Derbi kola opravdao očekivanja – golijada u Gospinom polju za tri boda Dinama

Futsal Dinamo

U prvenstvenoj utakmici 16. kola 1. HMNL Futsal Dinamo je rezultatom 4:5 svladao dubrovački MNK Square.

Futsal Dinamo u Dubrovnik je otišao s jasnom namjerom – pobijediti. Potrebno je vratiti samopouzdanje na gostujućem terenu. Morski parket, čini se, nikako nije pasao zagrebačkim dečkima. U početnim minutama susreta obje ekipe bile su čvrste. Ipak, već u četvrtoj minuti zatresla se mreža gostiju. Square je poveo golom Bačića.  Nakon toga gola krenule su akcije Dinama kako bi se domogli mreže Dubrovčana, no nijedna nije urodila plodom. Domaćin nije dozvolio da im gosti otmu prednost, što se vidjelo iz priloženog; Square je stvarao šanse lakim probijanjem Dinamove obrane, a na svoju žalost i na sreću gostujuće momčadi, niti jedna šansa nije prerasla u pogodak. Matej Horvat je preuzeo inicijativu među dinamovcima, prešao trojicu po boku terena, ali nije uspio okruniti akciju golom. Uz Horvata, Davor Kanjuh i Kristijan Grbeša nekoliko su puta pucali po golu, ali nisu pogodili.

Nakon trećeg akumuliranog prekršaja, Square je imao sjajnu šansu, a dinamovce je ovoga puta spasila stativa. Ubrzo su priliku iz slobodnog udarca imali i Zagrepčani; Grbeša dodaje Kanjuhu koji jakim šutom prepucava okvir gola. Sredinom poluvremena broj ukradenih lopti bio je velik na obje strane, ali nedovoljan da bi se postigao gol, sve do 17. minute kada Micevski povisuje prednost domaćina. Do kraja poluvremena Penava i Matošević su nekoliko puta stvarali dobre šanse, ali unatoč tome domaćini su na predah otišli s dva gola prednosti.

Ako je Dinamo po nečemu poznat, onda su to napete završnice…

Drugo poluvrijeme činilo se kao da je Mićo Martić na parket izveo novu momčad. Dinamo se digao i stvarao šanse jednu za drugom; Capar pogađa stativu, a Primić brani Horvatov šut. Square je iskoristio varku Đuraša i pobjegao je na tri razlike bez ijednog gola u svojoj mreži. Već sljedeću minutu Davor Kanjuh vraća Dinamo u igru pogotkom za 3:1. Slijede ga i Ziberi i Horvat te je rezultat u 33. minuti izjednačen na 3:3. Iako je Dinamo dominirao, Đuraš uspijeva „zavući“ još jednu loptu iza leđa Škorića te vratiti prednost svoje momčadi. Ipak, nedugo nakon toga, pet minuta prije kraja, Penava zabija za 4:4, a već u 36. Horvat je zapečatio utakmicu svojim drugim pogotkom i petim ukupno za momčad Dinama. Do kraja su Dubrovčani imali još dvije dobre šanse, no obje su bile izvan okvira gola.

U čvrstoj utakmici, momčad Miće Martića pokazala je svoju kvalitetu unatoč odličnom otporu domaćina. Iako je Square bio odličan u prvome poluvremenu, niti jedna momčad koja se protiv Dinama opustila u drugome dijelu nije dobro prošla. Zagrepčani imaju duljinu klupe koja im dozvoljava česte promjene i tako čuvanje snage za finish. Čini se kako su Squerani zaboravili na to, a to im je na kraju došlo na naplatu.