Danska pobjedom nad Češkom izborila polufinale Eura (VIDEO)

Danska je treći polufinalist Europskog prvenstva nakon što je u azerbajdžanskom Bakuu bila bolja od Češke rezultatom 1:2 (0:2). Strijelci za pobjedu bili su Thomas Delaney i Kasper Dolberg dok je za poražene početkom drugog poluvremena poentirao Patrik Schick.

Izabranici Kaspera Hjulmanda će u polufinalu igrati s pobjednikom dvoboja Ukrajine i Engleske koji se s početkom od 21 sat igra u Rimu. Utakmica je na rasporedu u srijedu, 7. srpnja, na stadionu Wembley u Londonu.

Danska u vodstvo dolazi već u 5. minuti kada je Larsen ubacio iz kornera, a od češke obrane zaboravljeni Delaney s deset metara glavom precizno pogađa suprotni kut Vaclikova gola. Bio je to 24 pogodak glavom na aktualnom prvenstvu što je više nego na ijednom prethodnom Europskom prvenstvu.

Schick se u 12. minuti driblingom dobro oslobodio Maehlea, no njegov udarac u posljednji trenutak blokirao je Christensen. Minutu kasnije na suprotnoj strani uslijedio je kontranapad Danske u kojem Damsgaard na koncu nije uspio dobro pucati.

Larsen je u 17. minuti povratnim dodavanjem s desne strane pronašao Delaneyja, ali on je loše zahvatio loptu te ju iz dobre situacije šalje pored vratnice.

U 22. minuti nakon pogreške Schmeichela u velikoj prilici je Holeš, no danski vratar se obranom iskupio za svoju prethodnu neopreznost.

Nakon ubačaja iz kornera u 26. minuti Souček je pucao glavom daleko pored gola. Isti učinak je imao i udarac Braithwaite na suprotnoj strani samo minutu kasnije, on je pucao nogom sa sedam metara iskosa nakon što se sjurio po desnoj strani napada.

Čelustka je u 30. minuti imao dobru situaciju da nakon ubačaja Ševčika iz slobodnog udarca matira Schmeichela, no na koncu na pet metara nije uspio zahvatiti loptu glavom i skrenuti je u gol.

Vaclik je u 34. minuti na vrijeme istrčao s gola te je ispred Larsena kojeg je pronašao Dolberg u posljednji trenutak došao do lopte. Minutu kasnije na suprotnoj strani Holeš je s desetak metara pucao ravno u Schmeichela nakon ubačaja s desne strane.

U 38. minuti nova kontra Danske u kojoj je Damsgaard snažno pucao s desetak metara iskosa, a Vaclik je upisao još jednu dobru intervenciju.

Danska do novog gola dolazi u 42. minuti kada je Maehle s lijeve strane ubačajem vanjskom odlično ubacio za Dolberga kojem nije bilo teško s pet metara matirati Vaclika.

U prvoj minuti nastavka dobro je s dvadesetak metara pucao Krmenčik koji je netom prije ušao u igru, a uz male poteškoće Schmeichel je uspio obraniti njegov pokušaj. Vratar Danske je na razini i minutu kasnije kada je s gotovo iste udaljenosti udarac okušao Barak.

U 48. minuti Schick je nakon što mu je loptu spustio Krmenčik pucao iz poluškarica, no uz pomoć bloka Kjaera vratar Danske lovi loptu.

Pritisak Češke se isplatio u 49. minuti kada je Coufal s desne strane ubacio za Schicka koji pored Vestergaarda iz prve puca s desetak metara i šalje loptu u mrežu Danske. Bio je to njegov peti gol na aktualnom prvenstvu čime se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio sa Cristianom Ronaldom.

Polusen je u 69. minuti pokušao iznenaditi Vaclika, no njegov mlak udarac golman Češke s lakoćom brani. Poulsen je bolje pucao u 78. minuti, ali Vaclik lijepom paradom odbija loptu korner.

Maehle u 82. minuti nakon kombinacije s Poulsenom izlazi u situaciju 1 na 1 s Vaclikom, no njegov udarac sa šest metara iskosa brani vratar Češke.

Danska je do konca susreta bez većih poteškoća uspjela odoljeti napadima Češke te je zaslužena došla do plasmana među četiri najbolje reprezentacije u Europi.