2:2 remi u Zagrebu te 1:0 pobjeda Bilih u Splitu.

Lokomotiva je na putu među osam najboljih bila bolja od Dugopolja (8:9 nakon jedanaesteraca) i Varaždina (2:3) dok je Hajduk svladao Primorac Biograd (1:2) te Belišće (1:5).

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Milićevića, Cokaja i Aliyua dok su gosti bez Posaveca, Vukovića, Čuića, Kačaniklića, Diamantakosa i Eduoka.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi sraza izjavio: “Slijedi nam teška utakmica protiv zahuktalog Hajduka. Bez obzira na nedostatak Aliyua, Milićevića i Cokaja, vjerujem u sve svoje igrače iz kadra i vjerujem da će ih novi igrači dostojno zamijeniti. Kup je specifično natjecanje gdje u 90 minuta je sve moguće.  Nama je svaka utakmica bitna, ne bih apostrofirao da je sutrašnja utakmica najvažnija utakmice sezone.”

Strateg Hajduka Valdas Dambrauskas je rekao: “Teška utakmica. Ako možemo reći da su protekle tri utakmice bile zagrijavanje, a sada nas čekaju ozbiljni ispiti. Kup utakmice su uvijek posebne. Ako u prvenstvu imaš loš period možeš ga nadoknaditi, ali u kupu ako pogriješiš ispadaš. Moramo biti mentalno odlično pripremljeni.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Marjan Tomas (Osijek), Kristijan Novosel (Valpovo) i Marko Cestarić (Sisak) dok će u VAR sobi biti Zdenko Lovrić i Goran Pataki iz Đakova. Delegat susreta je Ante Vučemilović (Osijek), a suce će kontrolirati Draženko Kovačić (Križevci) dok će za sigurnost ispred Saveza brinuti Miroslav Marković.