Dinamo pobjednički prošao kroz Gradski vrt (VIDEO)

Derbi susret 7. kola HT Prve lige između Osijeka i Dinamo koji je odigran pred 3.175 gledatelja u Gradskom vrtu zasluženo je pripao Plavima rezultatom 0:2 (0:1). Gosti su do tri boda došli zahvaljujući pogotku Kristijana Jakića u njegovoj oproštajnoj utakmici od Dinama te nesretnim autogolom Danijela Lončara. Domaćini su se u rezultatski egal propustili vratiti nakon sat vremena igre kada Pilj nije realizirao kazneni udarac.

Izabranici Damira Krznara su se ovim trijumfom bodovno izjednačili s Hajdukom i Osijekom na vrhu ljestvice dok su Bijelo-plavi upisali drugi uzastopni prvenstveni poraz.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 14. minuti kada je Ristovski ubačajem pronašao Oršića čiji prvi udarac iz kaznenog prostora završava u bloku Škorića, a popravni pokušaj Ivušić dobrom reakcijom odbija u korner.

Plavi prijete i četiri minute kasnije kada je prizemni udarac Jakića s 15 metara zatresao stativu, a odbijenu loptu Jurić šalje iznad gola Osijeka.

Oršić je u 23. minuti s dvadesetak metara iskosa uputio snažan udarac koji završavanja na vanjskoj mreži Ivušićeva gola.

Dinamo do vodstvo dolazi u 34. minuti akcijom iz tri poteza. Začetnik je bio Franjić koji je osvojio veliki dio terena nakon čega je uposlio Jurića, a on potom odlično pronalazi Jakića na drugoj stativi kojem nije bilo teško iz peterca svladati Ivušića.

Osijek je u prilici bio u 41. minuti kada je Škorić dubinskim ubačajem pronašao Lončara, no on nije dobro zahvatio loptu glavom tako da nije ozbiljnije zaprijetio golu Dinama.

Plavi su šansu za povećanje vodstva propustili u 53. minuti kada je Jakić proigrao Jurića, a on iz dobre pozicije s desetak metara loše puca i šalje loptu iznad gola.

Mierez je u 54. minuti pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Šutalom, a sudac Bebek je samo odmahnuo rukom. Međutim reagirao je VAR koji ga je pozvao na pregled video snimke nakon čega je riječki sudac odlučio pokazati na bijelu točku. Odgovornost s 11 metara preuzeo je Pilj, no Livaković brani njegov pokušaj.

Domaćini su imali priliku i u 60. minuti kada Mierez nakon ubačaja iz kornera ispred gola Dinama u gužvi nije uspio ugurati loptu u gol, a sudac Bebek je potom signalizirao prekršaj u napadu.

Dinamo je vodstvo povećao u 66. minuti kada je iz slobodnog udarca ubacio Oršić, a Škorić je skrenuo loptu prema korner liniji koju stiže Franjić, njegovo povratno dodavanje se potom uz puno sreće odbija od Lončara i Ivušića te završava u mreži Osijeka. VAR je pak utvrdio da nije bilo zaleđa.

Nakon povećanja prednosti Plavih tempo igre je znatno pao tako da do konca susreta nismo vidjeli značajniju priliku. Tek je u 87. minuti Mierez probao iz okreta s desetak metara za sigurnu obranu golmana Dinama, a Andrić je na suprotnoj strani travnjaka u 92. nakon ubačaja iz kornera s prve stative poslao loptu pored stative. Škorić je pak u 94. minuti također nakon kornera glavom s desetak metara bio malo neprecizan.

Sedmo kolo će se od 21 sat na Poljudu zaključiti Jadranskim derbijem, dvobojem Hajduka i Rijeke.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 7. kola HT Prve lige od 18:55 u Gradskom vrtu počinje derbi Osijeka i Dinama. Domaćini su u prošlom kolu na gostovanju kod Istre 1961 doživjeli prvi ovosezonski poraz nakon što su prethodno upisali pobjede protiv Šibenika, Hajduka, Hrvatskog dragovoljca i Rijeke te remi sa Slaven Belupo. Gosti su pak u dosadašnjem dijelu sezonu zabilježili poraz od Slaven Belupa, remi s Rijekom te pobjede nad Hrvatskim dragovoljcem, Goricom i Lokomotivom.

Bijelo-plavi u današnjem srazu ne mogu računati na Brleka i Ercega dok su Plavi bez Perića.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je u najavi susreta izjavio: “Dinamo je sjajna momčad, sa sjajnim igračima i odličnim trenerom. Ostvarili su svoj cilj igranja minimalno Europske lige. Liga prvaka je šlag na tortu, ali već ulaskom u grupnu frazu Europa lige su ispunili svoj cilj. Vidjet ćemo kako će se to reflektirati na njih u nedjelju, ne mogu predvidjeti ni sastav ni sustav jer su dosta mijenjali u zadnje vrijeme, ali pripremit ćemo se na najbolji mogući način. Važno je da mi budemo vrhunski, ako je tako onda su izgledi za pobjedu u svakoj utakmici velike.”

Strateg Dinama Damir Krznar je dodao: “Teško je predviđati, ali po onome što smo dosad vidjeli Osijek je iznimno čvrst, dobar u defenzivnom bloku, iznimno agresivan… Morat ćemo se postaviti na jednak način. Očekujem dobru, zanimljivu utakmicu. Tek je početak sezone, neće biti nekih kalkulacija, niti jedna momčad neće biti suviše zatvorena, obje će ići na pobjedu i to veseli.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Luka Pajić (Rijeka) i Marin Vidulin (Kanfanar) dok će za VAR biti zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Žarko Čanađija iz Bjelovara, a suce će kontrolirati Zlatko Šimčić iz Koprivnice dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Marko Svilić.