Dinamo i Young Boys remizirali u Bernu u prvoj utakmici playoffa (VIDEO)

U prvoj utakmici playoffa kvalifikacija za Ligu prvaka Dinamo je remizirao u Bernu s Young Boysima (1:1) te pred uzvrat na Maksimiru osigurao povoljan rezultat. Za Dinamo je pogodio Mislav Oršić, dok je za goste pogodio Mbabu.

Puno bolje otvorila je susret švicarska momčad, te je zasluženo vrlo rano povela. Već u prvoj minuti opasno je prijetio Sulejmani nakon pogreške Hajrovića, no udarac je otišao preko gola. Minutu kasnije Young Boys stiže do vodstva. Akciju je započeo i završio desni bek Kevin Mbabu koji je zabio za 1:0 nakon ubačaja Ngamaleua.

Novu veliku prigodu domaća je momčad imala u 20. minuti. Stasiti napadač Hoarau dočekao je sjajan centaršut s lijeve strane no nije najbolje zapucao glavom, pa je Danijel Zagorac uspio obraniti njegov pokušaj. Pred kraj prvog poluvremena i Dinamo je stigao do svojih prilika. U 34. minuti Hajrović je dobro uposlio Gojaka koji puca preko gola. U 40. minuti ‘modri’ stižu do poravnanja. Sjajno je Hajrović uposlio Mislava Oršića koji se sjurio prema golu švicarskog prvaka, te poentirao za 1:1.

Prvi je u drugom dijelu zaprijetio Young Boys. U 50. minuti nakon greške Leovca domaći dva puta dolaze u priliku, no dva puta je vrlo dobro reagirao Zagorac. U istoj minuti, nakon kornera je loptu loše glavom ispucao Ademi, a udarac Fassnachta odlazi malo pokraj gola Dinama. Veliku prigodu imao je Dinamo u 60. minuti. Nekoliko dobrih driblinga na desnoj strani Izeta Hajrovića pa udarac nakon toga, no domaću momčad ovog puta spašava stativa. Nastavio je nakon toga Dinamo bolje igrati, a već u sljedećoj minuti imali su novu sjajnu prigodu. Oršić je vrlo lijepo gađao s lijeve strane, no Van Ballmoos dobro brani njegov udarac.

U posljednjih 20-ak minuta inicijativu je preuzela domaća momčad, te je bila sve opasnija. Napadač Ngoumo Ngamaleu je pucao opasno, no lopta je otišla pokraj gola. Dvije minute kasnije isti je igrač opet bio u šansi, nakon centaršuta pucao je glavom, a lopta je otišla malo iznad grede.

Posljednju priliku na utakmici vidjeli smo u prvoj minuti sudačke nadoknade kada se Nsame koji je ušao s klupe othrvao s Theophileom te pucao, no još jednu obranu upisao je Zagorac.