Dinamo pobjedom na Cipru osigurao jesen u europskim natjecanjima (VIDEO)

Dinamo je i u uzvratnom susretu 2. kola kvalifikacija Lige prvaka zasluženo slavio protiv ciparskog prvaka Omonije. Plavi su u Nikoziji slavili rezultatom 0:1 (0:0), a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Luka Menalo.

Izabranici Damira Krznara su tako s ukupnih 3:0 osigurali plasman u sljedeće kolo kvalifikacija, a tamo će odmjeriti snage s aktualnim prvakom Poljske, varšavskom Legijom, koja je bila bolja od estonske Flore.

Plasmanom u treće kolo kvalifikacija Lige prvaka Dinamo je osigurao i novu jesen u europskim natjecanjima obzirom da će najmanje igrati grupnu fazu Konferencijske lige.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi konkretniju udarac uputio je Dinamo. Ivanušec je u 11. minuti ubačajem pronašao Oršića čiji udarac glavom iz šesnaesterca nije bio težak zadatak za vratara Fabiana.

Omonija je uzvratila u 16. minuti preko Jordija Gomeza čiji udarac s dvadesetak metara iskosa Livaković uspijeva ukrotiti.

U 20. minuti Majer na petercu nije uspio prihvatiti dodavanje Oršića tako da je obećavajuća kontra Dinama završila na neslavan način.

Dvije minute kasnije iz slobodnog udarca s oko 25 metara udarac je okušao Bautheac, no vratar Dinama nije imao poteškoća s tim pokušajem.

Lecjaks je 29. minuti odličnim prodorom po lijevoj strani prošao Ivanušeca i Theophilea, no u posljednji trenutak pravovremeno je izašao Livaković koji ga je spriječio da uposli svog suigrača.

Fabiano u 33. minuti bez problema brani udarac Oršića koji je pucao iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti. Dvije minute kasnije Majer je u kaznenom prostoru Omonije oduzeo loptu neopreznom Bautheacu nakon čega je uposlio Petkovića, no njegov udarac sa 16 metara završava u korneru. Iz njega je Majer na prvoj stativi pronašao Lauritsena koji glavom šalje loptu daleko iznad gola.

Domaćini uzvraćaju u 37. minuti kada Lecjaks ubačajem pronalazi Ščepovića, no on je na sedam metara loše zahvatio loptu glavom tako da nije bilo opasnosti po gol Plavih.

Minutu kasnije Mišić se odlučio na udarac iz poluvoleja s oko dvadeset metara, a lopta je prošla pokraj stative. Već u idućem napadu na suprotnoj strani sa 17 metara je pucao Tzionis, ali obrana gostiju u posljednji trenutak blokira njegov udarac. Nedugo potom isti igrač je nakon prodora po lijevoj strani povratnim dodavanjem uposlio Loizoua, a i njegov pokušaj završava u bloku. U 43. minuti udarac je iz daljine okušao i Šćepović, a lopta odlazi visoko iznad gola Livakovića.

U posljednjoj minuti prvog dijela Oršić je snažno pucao s dvadesetak metara, a domaći golman Fabiano uz poteškoće ipak uspijeva loptu prebaciti preko grede.

Oršić se u 48. minuti pored tri suparnička igrača sjurio prema golu Omonije, no u posljednji trenutak do lopte dolazi Lang koji je izbacuje u korner iz kojeg Plavi nisu ozbiljnije zaprijetili.

Pet minuta kasnije Majer je iz kornera ubacio za Jakića čiji udarac glavom nije bio dovoljno precizan te odlazi iznad gola Omonije.

Ivanušec je u 59. minuti pripremio šansu za Oršića koji je pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta od bloka Abdullahija odlazi malo pokraj stative. Napadač Dinama je tom prilikom tražio i igranje rukom, no sudac Nyberg nije bio tog stava. Iz kornera je opet ubacio Majer, a ovaj put je malo poviš gola pucao Lauritsen.

Minutu kasnije iz kornera sa suprotne strane ubacio je Oršića, a nakon udarca Petkovića lopta od bloka odlazi u novi udarac iz kuta. Nakon ubačaja iz njega odlično je glavom s pet metara pucao Lauritsen, a još boljom obranom se iskazao Fabiano.

Već minutu kasnije Petković je petom ostavio loptu za Oršića koji je puca sa sedam metara iskosa, no lopta je završila u vanjskom dijelu mreže. Oršić je još veću priliku imao u 63. minuti kada ga je s centra dubinskim progravanjem pronašao Mišić, a u situaciji 1 na 1 s Fabianom kao pobjednik tog dvoboja izlazi vratar Omonije. Uslijedio je korner za Plave u kojem Majer ubacuje za Laurtisena koji ne pogađa okvir gola.

Oršića je nedugo potom zamijenio Menalo koji se u prilici našao u 70. minuti kada njegov udarac s desetak metara iskosa uspijeva obraniti Fabiano. U 76. minuti Majer je snažno pucao s više od 30 metara udaljenosti, a lopta je prošla malo pokraj vratnice.

Dinamo do zasluženog pogotka dolazi u 78. minuti kada Mišić iz slobodnog udarca asistira za Menala koji je loptu prenio glavom u suprotni kut Fabianovog gola.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Lecjaks je s dvadesetak metara dobro pucao, no lopta je prošla malo pored suprotne stative.

Dinamo je do konca susreta sačuvao stečenu prednosti čime je došao do četvrte pobjede u ovosezonskim kvalifikacijama Lige prvaka u isto toliko odigranih utakmica.

Prva utakmica 3. pretkola Lige prvaka igra se u srijedu, 4. kolovoza, kada će Dinamo u Zagrebu dočekati Legiju dok je uzvrat u Poljskoj predviđen za 10. kolovoza.