Dinamo na krilima Majera s lakoćom svladao Hrvatskog dragovoljca (VIDEO)

Aktualni prvak Dinamo je upisao prvu pobjedu u novoj prvenstvenoj sezoni. Plavi su nakon neočekivanog poraza od Slaven Belupa u Kranjčevićevoj uvjerljivo svladali Hrvatski dragovoljac rezultatom 0:4 (0:2).

Dvostruki strijelac je bio Lovro Majer, a mrežu gostiju su još zatresli Josip Šutalo i Mario Gavranović. Novopečeni prvoligaš je pak loše otvorio sezonu obzirom da je u prvom kolu poražen na gostovanju kod Istre 1961.

Dinamo je u vodstvo došao u svojoj prvoj prilici na utakmici. Sve do 19. minuti nije bilo uzbuđenja, a onda je Šutalo s desne strane ubacio na drugu stativu gdje je loptu primio usamljeni Majer koji je potom s pet metara iskosa matirao Šubarića.

Novu šansu čekali smo do 35. minute kada je Majer iz slobodnog udarca s više od 30 metara udaljenosti uputio prizeman udarac koji Šubarić odbija u korner. Nakon kombinacije iz kuta s Ivanušecom Majer ubačajem pronalazi Šutala, a on s pet metara glavom šalje loptu u gol Hrvatskog dragovoljca za prvijenac u dresu Dinamu.

Majer je u novoj prilici u 38. minuti kada ga je povratnim dodavanjem pronašao Ristovski, ali njegov udarac u prvi kut odlično nogom brani Šubarić.

Hrvatski dragovoljac je prvu šansu imao u 40. minuti kada je Teklić odličnim dodavanjem uposlio Veljaču, a njegov dobar pokušaj u korner odbija Livaković.

U 42. minuti Gavranović ubačajem s desne strane na drugoj stativi asistira za Menala, a njegov udarac glavom brani Šubarić koji je tako zabilježio još jednu dobru intervenciju. Dvije minute kasnije Majer je dobro gađao iz daljine, a lopta je prohujala malo pokraj suprotne vratnice.

Već na startu drugog poluvremena Dinamo je došao i do trećeg gola. Bulat je u 49. minuti odlično proigrao Franjića koji je onda s lijeve strane uposlio Gavranovića, a on se izborio za udarac sa sedam metara koji je poslao u desni kut Šubarićeva gola.

Samo četiri minute kasnije novi pogodak u mreži Hrvatskog dragovoljca. Ivanušec je pucao s ruba kaznenog prostora, a na odbijenu loptu je najbrži Majer koji postiže svoj drugi pogodak na susretu.

Kastrati u 59. minuti pronalazi Gavranovića koji je dobro pucao, ali ovaj put je obranu upisao Šubarić. U 68. minuti s 18 metara je loptu malo pokraj stative poslao Ivanušec.

Ivanušec je u šansi i u 70. minuti kada ga je petom uposlio Gavranović, ali njegov udarac s desetak metara iskosa Šubarić paradom odbija u korner.

Petković je u 73. minuti laktom u glavu pogodio Bašića koji je zbog krvarenja morao napustiti igru, a priliku je dobio Jakov Bašić.

Teklić je u 76. minuti iz kornera na prvoj stativi pronašao Petkovića koji je pucao pored stative. Tri minute kasnije Vulikić je zamalo zatresao vlastitu mrežu nakon ubačaja Menala, ali Šubarić je ipak uspio upisati još jednu obranu.

Dinamo je do konca susreta kontrolirao događanja na terenu, ali do novog pogotka nije uspio doći tako da je konačan rezultat ostao 0:4.

Kolo se nastavlja sutra kada od 18:55 Slaven Belupo u Koprivnici dočekuje Lokomotivu dok u 21 sat počinje dvoboj Gorice i Šibenika.

Od 20 sati u Kranjčevićevoj počinje prvi susret 2. kola HT Prve lige u kojem će Hrvatski dragovoljac dočekati Dinamo. Obje momčadi su u prvom kolu nove sezone zabilježile poraze. Od Crnih je u Puli bila bolja Istra 1961 (3:1) dok su Plavi na Maksimiru poraženi od Slaven Belupa (0:2).

Domaćini za današnji susret nemaju problema s izostancima dok gosti ne mogu računati na ozlijeđenog kapetana Ademija, a iz istog razloga nema ni Tolića dok je Štefulj virozan.

Trener Hrvatskog dragovoljca Miroslav Kuljanac je u najavi dvoboja za SN izjavio: “Puni smo respekta prema Dinamu, znamo koliko vrijede, a da im je utakmica sa Slavenom Belupom bila samo loš dan. Drže strašan ritam kojim lome suparnika i na to moramo biti spremni. Moramo biti oprezni, ali istovremeno i vjerovati u sebe i svoje mogućnosti. Intenzitet će biti snažan, no očekujem da pokažemo ambicioznost i da uz dozu sreće uspijemo izvući pristojan rezultat.”

Njegov kolega na klupi Plavih Damir Krznar je dodao: “U prvenstvenu sezonu krenuli smo porazom protiv Slavena Belupa i ne možemo si dozvoliti još jedan kiks tako da je jasno da protiv Hrvatskog dragovoljca moramo pristupiti iznimno ozbiljno i profesionalno i probati riješiti utakmicu čim prije moguće. I povijest je pokazala da novi prvoligaši uvijek imaju izniman motiv uz naglašeni borbeni efekt i zato moramo parirati sa željom i voljom i tada naša kvaliteta dolazi do izražaja. Očekujem s naše strane dobru utakmicu, trebaju nam i pozitiva i dobri rezultati jer doista je puno utakmica pred nama u kratkom razdoblju pa moramo držati dobru atmosferu.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Ivan Vučković (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat susreta je Željko Ukić (Zagreb), a kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka) dok će ispred Saveza za sigurnost brinuti Vlado Dominić.