Dinamo pobjedom nad Florom osigurao grupnu fazu Europske lige (VIDEO)

Dinamo će i ovu jesen igrati grupnu fazu europskog natjecanja. Plavi su u doigravanju Europske lige pred praznim tribinama Maksimira pobjedili estonskog prvaka Floru rezultatom 3:1 (2:0). Za domaćine su pogodili Mario Gavranović te dvostruki strijelac kapetan Arijan Ademi.

Izabranici Zorana Mamića će suparnike u skupinama saznati na ždrijebu koji je na rasporedu u petak od 13 sati u Nyonu, a Dinamo će tom prilikom biti u drugoj jakosnoj skupini.

Već u prvoj minuti susreta Plavi su kreirali prvu opasnost pred vratima gostiju, na koncu je udarac uputio Petković, ali obrana Flore je uspjeli blokirati njegov pokušaj.

Gosti su prvi udarac uputili u 7. minuti kada je Soomets iz daljine pucao pored vratnice, nije to bila ozbiljna prijetnja za Livakovića.

Dinamo do gola dolazi u 11. minuti kada je Majer odlično ubacio na vrh peterca, a tamo je natrčao nečuvani Gavranović i glavom zakucao loptu iza leđa Igonena.

Bez uzbuđenja je potom bilo do 26. minute kada je Dinamo nakon lijepe akcije povisio vodstvo. Petković je odlično uposlio Gavranovića koji je izbjegao zaleđe, a onda je i nesebično dodao za Ademija kojem nije bilo teško zabiti pogodak.

Tri minute kasnije Stojanović je pokušao ubaciti s desne strane napada, ali lopta mu je prešla preko noge te je završila na gredi gostujućeg gola.

Majer je u 36. minuti lukavo pokušao iz kornera iznenaditi vratara Flore, ali nije pogodio okvir gola.

Pet minuta kasnije Dinamo je stvorio velik pritisak pred gostujućim golom koji je okončao udarcem Leovca pored vratiju nakon što ga je uposlio Jakić.

Nakon nekoliko kornera gostiju na početkom drugog dijela Dinamo je uzvratio u 53. minuti kada Petković dodaje za Oršića, a on s ruba kaznenog prostora pogađa suprotnu vratnicu.

Flora je najbolju priliku imala u 55. minuti kada se nakon ubačaja na drugoj stativi za udarac izborio Alliku, ali pogađa vanjski dio mreže.

Gosti su smanjili vodstvo Dinama u 65. minuti. Sinyavskiy je dugo vukao loptu po lijevoj strani napada, igrači Dinama ga nisu ozbiljno napadali, a on se potom s ruba kaznenog prostora odlučio na udarac prema stativi koji je prevario Livakovića.

Novu priliku na utakmici vidjeli smo tek u 86. minuti kada je Petković glavom pucao pored gola nakon ubačaja Kastratija s desne strane.

Već u idućoj akciji Plavi su odlučili pitanje pobjednika. Petković je odlično asistirao za Ademija koji s desetak metara šalje loptu pored nemoćnog Igonena.

Flora je potom uzvratila u 89. minuti kada je nakon ubačaja s desne strane glavom pucao Lepik, no Livaković je siguran. U sudačkoj nadoknadi je sa šesnaest metara snažno pucao Vassiljev za još jednu dobru obranu vratara Dinama.

U šestoj minuti sudačke nadoknade novi pokušaj gostiju, ali i nova intervencija Livakovića kojom je sačuvao svoju mrežu. Bila je to posljednja prilika na susretu.