Dambrauskas pobjedom protiv Dragovoljca debitirao na klupi Hajduka (VIDEO)

Hajduk je prekinuo niz od četiri prvenstvena susreta bez pobjede. Bili su u 15. kolu HT Prve lige pred 3.240 gledatelja na Poljudu u debiju novog trenera Valdasa Dambrauskasa slavili protiv fenjeraša Hrvatskog dragovoljca rezultatom 2:0 (1:0). Strijelci za pobjedu bili su Marin Ljubičić i Emir Sahiti.

Bila je to sedma pobjeda Hajduka u aktualnoj prvoligaškoj sezoni kojim su utvrdili četvrtu poziciju na ljestvici. Crni su pak ostali na sedam osvojenih bodova te im pretposljednji Slaven Belupo bježi tri boda.

Elez je u 8. minuti dugim dodavanjem proigrao Livaju koji je sa 16 metara svladao Šubarića, no oglasio se pomoćni sudac koji je označio zaleđe tako da pogodak opravdano nije priznat.

Ljubičić je u 13. minuti nakon proigravanja Livaje zaobišao vratara Šubarića, no previše je otišao prema korner liniji tako da na koncu nije uspio uputiti udarac u gol gostiju.

Hajduk u vodstvo dolazi u 29. minuti na krilima mladih snaga. Biuk je nakon prodora po lijevoj strani ubacio za Ljubičića koji je glavom sa četiri metra zakucao loptu pod gredu gola nemoćnog Šubarića. Napadaču bili bio je to prvi ovosezonski prvenstveni pogodak, a još tri je dodao u kupu i kvalifikacijama Konferencijske lige.

Ista kombinacija igrača u akciji je bila i u 35. minuti, ali Ljubičiću je ovaj put malo nedostajalo da na drugoj statitivi zahvati loptu i uputi udarac.

Sahiti je u 40. minuti pucao s dvadesetak metara, no lopta od bloka odlazi u korner iz kojeg domaćini nisu uspjeli kreirati opasnost. U 44. minuti udarac je s ruba kaznenog prostora okušao i Livaja, gađao je suprotni kut, ali nije bio dovoljno precizan.

Livaja je u drugoj minuti sudačke nadoknade imao dobru priliku ugroziti gol Šubarića iz slobodnog udarca s 18 metara, ali loše je pucao te nije pogodio okvir vratiju.

Na samom startu drugog dijela Biuk je nakon prodora uputio loptu koja je prošla na peterac, na drugoj strani ju je prihvatio Lovrencsics koji je potom uposlio Ljubičića, a on je pucao pokraj stative.

Veliku šansu Hajduk je imao u 54. minuti. Nakon ubačaja iz kuta Melnjaka lopta na drugoj stativi dolazi do usamljenog Ćalušića, a njegov udarac s gol linije u posljednji trenutak izbija Mamić.

Gosti su zaprijetili u 59. minuti kada je nakon kornera pucao Lukić, ali lopta je poslao pored gola.

Hajduk je vodstvo povećao u 67. minuti. Sahiti je nakon asistencije Livaje pobjegao po desnoj strani te je s desetak metara iskosa pucao, a lopta se odbija od Vulikića i vara Šubarića.

Roca je u 77. minuti snažnim udarcem iz daljine pokušao iznenaditi Kalinića, a lopta je prošla malo pokraj stative. Dvije minute kasnije na drugoj strani travnjaka ubačaj Livaje od bloka odlazi na drugu stativu gdje ga u pogodak nije uspio pretvoriti Biuk.

Lovrencsics je u 89. minuti pucao sa 17 metara za laganu obranu Šubarića. Minutu kasnije Livaja je ponovno zatresao mrežu Dragovoljca, ali još jednom pogodak zbog zaleđa nije priznat. Bila je to posljednja prilika na susretu.

Petnaestu dionicu Prve HNL sutra će zaključiti Dinamo i Lokomotiva koji se sastaju u Kranjčevićevoj od 15 sati te Šibenik i Rijeka čiji sraz na Šubićevcu starta od 17:30.

U sklopu 15. kola HT Prve lige Hajduk će na Poljudu od 17:05 u debiju novog trenera Valdasa Dambrauskasa dočekati Hrvatski dragovoljac. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Kranjčevićevoj pripao je Bilima koji su na dramatičan način, pogotkom Stefana Simića duboko u sudačkoj nadoknadi, slavili rezultatom 0:1.

Domaćini u današnjem susretu ne mogu računati na Posaveca, Čuića, Vukovića, Krovinovića i Eduoka dok su gosti bez Bagadura, Bašića, Babina i Štrklja.

Novi strateg Hajduka je u najavi utakmice izjavio: “U tri dana ne može se puno promijeniti, ali uspjeli smo nešto raditi na detaljima i vjerujem da će se to moći vidjeti sutra. Nije lako meni, ali nije ni igračima od kojih se sada traži nešto drugačije nego kod prethodnog trenera. Moj cilj je da igramo s puno energije, atraktivno, stilom koji će ljude oduševljavati  Znam da nije lako vratiti energiju i strast kada izgubiš tri-četiri utakmice, ali vjerujem da ću uspjeti u tome.”

Trener Crnih Davor Mladina je za SN dodao: “Promjena trenera kod Hajduka može biti pozitivan, ali i negativan šok. Ima Hajduk dosta kvalitete, ali nije bez mana, što ćemo pokušati iskoristiti. Postavit ćemo se hrabro koliko god to bude moguće i vjerujem da kao i protiv Osijeka možemo velikom favoritu parirati.”

Glavna sutkinja utakmice je Ivana Martinčić iz Koprivnice kojoj će asistirati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Dario Kulušić (Šibenik) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Davor Ivić (Sisak), a kontrolor suđenja Domagoj Ljubičić (Osijek).

Treneri su od prve minute na travnjak odlučili poslati sljedeće igrače:

Hajduk: Kalinić, Lovrencsics, Katić, Elez, Melnjak, Fossati, Ćalušić, Sahiti, Biuk, Livaja, Ljubičić. Zamjene: Subašić, Čolina, Dimitrov, Kačaniklić, Simić, Brkljača, Diamantakos, Atanasov, Dolček.

Hrvatski dragovoljac: Šubarić, Lukić, Vulikić, Majstorović, Perić, Viduka, Franić, Roca, P. Mamić, Ćosić, Mioč. Zamjene: Perić, Petković, Turković, Vego, Vuco, I. Mamić, Pasariček.