Dinamo okončao nastup u UEFA Ligi mladih

Uvjerljivim porazom u Surreyju juniori Dinama završili su ovosezonski nastup u UEFA Ligi mladih. Izabranici Ivana Senzena su u trening centru Chelsea izgubili od domaćina rezultatom 4:0 (1:0).

Strijelci za londonsku momčad su bili Castledine u 40., Flower u 64. te Runham u 85. minuti dok je Cvetko u 71. postigao autogol. Konačan rezultat dvoboja ne pokazuje da su Plavi većim dijelom prvog poluvremena bili bolji suparnik s konkretnijim šansama, no na koncu je sraz usmjerio odličan pogodak Castledine iz slobodnog udarca na koncu prvog dijela. Desetka Chelsea je sa 17 metara prebacila živi zid i plasirala loptu u rašlje.

Dinamo je tako skupinu okončao s dvije pobjede, one u Kranjčevićevoj protiv Chelsea i Red Bull Salzburga, odnosno sa šest osvojenih bodova što je bilo dovoljno za treće mjesto. Direktan plasman u osminu finala izborio je AC Milan dok će Red Bull Salzburg igrati play-off u kojem sudjeluje osam drugoplasiranih klubova iz grupne faze natjecanja te osam klubova koja su prošla dva kola u putu prvaka.

U tom dijelu natjecanja sudjeluje i Hajduk koji je nadomak europskog proljeća obzirom da je nakon prolaska azerbajdžanskog Qarabaga u prvom duelu protiv albanske Apolonije ostvario prednost od 0:3.