Derbi na startu sezone pripao Novom Vremenu, Uspinjača „razbila“ Vrgorac

Odigrane su prve dvije utakmice u novoj sezoni futsal prvenstva. Derbi kola igran je u Makarskoj gdje je Novo Vrijeme bilo bolje od Futsal Dinama, dok je manje neizvjesno bilo u dvoboju Uspinjače i Vrgorca.

Prošlogodišnji viceprvak na startu sezone ugostio je Futsal Dinamo i uspio je osvojiti sva tri boda. Utakmica je bila čvrsta i borbena, a u prvom poluvremenu niti jedna momčad nije mogla do pogotka iako su igrači oba kluba pogađali stative.

U drugom dijelu domaći su „ubacili u višu“ i pritisnuli obranu Dinama, a sjajno je bio raspoložen gostujući vratar Herceg. Ipak, u 35. minuti Jelavić je uspio pronaći put do mreže za 1:0 Makarana, a samo minutu kasnije Osredkar je povećao na 2:0.

Kada se već činilo da će Novo Vrijeme mirno privesti utakmicu kraju, Dinamo je ekspresno smanjio rezultat preko Filipa Novaka koji je dobro reagirao na odbijenu loptu od stative i upisao svoj prvi gol u dresu Plavih. Gosti su kasnije uveli golmana – igrača, no nisu uspjeli izjednačiti te je domaća ekipa upisala prve bodove.

Uspinjača se poslije poraza u Superkupu od Olmissuma brzo vratila na pobjedničke staze. U Kutiji šibica uvjerljivo je svladala Vrgorčane, već do poluvremena je bilo 3:0 kada su se u strijelce upisali Toth dva puta i Pajalić. U nastavku utakmice Toth je kompletirao hat-trick, a po jedan gol zabili su Matan i Uremović. Počasni pogodak za goste djelo je kapetana Martinca.