Dinamo na odmor s +12 (VIDEO)

U odgođenom susretu 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je pred 3.968 gledatelja na Maksimiru slavio protiv Rijeke rezultatom 3:0 (2:0). Strijelci za Plave su bili Dani Olmo, Mislav Oršić i Bruno Petković.

Izabranici Nenada Bjelice tako na prvenstvenu stanku odlaze s 12 bodova pred prvim pratiteljima iz Hajduka dok je Rijeka ostala na trećem mjestu ljestvice s bodom manje od jadranskog rivala.

Dinamo je odlično otvorio susret te je do prednosti došao već u 9. minuti kada je Petković odlično petom uposlio Gojaka, a on povratnom loptom pronalazi Olma koji je svladao Prskala.

Gosti su mogli izjednačiti četiri minute kasnije kad je Acosty nakon solo prolaza dodao Andrijaševiću koji iz dobre pozicije mlako puca u Livakovića.

Plavi su prednost povećali u 17. minuti nakon ubačaja Kadziora s desne strane Escoval je odbio loptu do Oršića koji preciznim udarcem s 15 metara šalje loptu u mrežu.

Novu veliku priliku za goste smo vidjeli u 24. minuti kada je Smolčić pokušao iz daljine, njegov udarac do Čolaka odbija Livaković, ali vratar Dinama na vrijeme izlazi u šut napadaču Rijeke.

Gosti su preko Čolaka zaprijetili i u 42. minuti, ali u njegovom udarcu nije bilo dovoljno preciznosti.

Dinamo do novog gola dolazi u 56. minuti kada je s bijele točke precizan bio Petković, prethodno je Raspopović u kaznenom prostoru srušio Kadziora, a sudac Pejin je pokazao na 11 metara.

Dvije minute kasnije nakon ubačaja Stojanovića ispred Oršića je dobro reagirao Prskalo.

Do konca susreta s napravljenim zamjenama je pao ritam igre tako da su Plavi rutinski sačuvali stečenu prednosti, a gosti nisu uspjeli doći do veće prilike i počasnog zgoditka kojim bi ublažili poraz.

Raspored 20. kola HT Prve lige (31.1.-2.2.2020.):

Inter-Zaprešić – Istra 1961
Lokomotiva – Rijeka
Slaven Belupo – Dinamo
Varaždin – Hajduk
Gorica – Osijek

Odgođenim susretom 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se od 18 sati u Maksimiru sastaju Dinamo i Rijeka odigrat će se posljednja utakmica u 2019. godini, a momčadi potom odlaze na stanku do početka veljače.

Plavi su trenutačno vodeća momčad lige s 9 bodova prednosti pred Hajdukom, a Rijeka je na trećem mjestu s bodom manje od splitskog kluba.

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđene Leovca, Andrića, Kulenovića, Leškovića, Theophile-Catherinea te Ademija koji je na poštedi, a gosti su zbog povreda bez Halilovića i Murića.

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a pomagat će mu Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Osijek) i Nikola Kečkiš (Virovitica) dok su dopunski suci Dario Bel (Osijek) te Zdenko Lovrić (Đakovo). Delegat dvoboja je Stipe Doljanin iz Hrvaca dok će suce kontrolirati Dušan Kukić iz Siska, a za sigurnost je ispred Saveza zadužen Vlado Dominić.