Dinamo ‘petardom’ ispratio Hapoel Beer Shevu u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka (VIDEO)

Momčad Dinama uvjerljivo je slavila u prvoj utakmici drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. Momčad Nenada Bjelice s visokih je 5:0 porazila izraelsku Hapoel Beer Shevu te tako praktično završila posao i prije uzvrata. Utakmica je igrana pred 9,056 gledatelja na maksimirskom stadionu.

Zaprijetio je Dinamo već u prvoj minuti, na samom startu. Udarac Olma blokiran je i lopta je otišla u korner. U desetoj minuti zaprijetio je i Hapoel preko Sahara ali udarac je išao ravno u Zagorca. Do prvog pogotka Dinamo stiže u 22. minuti. Sjajno je Hajrović okrenuo Tzedeka i lijevom nogom pogodio mrežu, danas vrlo lošeg vratara izraelske momčadi.

Na 2:0 Dinamo je povisio u 28. minuti. Akciju je poveo Mislav Oršić i uposlio je Gojaka čiji je udarac obranjen, a na odbijancu je upravo Oršić koji zabija svoj prvijenac u dresu Dinama.

Najbolju priliku Hapoel je imao u 36. minuti. Boksao je loptu Zagorac, Sahar naletio na odbijenu loptu i pucao, no s gol crte loptu je ispucao branič Dinama Stojanović. U petoj minuti igre drugog dijela Dinamo stiže i do trećeg pogotka. Oršić je izveo slobodan udarac, golman izraelske momčadi još jednom loše reagirao i odbio loptu do Hajrovića koji puca, Anestis brani i taj udarac a onda je na lopti prvi Arijan Ademi koji povisuje vodstvo na 3:0.

Nije zagrebačka momčad ni na tome stala. U 62. minuti već je 4:0. Opet je Oršić započeo akciju i uposlio Ademija. Ademijev prvi udarac brani izraelski vratar ali odbijenu loptu veznjak Dinama šalje u mrežu.

Konačan rezultat Dinamo je postavio u 82. minuti Armin Hodžić koji je u 70. minuti zamijenio Antu Budimira upisuje se u strijelce i zabija za 5:0.

Uzvratna utakmica igra se za sedam dana, a Dinamo će u njoj imati ogromnu prednost.