Debitant Bošković donio Lokomotivi preokret protiv Osijeka (VIDEO)

Lokomotiva je u 2. kolu SuperSport HNL-a preokretom u posljednjih desetak minuta na krilima mladog debitanta i dvostrukog strijelca Blaža Boškovića došla do pobjede nad Osijekom rezultatom 2:1 (0:1).

Bijelo-plavi su do vodstva došli u uvodnoj fazi dvoboja nakon što je Kleinheisler iskoristio pogrešku Mersinaja te je matirao Santinija. Goste je dugo u vodstvo držao fantastični vratar Ivušić koji je bravuroznim intervencijama čuvao svoja vrata, no na koncu ni on nije mogao ništa protiv danas odlično raspoloženog Boškovića.

Izabranici Silvija Čabraje su tako došli do prvih bodova u novoj sezoni dok je momčad Nenada Bjelice upisala prvi poraz.

Osijek je do gola došao u ranoj fazi utakmice. Kleinheisler je u 16. minuti iskoristio nepažnju Mersinaja kojem je presingom oduzeo loptu dvadesetak metara od gola te je odmah poslao loptu u mrežu gola Lokomotive.

Lokomotiva je prvu opasnost kreirala u 29. minuti kada je Aliyu primirio loptu u šesnaestercu nakon čega je uposlio Kulenovića, no njegov udarac se odbija od bloka te je bio lagan zadatak za Ivušića.

U 36. minuti Kulenović je propustio loptu za Stojkovića koji je dobro pucao s dvadesetak metara, a Ivušić paradom odbija loptu u korner.

Dvije velike prilike za izjednačenje domaćini su imali u samoj završnici prvog poluvremena. Prvo je Ivušić odlično obranio snažan udarac Cokaja s 18 metara koji je išao u rašlje, a potom je izašao kao pobjednik duela s Kulenovićem kojeg su proigrali Cokaj te Aliyu propuštanjem lopte.

U posljednjim sekundama nadoknade s 18 metara je prvi kut gađao i Stojković, ali je bio malo neprecizan.

Kleinheisler je u 49. minuti proigrao Fiolića koji je sa 16 metara lobom matirao Santinija, no pomoćni sudac je opravdano označio zaleđe.

Pet minuta kasnije Jurčević je ubacio na drugu stativu gdje se u prilici našao Fiolić, ali njegov udarac nije bio precizan.

Lukavo je u 57. minuti s dvadesetak metara iskosa iz slobodnog udarca pucao Kleinheisler, lopta je prošla ispod živog zida, a Santini je krajnjim naporom uspijeva odbiti na samoj gol liniji.

Lokomotiva uzvraća u 69. minuti kada je s ruba kaznenog prostora snažno pucao Kulenović, a lopta je otišla iznad grede.

Fantastične obrane Ivušića uslijedile su i u 75. minuti kada prvo brani udarac Goričana u situaciji 1 na 1, a potom i pokušaj Aliyua iz odbijene lopte.

Domaćini do zasluženog izjednačenja dolaze u 80. minuti prvijencem debitanta Boškovića koji je iz peterca poslao loptu u gol nakon što je iz kornera ubacio Milićević.

Bošković do novog pogotka dolazi u 85. minuti. Ovog puta je u ulozi asistenta bio Kulenović, a mladi veznjak je s 15 metara prizemnim udarcem poslao loptu pored Ivušića.

U trećoj minuti sudačke nadoknade s ruba kaznenog prostora je pucao Mance, ali njegov pokušaj je u posljednji trenutak blokirao Mersinaj. Bila je to posljednja šansa Osijeku da dođe do boda.

Rijeka – Gorica 31.7. 21:00

U sklopu 2. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Lokomotiva će od 21 sat u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Osijekom. Domaćini su u uvodnom kolu nakon preokreta u posljednjim minutama utakmice poraženi od Dinama dok su Bijelo-plavi u Gradskom vrtu uz sudačke repove svladali Goricu. Osijek je uz to kroz tjedan gostovao u dalekom Kazahstanu gdje je pobjedom nad Kyzyljarom otvorio europsku sezonu.

Lokomotiva u današnjem ogledu ne može računati na ozlijeđenog Pivarića, Kačavendu i Cipetića i De Haasa te kartoniranog Marića dok su gosti iz istog razloga bez Lovrića, a zbog povreda nema Belje.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Osijek ima široki kadar, vjerujem da će ih trener Bjelica izrotirati, te određene igrače, ako će biti potrebe, odmoriti, te će ući u utakmicu ozbiljno i angažirano. Ja se nadam da će utakmica, kao i sve dosadašnje utakmice Lokomotive, biti otvorena, trkački dobra, i da će publika moću uživati u utakmici.”

Strateg Osijeka Nenad Bjelica je dodao: “Lokomotiva se nije promijenila puno u odnosu na prošlu sezonu, možda jednog, dva igrača, ali zadržali su okosnicu momčadi, trenera, igraju na sličan način kao i prošle sezone. Uz to, godinu dana su iskusniji, samim time i izuzetno nezgodni što je osjetio i Dinamo. Za pripremu su imali cijeli tjedan za razliku od nas, ali mi ćemo im suprotstaviti dobru momčad i vjerujem pobijediti.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), a kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka) dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Marko Svilić.