Derbi susjeda pripao Varaždinu (VIDEO)

Pogotkom Domagoja Drožđeka iz kaznenog udarca u 80. minuti Varaždin je u derbiju susjeda u 33. kolu HT Prve lige bio bolji od Slaven Belupa.

Izabranici Samira Toplaka su tako tri kola prije kraja sezone pretposljednjoj Istri 1961 pobjegli na šest bodova prednosti te su napravili veliki korak ka izbjegavanju doigravanja za popunu Prve HNL.

Nakon mirnih uvodnih minuta prva uzbuđenja na utakmici vidjeli smo u 15. minuti. Prvo je Đurasek dugo vukao loptu da bi njegov udarac blokirao Božić. Potom je Teklić odličnim dodavanjem pronašao Tkalčića, ali u posljednji trenutak pred Ježinom čisti Goda.

U 26. minuti Drožđek se driblingom izborio za udarac te je gađao suprotni kut, ali lopta prolazi malo pokraj vratnice.

Devet minuta kasnije Obregon je oduzeo loptu neopreznom Ježini te uposlio Teklića, a on dodaje za Drožđeka koji sa 16 metara lope puca pored gola.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena nakon još jednog dobrog dodavanja Teklića udarac je uputio Mamić, ali ni on s desetak metara iskosa ne pogađa okvir gola.

Varaždin je vrlo dobro otvorio drugi dio utakmice. Već u 47. minuti Đurasek pronalazi Petkovića, no njegov udarac iz dobre pozicije prolazi pokraj vratnice.

Petković je u prilici i u 51. minuti kada ga je odlično uposlio Obregon, ali ovaj put se obranom iskazao Ježina.

U 66. minuti Petković je u kontri uposlio Drožđeka koji se izborio za udarac, međutim to je bio lak zadatak za vratara gostiju.

Domaćini su u 78. minuti došli do kaznenog udarca. Šego je netom nakon ulaska u igru neoprezno laktom pogodio Petkovića, a sudac Pečarić je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač s 11 metara bio je Domagoj Drožđek koji Ježinu šalje u jednu, a loptu pod prečku u drugu stranu. Bio je to njegov šesti zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Do konca susreta domaćini su rutinski održali prednost te su tako došli do sedme pobjede u aktualnoj sezoni Prve HNL.

Kolo se nastavlja sutra kada nas očekuju dva derbija. Hajduk na Poljudu dočekuje Osijek, a Rijeka će na Rujevici biti domaćin Dinamu

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U sklopu 33. kola HT Prve lige od 21:05 počinje susjedski derbi između Varaždina i Slaven Belupa.

Njihova tri prethodna ovosezonska duela bila su izjednačena te nisu iznjedrila pobjednika. U Koprivnici je bilo 1:1 i 0:0, a u prvom dvoboju u Varaždinu također nije bilo golova.

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđene Djoua i Rocu dok su gosti iz istog razloga bez Filipovića, Mikulića i Solde.

Trener Varaždina Samir Tolak je za Varaždinske vijesti rekao: “Uvijek su to zanimljive utakmice s dragim susjedima iz Koprivnice. Slaven Belupo je odigrao fantastičnu utakmicu protiv Istre, sigurno je u dobrom raspoloženju i nema sumnje da vidi svoju šansu za osvajanje bodova i u Varaždinu. Ni mi nismo u lošem raspoloženju, kad sve zbrojimo moramo biti prezadovoljni kako se sve odvija, na korak smo od ostanka u ligi i sigurno da moramo biti na razini kao na prošlim susretima.”

Njegov kolega Tomislav Stipić je podijelio sljedeće razmišljanja: “Sudeći po regionalnoj blizini, prošlosti koja nas spaja i velikom broju igrača koji su igrali za oba kluba čeka nas jedan derbi. Ozbiljna je utakmica pred nama, ni Varaždin ni mi nismo još uvijek teoretski osigurali ostanak u ligi. Ipak, mislim da smo prilično sigurni i bez pritiska i nadam se da će to značiti da ćemo uživati u jednoj zanimljivoj utakmici.”

Glavni sudac utakmice je Goran Pečarić iz Zagreb kojem će asistirati Velikogoričani Bojan Zobenica, Ivan Mihalj i Tino Krečak. VAR i AVAR suci su Ivan Vučković i Igor Krmar iz Zagreba, a njihov sugrađanin Željko Podrug je određen za delegata dok je Dušan Kukić iz Siska kontrolor suđenja.